Polska premiera Accurio Label 190
27 kwi 2018 09:57

28 marca br. miał miejsce Dzień Otwarty firm Konica Minolta oraz Flexor, podczas którego po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano maszynę Accurio Label 190 do cyfrowego druku etykiet samoprzylepnych oraz system do wykańczania po druku Flexor xCUT Pro. 

Spotkanie odbyło się na warszawskim Okęciu w Centrum Pokazowym Konica Minolta – nowoczesnej przestrzeni o powierzchni 285 m2, w której odwiedzający mogą zapoznać się z najnowszymi urządzeniami i technologiami na rynku poligraficznym oraz systemami usprawniającymi zarządzanie dokumentami w organizacjach.

Podczas Dnia Otwartego po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano na żywo maszynę Accurio Label 190. Debiut nowego rozwiązania miał miejsce podczas zeszłorocznych targów Labelexpo i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem – mówi Tomasz Habierski, industrial printing product manager w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska. – Efektem tego było podpisanie pierwszych kontraktów na instalacje. Dzięki współpracy z firmą Flexor goście mogli zapoznać się z kompletnym rozwiązaniem do produkcji etykiet samoprzylepnych.

Accurio Label 190 stanowi dobrą alternatywę dla firm, które chcą zacząć korzystać z technologii druku cyfrowego, aby rozwijać oferowane usługi, ale także jako dodatek do posiadanych maszyn analogowych. Urządzenie jest odpowiedzią na nowe wymagania rynku takie jak zmniejszone nakłady, krótkie terminy realizacji, potrzeba personalizacji czy druk na żądanie. Accurio Label 190 pozwala drukować z prędkością 13,5 m/min w pełnym kolorze na większości materiałów samoprzylepnych.

System został zaprojektowany i wyprodukowany we współpracy z duńską firmą Grafisk Maskinfabrik (GM); zastąpił on urządzenie bizhub PRESS C71cf, które od swojej premiery w 2015 roku zostało zainstalowane u ponad setki klientów na całym świecie. Bazując na tym sukcesie, firma GM postanowiła dostarczyć swój zespół do obróbki etykiet DC330, który może być skonfigurowany zarówno in-line, jak i off-line.

System Accurio Label 190 charakteryzują stabilność i powtarzalność kolorystyczna oraz rozdzielczość 1200x1200 dpi, dająca wrażenie nadruku wykonanego w technologii offsetowej. Proces wstępnego przygotowania podłoża do druku nie jest wymagany, zaś w wyposażeniu standardowym znajduje się system prowadzenia wstęgi. 

Podczas marcowych Dni Otwartych Accurio Label 190 prezentowane było z systemem do wykańczania po druku Flexor xCUT Pro jednego z polskich wiodących dostawców rozwiązań do finiszingu – firmy Flexor. Wspólnie z ekspertami z Konica Minolta prezentowaliśmy na żywo zalety finiszingu off-line – mówi Adam Robak, international sales director w firmie Flexor. – Wykorzystaliśmy do tego najnowszą maszynę na rynku druku cyfrowego oraz nasze autorskie rozwiązanie Flexor xCUT Pro do wykańczania etykiet zadrukowanych cyfrowo na wstędze o szerokości wynoszącej do 330 mm.  AN 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>