Porządź sobie kolorami!
14 lip 2017 12:18

GMG, jedna z firm eksperckich specjalizujących się w produkcji zaawansowanych rozwiązań do zarządzania kolorami, zaprezentowała oprogramowanie GMG OpenColor 2.1 do tworzenia profili kolorów bez wzorców testowych. Rozjaśniacze optyczne będą od teraz wykrywane automatycznie. Jak informuje firma, GMG OpenColor jest obecnie najpotężniejszym narzędziem na rynku do tworzenia wielokolorowych profili w celu zabezpieczania opakowań. GMG OpenColor 2.1 to nowa wersja tego wielokrotnie nagradzanego oprogramowania do profilowania wielokanałowego.

Optymalizacja

GMG OpenColor 2.1 oferuje możliwość pomiaru niestandardowych pól rastrowych. Podczas gdy do tej pory klienci potrzebowali specjalnego wzoru testowego pól barwnych dla utworzenia profilu barw, GMG OpenColor 2.1 umożliwia pomiar pełnych tonów pól rastrowych z paska kontrolnego, a nawet pełnych i rastrowych pól na wydrukowanym arkuszu i utworzenie profilu z rejestrowanych danych spektrofotometrycznych. To zadania, którym do tej pory żadne inne narzędzie do tworzenia profili nie było w stanie sprostać.

Automatyzacja

Drugim kluczowym udoskonaleniem oprogramowania GMG OpenColor 2.1 jest dodanie funkcji zautomatyzowanego wykrywania rozjaśniaczy optycznych. Jak zapowiada firma, jest to rozwiązanie problemu wielu klientów, którzy chcąc utworzyć profil barw dla danego podłoża stwierdzają, że odbitka próbna nie pasuje do tego, co jest na wydruku, tak jakby nie uwzględniono rozjaśniaczy optycznych w podłożu drukowym. Jednak gdy klient mierzy wzorzec testowy, minipasek kontrolny lub pole rastrowe przy użyciu GMG OpenColor 2.1, oprogramowanie automatycznie identyfikuje rozjaśniacze optyczne w podłożu i zaleca właściwe ustawienia trybu pomiaru oraz użycie odpowiedniego papieru do wykonania odbitki próbnej, który zawiera również rozjaśniacze optyczne, jak np. papiery GMG ProofMedia OBA.

Peter Schoeffler, manager ds. produktu w GMG, powiedział: GMG OpenColor stało się niezastąpionym rozwiązaniem do tworzenia profili barwnych dla maszyn drukujących do produkcji opakowań lub drukowania kolorów firmowych na materiałach takich jak np. ceramika, bibułka lub puszki na napoje. GMG OpenColor jest jedynym dostępnym rozwiązaniem, mogącym zapewnić dokładne odwzorowanie kolorów specjalnych. Klienci są w stanie dokładnie przewidzieć ich odwzorowanie. Oprogramowanie pozwala nawet na utworzenie profilu z dowolnego pomiaru z bieżącego zadania drukowania. 

Według Schoefflera klienci mogą się spodziewać, że czas realizacji zlecenia zostanie zredukowany nawet o 50 proc., czas narządu nawet o 30 proc., liczba akceptów zostanie zmniejszona lub w ogóle zostaną one wyeliminowane, a mniejsza ilość płyt oznacza mniej odpadów i więcej zysków.

Na podstawie materiałów firmy GMG opracował TP

error: Kopiowanie zabronione!
cript>