Przekaż personalizację w ręce klientów
16 paź 2020 07:33

Oferowany przez firmę Roland DG pakiet cotodesign to innowacyjne oprogramowanie do projektowania i zarządzania drukiem, przeznaczone do personalizacji w punkcie usługowym. Dzięki niemu sprzedawcy detaliczni mogą proponować swoim klientom nową jakość obsługi, zwiększając liczbę odwiedzin i marże poprzez udostępnienie wygodnej opcji personalizacji produktów.

Zapotrzebowanie konsumentów na spersonalizowane prezenty, akcesoria i odzież z roku na rok rośnie, wraz z nim rośnie też popularność rozwiązań cyfrowych Roland DG w zakresie personalizacji produktów. Najnowszy w portfolio tego producenta pakiet oprogramowania do projektowania i zarządzania drukiem – cotodesign jest łatwym w użyciu i prostym w integracji oprogramowaniem, które działa w połączeniu z urządzeniami Roland DG. 

Dzięki cotodesign przedsiębiorca może przenieść personalizację produktu na wyższy poziom, umożliwiając swoim klientom doświadczanie emocji związanych z tworzeniem własnych, niepowtarzalnych wzorów na szerokiej gamie towarów. Do przedmiotów takich należą: koszulki i ubrania, torby, akcesoria, długopisy i przybory piśmienne, etui na smartfony, upominki, pamiątki i wiele innych towarów, które klient personalizuje na własne potrzeby lub w charakterze prezentu dla innych osób. 

Aby skorzystać ze zdjęć przechowywanych na urządzeniach mobilnych, użytkownicy łączą się z siecią Wi-Fi w punkcie usługowym lub sklepie, a intuicyjny interfejs ułatwia im personalizację wybranych gadżetów. Oprogramowanie oparte na przeglądarce umożliwia klientom łatwe tworzenie oryginalnych projektów z wykorzystaniem własnych zdjęć, obrazów i tekstu na szeregu predefiniowanych produktów za pomocą aplikacji przeglądarkowej na tablecie lub terminalu komputerowym.

Oprogramowanie cotodesign jest kompatybilne z szeregiem kompaktowych, łatwych w obsłudze urządzeń Roland DG, które nadają się do stosowania w środowiskach komercyjnych lub podczas imprez okolicznościowych. Dzięki zamkniętym strefom roboczym, cichej pracy i certyfikowanym atramentom ich obsługa jest bezpieczna i łatwa.

Zakres produktów i poziom personalizacji są definiowane przez sprzedawcę lub właściciela marki, który dostosowuje rozwiązanie do indywidualnych potrzeb. Prosty interfejs umożliwia pracownikom sklepu sprawne drukowanie danych projektowych klientów na wybranym produkcie, nawet bez technicznej znajomości druku cyfrowego. Statusem zamówienia można również zarządzać centralnie, aby zapewnić płynność operacji od przyjęcia zamówienia do etapu wydruku i dostarczenia spersonalizowanego produktu do klienta.

Chcąc spersonalizować produkt, w pierwszym kroku wybieramy wzór spośród wielu szablonów zdefiniowanych wcześniej przez sprzedawcę i pracujemy nad nim dodając i modyfikując poszczególne elementy tak, aby stworzyć prawdziwie unikalny przedmiot. Możemy do tego wykorzystać nasze własne obrazy, tekst lub gotowe elementy graficzne. W zależności od urządzenia wyjściowego możliwe jest też dodanie przyciągających wzrok wykończeń takich jak: efekty teksturowane i tłoczone, biały nadruk, lakier i matowe wykończenia. Możemy także wykorzystać funkcję druku lustrzanego do naklejek okiennych lub drukowania zdjęć na akrylu. 

Gdy nasz projekt uznamy za gotowy, przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest złożenie zamówienia. Wybieramy liczbę produktów i zamawiamy usługę, a następnie otrzymujemy potwierdzenie wraz z wydrukowanym numerem referencyjnym. Dane naszego zamówienia są automatycznie przekazywane do „menedżera”, który łączy zadanie z urządzeniem wyjściowym.

Nasze zlecenie jest zarządzane przez aplikację cotodesign Print Manager – narzędzie programowe, które przetwarza zlecenia i automatycznie wysyła plik projektowy do oprogramowania VersaWorks 6 RIP. Program przetwarza plik do wydruku na wybranym urządzeniu Roland. Równie łatwo można też śledzić status zamówienia na każdym etapie jego realizacji.

Strona główna i półki na produkty w interfejsie skierowanym do klienta mogą być dostosowane do danej marki i asortymentu produktów, zachowując dla najlepszego efektu spójność pomiędzy wieloma tabletami. Wygaszacz ekranu może być również wykorzystany jako narzędzie cyfrowej identyfikacji marki w celu promowania kampanii lub wydarzeń, gdy urządzenie nie jest używane.

Na podstawie materiałów firmy Roland DG opracowała BZ