Profesjonalizm i doświadczenie 
18 paź 2017 12:03

Co.Mecc. jest rodzinną firmą, której członkowie należą do rodziny Bonfanti. Aktywność i zaangażowanie zespołu rodziny wpływa na spójność biznesu i jakość oferowanych produktów. 

Twórca i założyciel firmy Angelo Bonfanti rozpoczął swoją karierę zawodową w 1965 roku jako wykwalifikowany technik w firmie Meccanotecnica; wówczas początkowo konstruował introligatorskie maszyny pomocnicze. Następnie razem z zespołem inżynierów współtworzył podajnik o nazwie Headop, bardzo udaną maszynę docenianą na całym świecie ze względu na dużą prostotę, design i wysoką jakość działania. 

Headop znajdował także zastosowanie jako połączenie z maszynami do szycia książek Smyth oraz Brehmer.

W 1980 roku Angelo Bonfanti, w porozumieniu z firmą Meccanotecnica, postanowił otworzyć własną firmę pod nazwą Co. Mecc. (Mechanical Construction). Firma powstała specjalnie z przeznaczeniem konstruowania podajników Headop oraz maszyn do przyklejania wyklejki Collmatic.

W następnych latach sukces maszyny do szycia Aster,  jako rezultat doskonałych wyników sprzedaży, doprowadził do na-tychmiastowego wzrostu produkcji maszyn. Meccanotecnica postanowiła powierzyć firmie Co.Mecc. montaż niektórych modeli Aster w celu ułatwienia pracy centrali.

Lata współpracy z firmą Meccanotecnica przyczyniły się do zdobycia wyjątkowego wręcz doświadczenia konstruktorskiego. Angelo Bonfanti – wielki ekspert systemów szycia Brehmer, Aster i Smyth, pod koniec współpracy z producentem niciarek doskonali się w przebudowie i modernizacji starych maszyn do szycia książek, a od 2006 roku sam buduje kompletne maszyny do produkcji gotowej książki.

Co.Mecc. dziś jest firmą, która produkuje maszyny przeznaczone zarówno dla tradycyjnych introligatorni, jak i dla wciąż rozwijającego się sektora drukarń cyfrowych o małych i średnich nakładach.

Najbardziej znanym i docenianym produktem z oferty firmy jest (zaprezentowana na targach drupa 2016) automatyczna maszyna do szycia książek o nawie Digieffect. Digieffect to połączenie w jedno kompaktowe urządzenie dwóch jednostek: podajnika papieru z wbudowanym systemem falcowania (model MG 14) oraz maszyny szyjącej (model GFS 14). Rozwiązanie to zdecydowanie zainteresuje każdego, kto ma styczność z drukiem cyfrowym, gdyż wydrukowane arkusze są od razu falcowane i szyte w jednej maszynie, co skraca czas produkcji. 

Kolejną ciekawą pozycją w ofercie włoskiego producenta jest maszyna do przyklejania wyklejek z możliwością insertowania. Model Gluematic Dual jest w stanie pracować z wydajnością do 4500 arkuszy na godzinę i po odpowiednim przestawieniu maszyny od przyklejania wyklejki możemy przejść do insertowania, np. dowolnego arkusza w składkę. Co.Mecc. poza niciarka-

mi produkuje także maszyny do produkcji okładek, maszyny do zawieszania okładek, prasy do wypalania rowków oraz inne urządzenia introligatorskie.

Proste, ale niezawodne maszyny, solidne, nowoczesne, zbudowane w całości w fabryce firmy Co.Mecc. wyróżniają się na rynku elastycznością konstrukcji sprzyjającą wymaganiom klientów w zależności od ich konkretnych potrzeb dzięki dedykowanym rozwiązaniom technicznym.

Co.Mecc. doceniana za wydajność, dostępność, profesjonalizm, skuteczność w dostarczaniu na czas zarówno maszyn, jak i części zamiennych stawia sobie za główny cel stały wzrost i realizację nowych projektów, które będą w stanie zaspokoić potrzeby rynku światowego.

Firma Grafs ma przyjemność reprezentować Co.Mecc. na rynku polskim. Wojciech Żyłkowski – główny technik i serwisant firmy ma za sobą ponad 35-letnie doświadczenie w serwisowaniu maszyn oraz urządzeń do produkcji książek. Swoje doświadczenie zdobywał jako mechanik w dziale utrzymania ruchu jednej z największych drukarń dziełowych w Polsce – Białostockich Zakładów Graficznych. Dziś jako doświadczony ekspert w zakresie obsługi serwisowej maszyn introligatorskich, a w szczególności maszyn do szycia książek, jest w stanie zagwarantować najwyższy poziom wsparcia technicznego.  

Grafs oferuje pomoc w doborze odpowiedniej maszyny z oferty firmy Co.Mecc, zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sprzedawanych maszyn. 

Solidność i doświadczenie obu partnerów to gwarancja bezpiecznych i udanych inwestycji dla wszystkich firm, które obecnie produkują lub planują produkcję książek w twardej oprawie. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Grafs