RSC podnosi poprzeczkę
18 paź 2019 08:52

Pod hasłem „We Keep You Printing” na targach Labelexpo Europe 2019 Durst ogłosił szereg przełomowych, innowacyjnych rozwiązań jako kontynuację strategii rozwoju cyfrowego inkjetowego druku etykiet w segmencie przemysłu, w którym pojawił się po raz pierwszy zaledwie dziesięć lat temu.

Nowe funkcje RSC

Na targach Labelexpo w Brukseli miały miejsce pokazy nowej maszyny Tau RSCi oraz systemów Tau 330 RSC i RSC E, które oferują różne szerokości druku: 330, 420 lub 508 mm (13, 16,5 lub 20 cali) oraz wyższą prędkość drukowania – aż do 100 m/min. Nowe funkcje serii RSC obejmują tryb druku kolorem białym „High Opacity White” dla zwiększonego krycia bielą z efektem zbliżonym do sita oraz tryb „High Speed White”, czyli tryb wysokiej prędkości, który pozwala na drukowanie z prędkością 80 m/min z użyciem wszystkich kolorów, w tym również białego. Kolejną targową nowością były atramenty UV o niskiej migracji opracowane dla platformy RSC, zgodne z EUPIA i Ordynacją Szwajcarską dotyczącą opakowań do żywności oraz produktów farmaceutycznych.

Na Labelexpo 2019 Durst zaznaczył swoją 10-letnią obecność w branży etykiet, połączoną z wprowadzeniem szeregu innowacji: jako pierwsi pojawiliśmy się na rynku z 7 kolorami, z wałkiem chłodzącym, atramentami o niskiej migracji czy inercyjnym systemem utwardzania – powiedział Helmuth Munter, szef segmentu drukowania etykiet i opakowań w firmie Durst. – Wprowadzone 2 lata temu systemy Tau 330 RSC i Tau 330 RSC E ustanowiły nowy punkt odniesienia w druku etykiet; obecnie mamy już ponad 50 instalacji na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że nasza zaktualizowana platforma Tau RSC po raz kolejny podniesie poprzeczkę dla przemysłowego, cyfrowego druku w segmencie etykiet.

Pełen pakiet rozwiązań

Podczas targów Labelexpo zaprezentowane zostało również dedykowane oprogramowanie do zarządzania przepływem pracy dla Web2Production oraz własne oprogramowanie Durst Workflow Label oferowane przez Durst Professional Services, dające możliwość zintegrowania i pełnego dostosowania pakietów oprogramowania z systemami MIS. Nowe funkcje Durst Workflow Label, w połączeniu z dostosowanym Durst Smart Shop i pakietami integracyjnymi, pomagają spełniać standardy Przemysłu 4.0. 

Odwiedzający stoisko firmy Durst mieli okazję przyjrzeć się oprogramowaniu i technologii drukowania oraz sposobom ich wykorzystania przez klientów posiadających już zautomatyzowaną jednostkę produkcyjną. Ofertę uzupełniały konsultacje i szkolenia obejmujące również integrację oprogramowania, realizowane przez ekspertów z Durst Professional Services.

Niezmiernie cieszy nas doskonałe przyjęcie całej platformy TAU RSC – podsumował Marcin Wójcik, wiceprezes firmy LFP Industrial Solutions Sp. z o.o., będącej wyłącznym przedstawicielem firmy Durst na rynku polskim. – Durst na tegorocznych targach w Brukseli ponownie pokazał szybkość we wdrażaniu innowacji, precyzję druku oraz wszechstronność inkjetu. Możemy dostarczyć nie tylko przemysłową technologię druku kroplą na żądanie, ale wręcz jesteśmy gotowi zintegrować ją z nowym, cyfrowym modelem biznesu w każdym środowisku i na każdym rynku. Bezsprzecznie mamy najlepszą technologię i wszelkie kwalifikacje, aby wziąć odpowiedzialność za sukces w rozwoju biznesu naszych klientów.

Opracowanie: AN