„Print Evolution Journey” i premiery
30 sty 2020 11:17

Dwie nowe, przemysłowe maszyny Konica Minolta: AccurioWide 200 – dedykowana zadrukowywaniu podłoży giętkich i sztywnych o szerokości do 2 m, której pokazy będą premierowymi w Polsce, a także MGI Jetvarnish 3DS – znana już i ceniona przez rynek maszyna do lakierowania 3D, która dołącza do oferty firmy DKS, będą m.in. prezentowane podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2020 przez tę firmę, będącą multibrandowym dostawcą rozwiązań dla poligrafii i reklamy. 

Na stoisku firmy DKS, w kosmicznej scenerii przygotowanej wspólnie z Konica Minolta Business Solutions Polska, prezentowane będą wymienione urządzenia, a także inne z bogatej oferty DKS. Goście odwiedzający tę prezentację zostaną zabrani w podróż, która będzie nawiązywała do historii i ewolucji druku, stąd hasło przewodnie obecności na tej imprezie: „Print Evolution Journey”.

Bohaterowie pierwszego planu

Najważniejszymi bohaterami tegorocznej prezentacji firmy DKS podczas targów RemaDays Warsaw będą: hybrydowe, wielkoformatowe urządzenie AccurioWide 200 oraz maszyna do lakierowania MGI Jetvarnish 3DS. Pokazy pierwszej będą premierowymi w naszym kraju – mówi Magdalena Sawala, specjalista ds. marketingu – dlatego zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie przez wszystkie dni targowe, wspierani przez specjalistów z Konica Minolta Business Solutions Polska, prezentować będziemy podczas pracy jej duże możliwości. 

AccurioWide 200 umożliwia drukowanie na materiałach sztywnych oraz giętkich o grubości maksymalnej 45 mm i szerokości do 2 m, zapewniając przy tym – jak podkreśla dostawca – wysoką wydajność i żywotne kolory. To rozwiązanie, którego zastosowania są ograniczone jedynie wyobraźnią użytkownika – mówi Mateusz Woźniak, dyrektor działu rozwiązań produkcyjnych w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska. – Znakowanie, sztuka i fotografia, a także murale, etykiety przemysłowe, reklama, poligrafia, urządzanie wnętrz – to tylko niektóre sektory, w jakich znajduje ono zastosowanie. AccurioWide 200 umożliwia zadrukowywanie materiałów giętkich, stąd możliwość jego zastosowania przy grafice okiennej czy podłogowej. Kolejną opcją jest produkcja wysokiej jakości tablic czy bannerów o wyższej trwałości. Nasz nowy ploter umożliwia także drukowanie na niestandardowych podłożach sztywnych – drewnie, metalu czy szkle. Wysoka jakość obrazu sprawia, że nadaje się do reprodukcji fotografii i grafiki artystycznej, także na płótnie teksturowanym lub szkle. Znajduje również zastosowanie przy projektowaniu stoisk targowych i wnętrz czy wszelkiego rodzaju scenografii. Przykłady tego rodzaju prac będzie można zobaczyć na naszym stoisku, którego elementy będą wykonane na tej właśnie maszynie. Urządzenie jest dostępne w konfiguracji z 4 lub 6 kolorami i dodatkowym białym atramentem. 

Drugim bohaterem tegorocznej prezentacji na targach Rema-Days Warsaw będzie MGI Jetvarnish 3DS – urządzenie do lakierowania, które również dołącza do oferty firmy DKS. To maszyna, dzięki której użytkownik może zaproponować swoim klientom zupełnie nowy produkt, który z kolei wyniesie jego ofertę na zupełnie nowy poziom. W pełnej konfiguracji MGI Jetvarnish 3DS z lakierowaniem, w tym wybiórczym oraz nakładaniem folii na arkuszach w trybie na gorąco pozwala osiągać niesamowite efekty. Z maszyną możemy również uzyskać elementy wypukłe, które sprawiają, że produkty stają się bardziej atrakcyjne także w dotyku – podkreśla Andrzej Ćwikliński, dyrektor sprzedaży systemów produkcyjnych w firmie DKS. 

Bohaterowie drugiego planu

Poza wymienionymi urządzeniami firma DKS zaprezentuje także urządzenia do produkcyjnego druku kolorowego Konica Minolta AccurioPress C3070 oraz Canon imagePRESS 

C710. Możliwości tych urządzeń – mówi Andrzej Ćwikliński – w zestawie z rekomendowanymi przez nas kontrolerami EFI Fiery oraz w połączeniu z solidną konstrukcją, profesjonalnym zestawem funkcji i atrakcyjną ceną czynią z nich idealne rozwiązania dla poligrafii. Warto w tym miejscu podkreślić, że DKS jako jedyna firma w Polsce uzyskała status EFI Fiery Platinum Partner. 

Podczas targów firma DKS umożliwi także potencjalnym użytkownikom testy urządzenia firmy Canon – Colorado 1650. Wystarczy zgłosić się do nas, a wszystkim zainteresowanym zaprezentujemy ten ploter na stoisku jego producenta – mówi Andrzej Ćwikliński. Dedykowany jest on produkcji materiałów informacyjno-reklamowych i grafiki i charakteryzuje się – jak 

podaje Canon – wysoką wydajnością i jakością wydruków oraz uniwersalnością w kontekście różnych zastosowań (przy wykorzystaniu szerokiego spektrum mediów). Co istotne dla użytkownika – jest niedrogi w eksploatacji (m.in. dzięki zmniejszonemu zapotrzebowaniu na żel zastępujący atrament i energię); jest także łatwy w obsłudze. System gwarantuje natychmiastowe schnięcie wydruków, co jest istotne w codziennej produkcji, gdyż znacząco skraca jej czas. Ponadto zapewnia bezpośredni dostęp do kilku roli, z których podawane są media.

Rozszerzona rzeczywistość

Ciekawostką prezentowaną na targach będzie także aplikacja, z której będą mogli skorzystać odwiedzający stoisko firmy DKS. To specjalna aplikacja Konica Minolta, dedykowana zastosowaniom z zakresu augmented reality – mówi Mateusz Woźniak. – Jest to profesjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można łatwo korzystać z udogodnień druku rozszerzonego, pozyskując tym samym więcej informacji. Można przy jej użyciu przygotowywać przede wszystkim cyfrowe kampanie marketingowe, które łączą w sobie przestrzeń rzeczywistą i pozwalają na korzystanie z multimediów tu i teraz. Część materiałów, które przygotowujemy z myślą o targach, będzie można również zobaczyć w tej technologii.

Opracowano na podstawie materiałów firm DKS i Konica Minolta