Derprosa Sandy Matte, zwana również Rough Touch, jako że daje zupełnie inne wrażenie dotykowe niż kultowa już folia Soft Touch, jest bardzo matową, przezroczystą folią, o jednorodnej, ziarnistej strukturze. Oprócz wyjątkowych wrażeń dotykowych oferuje również wysoką ochronę produktów drukowanych przed zarysowaniem i umożliwia dalsze uszlachetnianie, np. poprzez wybiórcze lakierowanie UV lub tłoczenie na gorąco. Krótko mówiąc – efektowna i funkcjonalna!
Od początku do końca
Od 1988 roku firma Derprosa jest wiodącą marką w produkcji i komercjalizacji specjalistycznych folii do laminowania do zastosowań w branży poligraficznej. Od 2015 roku Derprosa stanowi część koncernu Taghleef Industries.
Naszą misją jest bycie najlepszym w projektowaniu i produkcji nie tylko najbardziej jednorodnych i stabilnych folii, ale również tych, które się wyróżniają – mówi Amanda Chreptowicz, regionalna szefowa sprzedaży marki Derprosa. – Są one wykorzystywane w branży graficznej do ochrony i uszlachetniania wszelkich produktów zadrukowanych: okładek książek, wizytówek, opakowań czy etui na biżuterię, by wymienić tylko kilka zastosowań. Projektujemy i produkujemy wszystkie rodzaje folii od początku do końca. Bierzemy pod uwagę różne technologie nadruku wykorzystywane na rynku, różne rodzaje papierów i farb, różne projekty graficzne, a także efekty wizualne, estetyczne lub specyficzne trendy rynkowe. Cały proces realizujemy samodzielnie, od ekstruzji po komercjalizację. Projektujemy nasze folie, wybieramy i zatwierdzamy każdy surowiec, każdego dostawcę, a produkcję realizujemy w naszym zakładzie w Hiszpanii, wyspecjalizowanym w wytwarzaniu najbardziej innowacyjnych, niezawodnych i przełomowych folii na rynku.
W odpowiedzi na potrzeby
Jesteśmy niezwykle wyczuleni na potrzeby właścicieli marek, jeśli chodzi o oferowanie produktu pozwalającego wyróżnić się na sklepowej półce na tle konkurencji, co daje im przewagę handlową – dodaje Amanda Chreptowicz. – Wiele z naszych najbardziej niezwykłych innowacji, takich jak opatentowana folia Derprosa Soft Touch czy najnowsza folia Derprosa Rough Touch, zostało zaprojektowanych właśnie z myślą o tym celu.
Początkowo dostępne tylko w wykończeniu błyszczącym, folie do laminowania były po raz pierwszy stosowane w grafice po prostu jako sposób ochrony druku. Błysk był również pierwszym typem folii produkowanym przez firmę Derprosa, chociaż od tego czasu jej oferta sukcesywnie się powiększała o produkty o różnych właściwościach i wyróżniających je cechach. Można je stosować do każdego rodzaju technologii druku i laminacji, a także zapewnić optymalne rozwiązania dla najbardziej wymagających oczekiwań estetycznych i funkcjonalnych (m.in. przeciw zarysowaniom, przeciw pozostawionym odciskom palców, dających różne wrażenia dotykowe, wysokopołyskowe, nadające się do zadruku powierzchniowego, o wysokiej przyczepności wykończeń po laminacji).
Odporna i przyjemna w dotyku
Wszystkie produkty laminowane folią Derprosa Sandy Matte, w tym również niniejsze wydanie Poligrafiki, uzyskują wykończenie, które w dotyku przywodzi na myśl wrażenie delikatnego piasku na plaży lub na pustyni. Derprosa Rough Touch jest bardzo matową, przezroczystą folią, jednorodną w swojej chropowatości. Wtopiona w strukturę folii, to właśnie ta chropowatość daje przyjemne uczucie osobom trzymającym w ręku produkt, którego okładka czy obwoluta została zalaminowana tą folią. W punkcie sprzedaży, zgodnie z ideą neuromarketingu, to przyjemne doznanie dotykowe sprawia, że produkt się wyróżnia, pozytywnie wpływa na percepcję kupującego – wyjaśnia Amanda Chreptowicz. – Konsumenci są bardziej skłonni do zakupu książek czy innych produktów dostarczających tych dodatkowych wrażeń niż tych, które są laminowane tradycyjną folią lub w ogóle nie są laminowane.
Folia Derprosa Sandy Matte jest dodatkowo bardzo odporna na zarysowania. Charakteryzuje się ziarnistą strukturą i oferuje znacznie wyższą ochronę produktów drukowanych w porównaniu z lakierowaniem. Ponadto nadaje się do klejenia i jest kompatybilna z takimi wykończeniami jak wybiórcze lakierowanie UV lub tłoczenie na gorąco. Wśród jej typowych zastosowań wymienić można twarde i miękkie okładki książek, luksusowe opakowania kosmetyczne, perfumeryjne, spirytusowe i biżuteryjne, opakowania dla elektroniki, sztywne pudełka (rigid box), wizytówki i foldery reklamowe. AN