Rozwiązania UV i LED UV grupy IST METZ
17 lis 2017 13:31

Na tegorocznych targach Labelexpo w Brukseli firma IST METZ po raz pierwszy zaprezentowała się wraz z firmą zależną Integration Technology Ltd. Wspólna oferta ugruntowała pozycję lidera w technologii UV i LED UV oferującego najbardziej zróżnicowaną linię produktów suszących UV przeznaczonych do wielu różnych zastosowań – od tańszych systemów LED firmy ITL do samodzielnego montażu, do systemów IST METZ dla najbardziej wymagających procesów produkcyjnych. 

Koncepcja HOT SWAP – przełączaj pomiędzy UV i LED UV w ciągu kilku minut

Od kilku lat w branży poligraficznej technologia suszenia LED UV staje się coraz bardziej popularna. Wiele osób jest przekonanych o zaletach tej technologii, jednak wstrzymuje się z inwestycją w związku z małą dostępnością farb i lakierów LED oraz ich wysokimi kosztami. Czasami sam proces technologiczny wymusza zamienne stosowanie dwóch technologii suszenia: LED UV i konwencjonalnego UV. Wychodząc naprzeciw opiniom klientów IST METZ przedstawiło rewolucyjną koncepcję HOT SWAP, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających stoisko. Umożliwia ona użytkownikom przełączanie się pomiędzy przetestowaną i sprawdzoną przez wiele lat technologią UV a nową technologią LED w każdym momencie w trakcie procesu produkcyjnego. Sterowanie, zasilanie i chłodzenie są identyczne w obu technologiach. Podczas przełączania zewnętrzna obudowa lampy pozostaje na maszynie. Lampy UV i LED, które umieszczono w podobnych kasetach, należy po prostu zamienić. Podłączenie do odpowiednich przewodów następuje automatycznie. Cały proces zamiany nie wymaga żadnych narzędzi i zajmuje zaledwie chwilę.

Koncepcja HOT SWAP gwarantuje doskonałe dostosowanie drukarni do zmieniających się warunków na rynku – jeżeli zainstaluje system UV firmy IST METZ, w każdej chwili może dokupić moduł LED do wybranych zespołów lub do całej maszyny, bądź na odwrót – bez problemu może przejść z technologii LED na UV.

Kup jeden, wypróbuj drugi – sprawdź LEDcure za darmo

Na pytanie: czy warto przejść na technologię LED UV? łatwo można znaleźć odpowiedź w trakcie miesięcznych bezpłatnych testów. Dzięki koncepcji „KUP JEDEN, PRZETESTUJ DRUGI” IST METZ daje użytkownikom opcję wypróbowania technologii MBS LEDcure przez miesiąc za darmo, jeśli kupią system MBS Lampcure.

Tańsze moduły LED do samodzielnego montażu

Na tegorocznych targach Labelexpo firma IST METZ zaprezentowała również tańsze rozwiązania dla mniej wymagających użytkowników. Były wśród nich moduły LED firmy zależnej ITL przeznaczone do samodzielnego montażu na maszynie takie jak moduł suszący SCX HD. Zaprojektowany z myślą o szybkim utwardzaniu, system zapewnia ogromną intensywność suszenia 28 W/cm2 dzięki zastosowaniu najwyższej klasy dwurzędowych diod LED, umożliwiających suszenie przy druku atramentowym z prędkością 120-140 m/min. Uzupełnieniem są dwa nowe systemy chłodzone wodą: Pincure C (3,5 W/cm2) i Pincure CX (10 W/cm2), opracowane specjalnie do szybkiego suszenia gęstych, białych farb. Oba modele Pincure posiadają sprawdzony system optyczny firmy ITL, który zapewnia bezpieczną pracę i minimalne rozpraszanie światła. Wprowadzono również nowy chłodzony powietrzem moduł MZF, zapewniający moc suszenia 6 W/cm2 do suszenia gęstych białych farb.

O 30 proc. więcej mocy z XT8 Booster

Technologia ITL XT8 LED Booster zwiększa moc modułów LED o 30 proc. oraz zapewnia długą żywotność diod LED do 50 000 godzin, gwarantowaną przez bezkonkurencyjną 5-letnią gwarancję udzielaną przez ITL na moduły LED. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy IST Metz