RAFNXT+ pomaga w redukcji śladu węglowego
13 gru 2019 12:43

W ramach realizacji misji zrównoważonego rozwoju firma UPM Raflatac oferuje swym klientom i właścicielom marek proekologiczne rozwiązania. Należy do nich RAFNXT+, pierwszy materiał etykietowy, który przeszedł weryfikację Carbon Trust, międzynarodowej organizacji pracującej na rzecz obniżenia emisji dwutlenku węgla. 

W porównaniu ze standardową ofertą ten produkt pomaga w redukcji śladu węglowego firm, a tym samym w spowolnieniu zmian klimatu. 

Firmy poszukują konkretnych rozwiązań, które pozwolą im działać na rzecz klimatu. Oferując naszą gamę RAFNXT+ chcemy pomóc klientom i właścicielom marek w rozwoju ich biznesu, a nie zwiększaniu przez nich emisji CO2 – wyjaśnia Mauri Suomela, starszy wiceprezes w dziale Laminatów Papierowych UPM Raflatac.

Punktem wyjścia w produkcji opakowań przyjaznych dla środowiska jest optymalne wzornictwo produktu. Dzięki wykorzystaniu naturalnych surowców RAFNXT+ jest źród-łem znacznie mniejszej emisji CO2 niż standardowe produkty UPM Raflatac. Materiały na etykiety papierowe RAFNXT+ są pozyskiwane ze zrównoważonych upraw leśnych certyfikowanych przez FSC. Do ich produkcji wykorzystuje się mniejszą ilość surowców, energii i wody, a w swym cyklu życia generują one dodatkowo mniejszą ilość odpadów niż standardowe etykiety. W efekcie RAFNXT+ przyczynia się korzystnie do spowolnienia zmian klimatycznych. 

UPM Raflatac wykorzystuje naukowe metody do określenia konkretnych korzyści zapewnianych przez etykiety z portfolio RAFNXT+ w porównaniu z konwencjonalnymi materiałami etykietowymi. Model obliczeniowy zastosowany przez tę firmę został zweryfikowany przez Carbon Trust i jest zgodny z międzynarodową specyfikacją PAS2050 określającą standardy pomiaru gazów cieplarnianych. 

Cieszy nas, że UPM Raflatac rozwija nową gamę produktów, by pomóc swym klientom w ograniczeniu śladu węglowego ich opakowań. Wskutek takiego zaangażowania firma zapewnia wysoki poziom przejrzystości pod względem wpływu ich produktów na środowisko – powiedział Hugh Jones, dyrektor zarządzający działu Usług Biznesowych w Carbon Trust. 

Gama RAFNXT+ jest przeznaczona do wielu zastosowań, w tym jako etykiety na opakowania detaliczne i spożywcze, a także logistyczne i transportowe. Umożliwia firmom realizację działań prośrodowiskowych dzięki wyborowi odpowiednich materiałów etykietowych.

Na podstawie informacji firmy UPM Raflatac opracował TK