Rozwiązania UV i LED UV do druku etykiet
14 lip 2017 12:10

Zainteresowanie technologią LED w druku na wąskiej wstędze jest coraz większe. Na targach Labelexpo Europe 2017 firma IST METZ zaprezentuje maszynę Codimag wyposażoną w system LED UV. Jednak pomimo używania tej technologii niekiedy proces technologiczny wymaga zastosowania tradycyjnego UV. Wprowadzona przez IST METZ koncepcja Hot Swap, umożliwiająca łatwe przełączanie pomiędzy lampami LEDcure i LAMPcure, daje gwarancję druku wszystkich możliwych prac.

Francuski producent maszyn Codimag zaprezentuje na tegorocznych targach Labelexpo Europe najnowszą wersję maszyny VIVA, która jest przeznaczona do druku etykiet na wąskiej wstędze. Specjalnie na potrzeby UV DAYS, które odbyły się w maju w siedzibie IST METZ w Nurtingen, maszyna została wyposażona w technologię offsetową Aniflo, a także w zespół do wytłaczania na gorąco oraz system LED UV. Jest to najnowszej generacji chłodzony powietrzem system z lampami MBS LEDcure z diodami LED o największej mocy. 

Koncepcja Hot Swap – gwarancja elastyczności

Koncepcja Hot Swap firmy IST METZ została zaprezentowana po raz pierwszy na targach Labelexpo jesienią 2015 roku. Umożliwia ona użytkownikom przełączanie między sprawdzoną technologią UV i nową technologią LED w dowolnym momencie procesu produkcyjnego. Podczas zmiany systemu zewnętrzna obudowa pozostaje na swoim miejscu na maszynie. Lampa LAMPcure jest wymieniana na lampę LEDcure, która została skonstruowana w postaci wysuwanej kasety. Podłączenie do zasilania odbywa się automatycznie po wsunięciu lampy w obudowę. Cała zmiana systemów przebiega bez użycia jakichkolwiek narzędzi w bardzo krótkim czasie.

Kup jeden system, przetestuj drugi – darmowe testy LEDcure

Coraz więcej użytkowników zastanawia się nad tym, czy zmiana procesu produkcyjnego na LED UV jest dla nich korzystna. Jeśli zdecydują się na wybór konwencjonalnego UV, otrzymają sprawdzoną przez kilkadziesiąt lat technologię, ale mogą w ten sposób przegapić moment, kiedy w największym stopniu można wykorzystać zalety technologii LED UV. Aby ułatwić użytkownikom podejmowanie decyzji, w ciągu najbliższych 12 miesięcy firma IST METZ daje klientom, którzy kupują system z MBS LAMPcure, możliwość bezpłatnego miesięcznego przetestowania MBS LEDcure. W oparciu o nową koncepcję Hot Swap zaprojektowaną do druku na wąskiej wstędze użytkownicy mają możliwość przełączania się między dwiema technologiami i dokładnego ich przetestowania na własnych procesach produkcyjnych.

Opracowano na podstawie materiałów IST METZ

error: Kopiowanie zabronione!
cript>