Po targach Taropak i 4 Print Week
19 paź 2018 09:42

Kilkuset wystawców z 18 krajów świata, niemalże 25 000 m2 przestrzeni wystawienniczej oraz kilkadziesiąt tysięcy targowych gości, którzy odwiedzili ekspozycję – to bilans 31. edycji Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, które odbyły się w dniach 1-4 października br. w Poznaniu. Towarzyszyły im targi 4 PRINT WEEK i Targi Technologii dla Przetwórstwa Polimerów POLIMER TECH.

Międzynarodowy charakter wydarzenia

Odwiedzający przyjechali do Poznania z całego świata – organizatorzy zarejestrowali obecność przedstawicieli krajów takich jak: Austria, Belgia, Białoruś, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Libia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania czy Włochy. W tym roku wystawcy zaprezentowali łącznie ponad 118 nowości mających zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki, gdzie wykorzystywane są opakowania oraz rozwiązania dotyczące etykietowania, transportu i druku. Liczyła się również forma prezentacji produktów. Za najładniejsze stoiska targowe uznano ekspozycje firm Limes Machines Polska, Urliński Andrzej – Zakład Usług Technicznych, Silny&Salamon Sp. z o.o., Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o., Antalis Poland Sp. z o.o., Zebra Technologies Sp. z o.o., AST Sp. z o.o. Sp. K. oraz Smurfit Kappa Polska Sp. z o.o., które otrzymały nagrodę Acanthus Aureus. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich na targach TAROPAK otrzymało 8 firm. Na stronie www.zlotymedal.pl trwa głosowanie na najlepszy, zdaniem konsumentów, produkt (do 3 listopada br.).

Wiedza i inspiracje

Zdaniem organizatorów targi to nie tylko rozmowy biznesowe, nawiązywanie trwałych kontaktów czy poznawanie trendów i nowości rynkowych – to również czas i miejsce na poszerzanie wiedzy oraz czerpanie inspiracji. 2 października odbył się IV Kongres Przemysłu Opakowań, którego tematem była w tym roku transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Zgodnie z przyjętymi przez Komisję Europejską założeniami, związanymi z ochroną środowiska naturalnego oraz surowców nieodnawialnych, gospodarki krajów Unii Europejskiej mają dążyć do „zamknięcia” obiegu produktu, od jego powstania, poprzez użycie, aż po recykling/upcykling i ponowne wykorzystanie. 

Uczestnicy rynku poligraficznego, właściciele i dyrektorzy techniczni drukarń, designerzy, projektanci opakowań i etykiet, a także agencje reklamowe i wydawnictwa mogli zapoznać się z ofertą rynku poligraficznego prezentowaną na targach 4 PRINT WEEK Digital/Industrial/Flekso/3D. 

TAROPAK, 4 PRINT WEEK oraz POLIMER TECH to trzy imprezy koncentrujące się kompleksowo na tematyce branży opakowań, technologii druku, a także technologii związanych z przetwórstwem tworzyw polimerowych. Zdaniem organizatorów to wyjątkowa okazja, by poznać tak szeroką i kompleksowo przedstawioną ofertę branży poligraficznej i opakowań.

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK oraz Targów 4 PRINT WEEK Digital/Industrial/Flekso/3D odbędzie się w dniach 30 września – 3 października 2019 w Poznaniu.

Na podstawie informacji organizatorów opracowała AN