Rozwiązania 3D, dla branży oznakowań i druku na tekstyliach
27 kwi 2018 10:08

Firma Mimaki zapowiedziała swój udział w targach FESPA 2018, gdzie zaprezentuje pełną linię swoich produktów, w tym innowacyjne rozwiązania dla branży oznakowań, przemysłu i przedsiębiorstw tekstylnych oraz błyskawicznie rozwijającego się rynku 3D. Mimaki będzie również uczestniczyć w kilku specjalnych prezentacjach FESPA takich jak konkurs World Wrap Masters, Printeriors oraz nowy projekt związany z tekstyliami Print Make Wear.

Targi FESPA były zawsze bardzo ekscytujące, ale w tym roku zapowiada się najlepsza z dotychczasowych edycji – mówi Ronald van den Broek, dyrektor generalny ds. sprzedaży w Mimaki Europe. – Jest to swego rodzaju platforma, która pozwala Mimaki zaprezentować wiele możliwości w różnych segmentach przemysłu. Obiecujemy, że zaoferujemy gościom prawdziwy spektakl. Biorąc sobie do serca hasło targów FESPA – Where Print Takes Off – chcemy zainspirować odwiedzających w absolutnie innowacyjny sposób, zapraszając ich na pokład marki Mimaki i wynosząc ich działalność na zupełnie nowy poziom.

Grafika oznakowań

Na stanowiskach wystawowych Mimaki pojawią się flagowe urządzenia solwentowe oraz maszyny UV LED typu roll-to-roll (z roli na rolę). W centrum uwagi znajdzie się jednak seria UCJV300. Zaprezentowana po raz pierwszy w sierpniu ubiegłego roku maszyna UCJV300-160 to zaawansowane technologicznie urządzenie drukująco-tnące, oferujące wyjątkowo niskie koszty operacyjne i szybkoschnący atrament, co umożliwia drukowanie na wielu różnych materiałach, w tym na foliach PET, tkaninach oraz nośnikach termoczułych. Mimaki zapowiedziało trzy nowe modele o mniejszych rozmiarach: UCJV300-75, UCJV300-107 oraz UCJV300-130, oferujące kolejno druk o szerokości 80 cm, 109 cm i 136 cm.

Wszystkie nowe modele zostaną wyposażone w atramenty LUS-170 z certyfikatem Greenguard Gold, nową funkcję ID Cut do bezproblemowej automatyzacji procesów cięcia w następujących po sobie zadaniach za pomocą kodów kreskowych oraz unikatową funkcję 4-warstwowego druku w dzień i w nocy, która pozwala projektantom tworzyć warstwowe grafiki transformatywne do zastosowań wymagających podświetlenia. 

Produkty przemysłowe

Jeśli chodzi o rynki przemysłowe, Mimaki zaprezentuje pełną gamę płaskich drukarek UV LED: od nagradzanych maszyn obsługujących format A3 i A2 aż po rozwiązanie wielkoformatowe JFX200-2531, które może pochwalić się obszarem druku wynoszącym 2,5×3,1 m. Zademonstrowane zostaną liczne funkcje, w tym druk bezpośredni na powierzchniach z krzywizną 360 stopni oraz proces przebiegu drukowania i cięcia w połączeniu z maszynami tnącymi. Jeśli chodzi o to ostatnie, Mimaki przywiezie najnowszą płaską maszynę tnącą CF22-1225, a także zaprezentuje urządzenie do cięcia laserowego stworzone we współpracy z firmą Trotec.

Branża tekstylna i odzieżowa

Osoby odwiedzające stoisko Mimaki będą miały okazję zapoznać się z drukiem sublimacyjnym i rozwiązaniami do bezpośredniego druku na tekstyliach, jak również będą mogły zaczerpnąć inspiracji z bogatej kolekcji próbek tekstylnych. Jednym z najważniejszych punktów firmy Mimaki będzie prezentacja modelu Tiger-1800B, czyli drukarki tekstylnej do przemysłowej produkcji wysokonakładowej. Zaprojektowane z myślą o druku na miękkich materiałach do wystroju wnętrz oraz produkcji ubrań urządzenie Tiger-1800B zapewnia wysokie prędkości drukowania, wynoszące nawet 385 m2/h, solidną jakość wykonania oraz doskonałe rezultaty.

Kolejnym ważnym elementem rozwiązań Mimaki prezentowanych na targach FESPA będzie nowy projekt Print Make Wear, podczas którego zostanie zaprezentowany pełny proces roboczy z zakresu cyfrowej produkcji tekstylnej. Mimaki zademonstruje proces drukowania na modelu Tx300P-1800. Ta korzystająca z unikatowej technologii dwuatramentowej i służąca do bezpośredniego druku na tekstyliach maszyna pozwala załadować jednocześnie pigmentowy atrament tekstylny oraz atrament z barwnikiem sublimacyjnym, dzięki czemu użytkownik może drukować na różnego rodzaju materiałach tekstylnych bez konieczności wymiany systemu nanoszącego.

Druk 3D

Podczas targów FESPA goście będą mieli okazję zobaczyć w akcji drukarkę 3DUJ-553, czyli dobrze przyjęty pierwszy krok firmy Mimaki w kierunku rynku drukarek 3D. Pierwsza na świecie drukarka 3D, która jest w stanie odwzorować ponad 10 mln kolorów, nanosi kolejne precyzyjne warstwy ciekłego fotopolimeru, utwardzanego błyskawicznie promieniami UV, tworząc jeden lub kilka wydruków bądź elementów naraz. Aby poradzić sobie z nawisami i skomplikowanymi kształtami, urządzenie obsługuje także rozpuszczalny w wodzie materiał pomocniczy.

Targi FESPA to impreza, której nie można ominąć w 2018 roku, dlatego cieszymy się, że odgrywamy na niej tak istotną rolę – podsumowuje van den Broek. – Będzie to świetna okazja do zapoznania uczestników z najnowszymi technologiami i ekscytującymi możliwościami oferowanymi przez Mimaki. (...).

Opracowano na podstawie materiałów firmy Mimaki

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>