Ricoh stawia na innowacje w czasach transformacji
13 maj 2024 12:52

Międzynarodowe targi drupa w Düsseldorfie to wydarzenie o wieloletniej tradycji, sięgające 1951 r. Od samego początku drupa stanowiła platformę prezentacji najnowszych technologii i trendów w branży poligraficznej. Z biegiem lat targi rozrosły się do imponujących rozmiarów, gromadząc tysiące wystawców i setki tysięcy zwiedzających z całego świata.

Tegoroczna edycja drupa, odbywająca się w dniach od 28 maja do 7 czerwca 2024 r., zbiega się z wyjątkowo dynamicznym okresem dla branży poligraficznej. Z jednej strony obserwujemy stały wzrost znaczenia druku cyfrowego i personalizacji, z drugiej zaś tradycyjne formy druku mierzą się z wyzwaniami związanymi z rosnącą popularnością mediów cyfrowych. Dodatkowo globalna sytuacja gospodarcza, naznaczona pandemią COVID-19 i wojną w Ukrainie, stawia przed firmami poligraficznymi nowe wyzwania i wymusza konieczność dostosowania się do zmieniających się realiów.

W tym kontekście udział firmy Ricoh w targach drupa 2024 jawi się jako wyjątkowo istotny. Ricoh, jako globalny lider w dziedzinie rozwiązań drukujących i usług IT, od lat aktywnie uczestniczy w tym wydarzeniu, prezentując swoje innowacje i najnowsze technologie.

Tegoroczna oferta Ricoh z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie zwiedzających. Firma zaprezentuje szeroką gamę rozwiązań dostosowanych do potrzeb różnych klientów, od tonerowych drukarek arkuszowych, przez oprogramowanie wspomagające pracę drukarń, po atramentowe systemy druku na papierze z roli. Szczególny nacisk zostanie położony na rozwiązania z zakresu druku atramentowego, które oferują wysoką jakość, niskie koszty eksploatacji i szeroką gamę podłoży, oraz możliwość personalizacji. Co dokładnie z tego zakresu zobaczymy na stoisku firmy Ricoh na targach?

Smok

Ricoh Pro Z75 – pierwszy na świecie system do druku arkuszowego B2+ wykorzystujący atrament wodny. Ma zalety systemu arkuszowego, jednocześnie generując niskie koszty eksploatacji i wysoką wydajność druku atramentowego.

– Wydajność do 4500 arkuszy na godzinę lub 2250 arkuszy na godzinę w druku dwustronnym.

– Głowice piezoelektryczne ze stali nierdzewnej zapewniają rozdzielczość 1200 dpi przy wszystkich prędkościach.

– Opatentowany system suszenia sprawia, że wydruki można poddać natychmiast dalszemu wykańczaniu.

– Obsługuje szeroką gamę podłoży, m.in. niepowlekane, powlekane do druku atramentowego, papiery offsetowe, nośniki o gramaturze do 400 g/m2.

– Maksymalny rozmiar arkusza: 585 mm x 750 mm.

Harpia wielka

Ricoh Pro VC80000 – wysokowydajny atramentowy system druku na papierze z roli. Został zaprojektowany z myślą o produkcji wysokiej jakości ulotek do marketingu bezpośredniego, kolorowych książek, katalogów, czasopism i materiałów reklamowych.

– Prędkość do 150 metrów na minutę.

– Głowice piezoelektryczne ze zmienną wielkością kropli – maksymalna rozdzielczość 1200 dpi.

– Wstęga o szerokości 584 mm do wydajnej produkcji książek.

– Obsługa mediów powlekanych i niepowlekanych o gramaturze od 40 g/m2 do 300 g/m2.

– Dwa moduły drukujące zajmujące najmniej miejsca w tej klasie urządzeń.

Oprócz prezentacji produktów, Ricoh zaoferuje również liczne

seminaria i warsztaty, podczas których eksperci firmy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu druku cyfrowego i transformacji cyfrowej. Aby pobudzić kreatywność oraz rozpalić wyobraźnię, na stoisku Ricoh będzie dostępna strefa HENKAKUVERSE, wyposażona m.in. w „bar druku” i „ogród aplikacji” z inspirującymi historiami klientów, które ilustrują, w jaki sposób podejście Ricoh do współinnowacji może pomóc różnym rodzajom dostawców usług druku w rozwoju ich działalności.

Udział Ricoh w targach drupa 2024 to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży poligraficznej oraz z innowacyjnymi rozwiązaniami, które mogą pomóc firmom poligraficznym w rozwoju i osiąganiu sukcesu w erze cyfrowej.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Ricoh