Połšczenie firm Konica i Minolta
6 gru 2016 14:43
Firmy Konica i Minolta, należšce do największych w Japonii producentów kamer i sprzętu biurowego, ogłosiły, że łšczš się z nadziejš wmocnienia obu firm w warunkach wzrastajšcej konkurencji w skali wiatowej. Obie firmy współpracujš od kwietnia 2000 w dziedzinie badań i rozwoju wyposażenia biurowego, co zaowocowało zwiększeniem dochodu ze sprzedaży tonerów i innych materiałów biurowych.
Nowa firma będzie nosiła nazwę Konica Minolta Holding Inc. W najbliższym roku finansowym spodziewa się uzyskać wartoć sprzedaży rzędu 10,9 mld USD oraz zyski rzędu 126 mln USD, w tym 42 mln w wyniku integracji.
Firma Konica skoncentruje się na szeroko rozumianym biznesie utrwalania i przetwarzania obrazów i zdjęć jako swej głównej dziedzinie produkcji, podczas gdy Minolta na wyposażeniu biurowym i urzšdzeniach do kolorowego druku i kopiowania. Zmiana profili biznesowych oraz reorganizacja struktur korporacji powinny zwiększyć ogólnš wydajnoć obu firm. Pozwoli to również zredukować koszt materiałów używanych do produkcji dzięki lepszej pozycji przetargowej.
W padzierniku 2003 działalnoć obu firm zostanie całkowicie zintegrowana. Obie firmy będš konsekwentnie redukowały liczbę swej połšczonej siły roboczej w okresie do roku 2005 o około 4 tys. osób, czyli w przybliżeniu o 10% z obecnie zatrudnionych 38,5 tys. pracowników.
Zespół menedżerski będzie się składał z Fumio Iwai, prezesa (obecnie prezes w Konice), Yoshikatsu Ota, wiceprezesa (obecnie prezes w Minolcie) oraz dyrektora w dziedzinie obrazów informatycznych, która będzie największym segmentem działalnoci w grupie. W skład zarzšdu wejdš również dyrektorzy rady nadzorczej, w równej liczbie z Koniki i Minolty oraz dyrektorzy spoza obu firm.
W konsekwencji obie firmy będš używały znaku firmowego Konica do sprzedaży filmów oraz znaku firmowego Minolta do sprzedaży aparatów fotograficznych, zarówno tradycyjnych Đ 35-milimetrowych, jak i cyfrowych.
Nowy znak firmowy i logo przedstawione zostanš w padzierniku br.
Na podstawie ăDigital QueueÓ z 17 stycznia 2003 opracował TG