Ponad 1000 instalacji
28 lut 2019 10:03

Światowy producent maszyn drukujących Komori Corporation (Japonia, Tokio) informuje, że liczba zamówień na innowacyjny system utrwalania H-UV przekroczyła 1000.

System H-UV firmy Komori to innowacyjny system utrwalania farb offsetowych promieniowaniem UV, w którym zastosowano opracowane z użyciem fachowej wiedzy i doświadczeń firmy Komori lampę UV/moduł LED i wysokoczułą farbę UV. Już przy zastosowaniu jednej suszarki UV/LED system ten oferuje wysoką jakość druku i niezawodność, a także doskonałe parametry ekonomiczne i ekologiczne. Od chwili jego premiery w 2009 roku system H-UV jest stosowany na całym świecie. W 2011 roku system został uhonorowany przez stowarzyszenie Japanese Society of Printing Science and Technology (JSPST) nagrodą w kategorii technologii jako technologia, która wniosła wyjątkowy wkład w rozwój branży poligraficznej oraz rozwój aplikacji w innych dziedzinach. System otrzymał również nagrodę InterTech Technology Award 2011, stanowiącą dowód uznania za rozwój technologii, które według przewidywań mają duży wpływ na sztukę graficzną i powiązane branże. W ostatnich latach oferta została wzbogacona o wersję H-UV L (LED), zwiększającą wydajność drukowania poprzez dalszą redukcję zużycia energii i wymogów konserwacyjnych. 

W styczniu 2019 liczba zamówień na system H-UV z ostatnich 10 lat, począwszy od dnia jego premiery, wyniosła 1002, w tym 527 w Japonii i 475 za granicą.

System H-UV, dzięki zalecie błyskawicznego utrwalania, umożliwia natychmiastową realizację procesów wykończeniowych, wysoką rentowność druku na specjalnych podłożach i drukowanie na opakowaniach. W następstwie szybkich zmian w branży poligraficznej w ostatnich latach, ukierunkowanych na niskonakładowy druk wielu różnych pozycji i krótkie terminy realizacji, system H-UV szybko zyskał solidną reputację, o czym świadczy cykliczność ponawianych zamówień od klientów, którzy go zainstalowali. Ponadto pełne wsparcie firmy Komori pomaga zachować wysoką jakość druku i redukuje typowe problemy. Oprócz tego koszty mogą być obniżone, ponieważ firma Komori dostarcza wszystkie materiały eksploatacyjne marki K-Supply do systemów H-UV. Przykładem może być farba H-UV marki K-Supply, która jest idealną farbą standardową zalecaną przez firmę Komori.

Firma Komori korzysta ze swojego know-how w produkcji maszyn drukarskich w celu zapewnienia kontroli jakości nie tylko przez dostarczanie materiałów, ale również poprzez przekazywanie zaleceń i realizowanie konserwacji maszyny.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Reprograf