Prinergy 8.1 kompatybilny z kontrolerami EFI Fiery i HP
15 wrz 2017 08:47

Kodak poinformował o wprowadzeniu nowej funkcjonalności w swoim sztandarowym systemie workflow – w wersji Prinergy 8.1 – zapewniającej jego kompatybilność z kontrolerami EFI Fiery i HP. Rozwiązanie to umożliwia obecnie dwukierunkową komunikację z jeszcze szerszą gamą urządzeń cyfrowych różnych dostawców, a jednocześnie oferuje nową opcję – Preset. Dzięki temu użytkownicy systemu Prinergy będą mogli jeszcze bardziej zwiększyć wydajność działań, zredukować koszty produkcji, a zarazem w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w rozwiązaniach bazujących na technologii cyfrowej.

Udoskonalona wersja Prinergy 8.1 pozwala obecnie na dwukierunkową komunikację z RIP-ami EFI Fiery i HP. W efekcie operatorzy maszyn sterowanych za pomocą obu kontrolerów mogą podejmować działania dotyczące przetwarzanych dokumentów cyfrowych w systemie workflow firmy Kodak. Użytkownik znajdzie tu również znane z wersji 8.0 uniwersalne narzędzie Digital Job Ticket Editor. Dzięki niemu Prinergy jest – jak zapewnia producent – pierwszym na rynku systemem produkcyjnym umożliwiającym podejmowanie decyzji o realizowanych zadaniach w czasie rzeczywistym. 

Wprowadzona właśnie kompatybilność z oprogramowaniem EFI Fiery i HP oraz wcześniejsza integracja Prinergy z maszynami takich dostawców jak: Ricoh, Konica Minolta, Landa czy Komori czynią Prinergy – jak podaje Kodak – niezwykle elastycznym systemem produkcyjnym, którego funkcjonalność dodatkowo zwiększa otwarta architektura.

Zupełnie nowa funkcja, wprowadzona w wersji 8.1, wpływająca na zwiększenie wydajności to Preset. Umożliwia ona użytkownikom definiowanie, zapisywanie i ponowne korzystanie ze specyfikacji różnych produktów poligraficznych. W rezultacie możliwe staje się dostosowanie prac do poszczególnych kontrolerów. 

Workflow Prinergy 8.1 zapewnia naszym klientom bardzo szeroki wybór w kontekście kompatybilności z różnymi urządzeniami cyfrowymi – mówi Allan Brown, wiceprezes i dyrektor generalny działu Kodak Unified Workflow Solutions. – W pełni wykorzystując potencjał oferowany przez posiadane maszyny, drukarze będą w efekcie mogli zwiększyć wydajność produkcji, a także znaleźć nowe ścieżki wzrostu.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Kodak