Rozwój branży i siła innowacji
27 lut 2017 09:46

Cztery międzynarodowe imprezy targowe odbywające się we Frankfurcie nad Menem w dniach 28-31 stycznia: Christmasworld, Paperworld, Creativeworld, a także pierwsza edycja Floradecora przyciągnęły w tym roku jeszcze więcej wystawców. 

Przedsiębiorcy prezentujący na targach swoje produkty byli bardzo zadowoleni z przebiegu imprezy – biorąc pod uwagę zarówno ilość zdobytych zamówień, jak i pozyskanych kontaktów branżowych. Ponad 85 400 (2016: 82 097) odwiedzających ze 154 krajów przez 4 dni miało okazję poznać trendy dóbr konsumpcyjnych na kolejny sezon i nawiązać nowe kontakty w branży. Detlef Braun, wiceprezes Messe Frankfurt tak podsumował minione wydarzenie: Wzrost liczby wystawców i odwiedzających o ponad 3 proc. potwierdza, że targi dóbr konsumpcyjnych we Frankfurcie są międzynarodowym miejscem spotkań dla branżystów z całego świata. 75 proc. odwiedzających stanowiły osoby decyzyjne z zarządów oraz działów zakupów. Czynnik ten wpłynął dodatkowo na jakość rozmów oraz zadowolenie wystawców z przeprowadzonych spotkań. 

Szeroka gama produktów na targach Christmasworld, Paperworld, Creativeworld i Floradecora przyciągnęła szczególnie nabywców z: Holandii, Wielkiej Brytanii, Polski, Belgii, Niemiec, Turcji, Chin i ze Stanów Zjednoczonych. Ozdoby świąteczne i dekoracje sezonowe w połączeniu ze świeżymi kwiatami i roślinami, przez hobby, rzemiosło i sztukę, a dalej prezenty, artykuły papiernicze, materiały biurowe, przybory szkolne – tylko Messe Frankfurt udało się zgromadzić wystawców wszystkich branż w jednym miejscu. 

Paperworld 2017

W tym roku na powierzchni wystawienniczej targów Paperworld 2017 zaprezentowało się łącznie 1525 wystawców z 58 krajów, w tym 37 firm z Polski. W sumie całe targi obejrzało 33 549 gości z całego świata, jednak najwięcej branżystów przybyło do Frankfurtu z Chin, Włoch, Indii i Tajwanu. Z naszego kraju targi odwiedziły 952 osoby. Nowe możliwości rozszerzenia sieci dystrybucji dostrzegł dzięki temu m.in. Thomas Bona, prezes związku

Christmasworld 2017

przemysłu branży papierniczo-biurowo-szkolnej (Verband der PBS-Markenindustrie): Paperworld we Frankfurcie nad Menem jest największym pod względem stopnia internacjonalizacji wydarzeniem – są to najbardziej międzynarodowe targi. Dla naszych przedsiębiorstw członkowskich, dla których największy zysk generuje eksport, Frankfurt oferuje bardzo ważną platformę handlową. Targi Paperworld przyciągnęły w tym roku jeszcze więcej przedsiębiorców z krajów europejskich, m.in. z Francji, Austrii, Czech i Serbii. 

Creativeworld 2016

Targi Creativeworld zyskują coraz większe zainteresowanie w środowisku artystów, plastyków i hobbystów. W tegorocznej edycji swoją ekspozycję zaprezentowały 343 przedsiębiorstwa z 38 krajów, o 16 proc. więcej niż w roku poprzednim. Rośnie również zainteresowanie ze strony odwiedzających. Aż 8657 osób, o 13 proc. więcej niż w roku poprzednim, miało okazję poznać kreatywne pomysły oraz nowe trendy w branży wzornictwa i DIY. Z Polski targi odwiedziło 186 osób. Wystawcy zaprezentowali we Frankfurcie nowe produkty, innowacyjne techniki i materiały dla świata sztuki dekoracyjnej, architektury wnętrz oraz grafiki. 

Podczas targów po raz dwunasty wręczono Creative Impulse Award, najważniejsze na świecie nagrody w kategoriach: sztuka, rękodzieło, hobby. Do nagród zostało zgłoszonych aż 70 produktów. Cordelia von Gymnich, vice president dóbr konsumpcyjnych w Messe Frankfurt, podczas przemowy podkreśliła, że: Świadczy to o ciągłym rozwoju branży i sile innowacji, które powstają w tym sektorze. Targi Creativeworld 2017 potwierdziły tę tendencję.

Następna edycja targów Paperworld i Creativeworld odbędzie się w dniach 27-30 stycznia 2018. Organizatorzy zapraszają wszystkich branżystów!

Opracowano na podstawie materiałów organizatora