Polska premiera najnowszego modelu HP Latex
29 sty 2019 09:19

To już kolejna edycja targów RemaDays, w której weźmie udział Digiprint. Jak co roku na stoisku oficjalnego dystrybutora HP będzie można znaleźć najnowsze rozwiązania skierowane do sektora poligrafii. 

Premierowo, podczas polskich targów, zostanie pokazana najnowsza maszyna HP Latex – model R2000. Model ten po raz pierwszy został zaprezentowany w 2018 r. podczas targów ISA Sign Expo; Digiprint zaprezentuje to rozwiązanie szerszej publiczności podczas warszawskich targów RemaDays. Model z serii R przenosi technologię lateksową do świata druku na podłożach sztywnych, jest również pionierem w zakresie białych atramentów dzięki wprowadzonemu atramentowi HP Latex White. Wyposażona w pojedynczy, sześciokolorowy zestaw tuszów technologia HP Latex z serii R zapewnia niespotykaną jakość przy zachowaniu dużej prędkości i jest pierwszą prawdziwie hybrydową technologią lateksową.

R2000 zapewnia niezrównaną jakość druku na szerokiej gamie sztywnych podłoży takich jak: pianki, spienione PVC, tektury, tworzywa sztuczne, aluminium, drewno oraz szkło. W przeciwieństwie do technologii druku UV, która tworzy grubą warstwę atramentu całkowicie przykrywającą media, atramenty lateksowe HP na bazie wody zachowują wygląd, strukturę i wykończenie mediów oraz zapewniają bezwonne wydruki, które są bezpieczne dla środowiska zarówno podczas drukowania, jak i późniejszej ekspozycji.

Wydruki zostaną poddane obróbce na dwóch maszynach w zależności od rodzaju produkcji. Zwiedzający będą mogli zobaczyć trymer tnący Fotoba XLD170 – do cięcia wydruków z roli, zaś do finishingu materiałów płaskich zostanie wykorzystany wielofunkcyjny ploter Esko Kongsberg. 

Model, który zostanie zaprezentowany, to Esko Kongsberg X24 o powierzchni roboczej 1,68x3,20 m. Będą na nim wykonywane ciekawe projekty w wielu technologiach, m.in. cięcia, bigowania, nacinania czy frezowania. 

O klejenie aplikacji zadba ploter klejący Bickers GlueJet. Umożliwia on zastosowanie niemal każdego kształtu geometrycznego nakładania kleju, a sama maszyna gwarantuje swobodny dostęp i adaptuje się do toku produkcji.

Dzięki prezentowanym technologiom Digiprint po raz kolejny stworzy na stoisku swego rodzaju ekosystem umożliwiający wyprodukowanie opakowania począwszy od druku, a skończywszy na klejeniu. Będzie to też doskonały przykład, jak cyfrowa rewolucja pozwala na wykonanie dowolnego opakowania już od jednej sztuki, w krótkim czasie. 

Dystrybutor stwarza również możliwość umówienia się na indywidualne demo podczas trwania targów – wystarczy wejść na stronę www.digiprint.pl, by tam zostać przekierowanym do systemu, który umożliwi wcześniejsze przesłanie plików, a także wybór intere- sującego nas dnia spotkania na targach. Tutaj również wykorzystano jeden ze sztandarowych produktów znajdujących się w portfolio firmy – platformę Esko WebCenter, rozwiązanie dla zarządzania produkcją opakowań (packaging management system) oraz system online’owego procesu akceptacyjnego dla ramowych umów współpracy B2B.

Poza maszynami mniejsze ekspozycje będą również miały pozostałe marki w portfolio Digiprint. Zwiedzający będą mogli zobaczyć „Czemu marki wybierają HP Indigo” – gdzie zostaną zaprezentowane realne produkcje zrealizowane przy użyciu technologii HP Indigo. Swoje miejsce znajdzie również technologia uszlachetniania wydruków Scodix, zaprezentowana przez drukarnię Enaf, która jako pierwsza w Polsce zaimplementowała to rozwiązanie.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę firmy Digiprint.

Alicja Bednarek