Premiery i pokazy maszyny Revoria Press PC1120
24 sty 2023 12:58

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw firma Fujifilm zaprezentuje trzy innowacyjne urządzenia. Maszyny Acuity Prime 30 – ploter drukujący z płaskim stołem i maszyna drukująca ApeosPro (która prezentowana będzie na stoisku partnera Fujifilm – firmy Digipress) – będą prezentowane po raz pierwszy w Polsce. Na stoisku Fujifilm pracować będzie również cyfrowa maszyna Revoria Press PC1120, której pierwsze egzemplarze rozpoczęły już pracę w polskich drukarniach, a której sprzedaż na świecie – jak zapewnia dostawca – w ostatnim czasie mocno się intensyfikuje. 

Prezentowane na targach RemaDays Warsaw przez nas maszyny – mówi Agnieszka Głowacka, business development manager POD w firmie Fujifilm – to propozycje dedykowane drukarniom, ale również agencjom reklamowym, które myślą o produkcji we własnym zakresie lub poszukują rozwiązań ją usprawniających, podnoszących jakość, a także wydajność. Zarówno Fujifilm Revoria Press PC1120, jak i prezentowane po raz pierwszy w Polsce maszyny Acuity Prime 30 i ApeosPro otwierają przed użytkownikami ogromne możliwości. 

Zapraszamy do zapoznania się z nimi podczas targów na stoisku naszym i naszego partnera – firmy Digipress, gdzie prezentować je będziemy podczas pracy „na żywo”. Zaprezentujemy też pochodzące z tych urządzeń liczne aplikacje, które unaocznią ogromne możliwości tych maszyn.

Acuity Prime 30 to maszyna drukująca z płaskim stołem, cechująca się – jak podkreśla Fujifilm – wyjątkowym wzornictwem, oferująca wysokiej jakości druk na szerokiej gamie sztywnych i giętkich podłoży. Jak zapewnia Fujifilm, jej zakup możliwy jest w atrakcyjnej cenie, co oznacza wysoki zwrot z inwestycji. 

Z kolei prezentowana na stoisku Digipress cyfrowa maszyna drukująca ApeosPro jest – jak podaje Fujifilm – jedyną maszyną z tego sektora rynku wyposażoną w głowicę LED (co oznacza, że zużywa mniej energii, a druk z tego urządzenia cechuje większa stabilność). Urządzenie pracuje w technologii 10-bitowej (co – jak podaje producent – pozwala na uzyskiwanie ponad miliarda barw na wydrukach).

Niewątpliwą „gwiazdą” naszych prezentacji będzie maszyna Fujifilm Revoria Press PC1120 – mówi Agnieszka Głowacka. – Umożliwia ona drukowanie w sześciu kolorach w jednym przebiegu – CMYK plus dwa dodatkowe do wyboru spośród sześciu dostępnych kolorów specjalnych: biały, złoty i srebrny, różowy czy toner przezroczysty (dla podłoży gładkich bądź fakturowanych). Jak podaje producent, Revoria oferuje prędkość drukowania 120 str. A4 na minutę, niezależnie od gramatury podłoża, bez zacięć papieru, co wpływa na dużą jej wydajność. Gwarantuje wysoki standard pracy bez przestojów przy stałych miesięcznych wolumenach na poziomie 470 tys. wydruków i wyższych. Urządzenie – jak podkreśla Fujifilm – dedykowane jest nie tylko drukarniom, które poszukują rozwiązań o wysokiej wydajności i jakości, ale także tym, które szukają nowych możliwości dla swoich biznesów. Tych zaś – w przypadku Revorii – jest wiele, ogranicza je jedynie wyobraźnia użytkownika – podsumowuje Agnieszka Głowacka. – Maszyna może drukować różnego rodzaju akcydensy, opakowania, etykiety, książki, a także wysokiej jakości zdjęcia, albumy artystyczne itp. Przy czym – niezależnie, czy są to małe, czy większe nakłady – są to procesy opłacalne, które mogą generować większe marże. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Fujifilm