Rewolucja w reklamie wizualnej
30 sty 2018 09:50

Atrakcyjna reklama graficzna znacząco wpływa na wizerunek marki, a zarazem sprzedaż produktu, który za jej pośrednictwem jest reklamowany. By reklama wywierała wrażenie i była trwała, powinna być wykonana z materiałów najwyższej jakości. 

Wykorzystywanie nieprzetestowanych komponentów może negatywnie wpłynąć na końcowy efekt wizualny. Dlatego podczas wyboru produktu należy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość oraz gwarancję, którą daje producent. Obecnie najszerszym na rynku reklamowym zabezpieczeniem jest udzielana przez firmę 3M gwarancja 3M™ MCS™ (3M™ Matched Component System Warranty), która zapewnia zachowanie optymalnej jakości gotowego wyrobu w całym okresie objętym gwarancją.

Gwarancja 3M™ MCS™ daje wykonawcy pewność, że wszystkie użyte na etapie produkcji elementy zostały zaprojektowane tak, aby ze sobą współpracować. 3M testuje swoje produkty w najbardziej zróżnicowanych warunkach klimatycznych i jest w stanie potwierdzić ich trwałość we wszystkich krajach świata. Dzięki temu wykonawca ma pewność, że stosując komponenty ujęte w gwarancji uzyska doskonały efekt wizualny, który utrzyma się przez cały zakładany okres ekspozycji. Kluczową przewagą gwarancji 3M™ MCS™ jest fakt, że obejmuje ona nie tylko folię jako materiał, ale także laminat oraz zadruk, zabezpieczając gotowy wyrób, również po dokonaniu aplikacji. W konsekwencji, dzięki zastosowaniu zestawu przetestowanych komponentów, możemy być spokojni o efekt końcowy i jego trwałość. 

Folie do zadań specjalnych

Przykładem produktów objętych gwarancją 3M™ MCS™ są najnowsze folie wylewane do zadruku 3M™ IJ180mC, IJ480mC oraz IJ780mC. Są to produkty nowej generacji, znane i cenione na całym świecie ze względu na ich wydajność, niezawodność i uniwersalność. Zostały szybko docenione przez rynek związany z reklamą wizualną, zdobywając tuż po swojej premierze prestiżową nagrodę The Prize for Innovations 2017 w kategorii „Nowe Trendy w Poligrafii i Reklamie”.

Ogromną zaletą folii 3M™ IJ180mC, IJ480mC oraz IJ780mC jest to, że można je aplikować nawet na bardzo trudnych powierzchniach, jak m.in. tynk strukturalny, cegła, głębokie przetłoczenia czy obłości. Wykorzystujemy folie 3M do personalizacji samochodów, jachtów i łodzi, a także aranżacji wnętrz oraz na zewnętrznych ścianach budynków – wylicza Piotr Kaczyński, właściciel Certyfikowanej Drukarni Wielkoformatowej DPSdruk.pl, oferującej wydruki z gwarancją 3M™ MCS™.

Innowacyjne technologie

Najnowsze folie 3M to także opatentowana technologia 3M™ Controltac™, czyli klej wrażliwy na docisk, która pozwala na optymalne pozycjonowanie grafiki podczas aplikacji i zapewnia łatwiejszą instalację na dużych powierzchniach, przy szerokiej amplitudzie temperatur. Kolejnym istotnym patentem jest 3M™ Comply™, struktura kanalików ukrytych w warstwie kleju, umożliwiających odprowadzenie nagromadzonego przy aplikacji powietrza. W najnowszych foliach technologia Comply™ została unowocześniona. Dzięki zastosowaniu mikrotechnologii (np. IJ180mC, mC – micro Comply) struktura kanalików pozostaje właściwie niewidoczna, co jest szczególnie istotne przy transparentnej wersji folii.

Innowacyjne rozwiązania – nowa jakość

W gamie rozwiązań dostępnych dla poligrafii producent do dyspozycji oddał nie tylko najwyższej jakości wylewane folie do zadruku, ale przede wszystkim nowe rozwiązania, które zaskakują możliwościami. 

Na szczególną uwagę specjalistów poligrafii zasługują trzy pozycje w ofercie 3M. To jedyne tego typu folie dostępne na rynku. Ekologiczna folia IJ480mC bez PCW, folia IJ180mC z metalizowanym wykończeniem w standardzie oraz IJ780mC, która jest jedyną wylewaną, usuwalną folią odblaskową do zadruku, pozwalającą na aplikację nawet w głębokich przetłoczeniach – mówi Beata Sałyga z firmy 3M. – Nasze rozwiązania zostały docenione otrzymując prestiżowe medale The Prize for Innovations w kategorii „Nowe Trendy w Poligrafii i Reklamie”.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.3mcentruminspiracji.pl 

Materiał powstał we współpracy z firmą 3M Poland

error: Kopiowanie zabronione!
cript>