Siła partnerstwa
22 lip 2019 11:55

Brytyjska firma Inca Digital rozszerzyła platformę płaskich maszyn drukujących serii Onset X o dwa nowe systemy: Onset X2 HS (High Speed) i Onset X3 HS, które oferują ponad 50 proc. wzrost prędkości, tryb drukowania w jednym cyklu, pełną automatyzację oraz narząd trwający 30 s. 

Nowa seria Onset X HS (High Speed) składa się z dwóch maszyn: X2 HS oraz X3 HS i oferuje znaczący, ponad 50 proc. wzrost prędkości i produktywności nawet do 1450 m2/h, z wykorzystaniem nowego trybu pojedynczego cyklu. Premiera systemu Onset X HS została połączona z wprowadzeniem na rynek nowego systemu atramentów Fujifilm – Uvijet OX, który wykorzystuje zupełnie nową, unikalną i opatentowaną przez Fujifilm Speciality Ink Systems w Wielkiej Brytanii, zaprojektowaną specjalnie dla rodziny drukarek Onset X HS technologię w celu uzyskania wyjątkowej przyczepności na sztywnych nośnikach z tworzyw sztucznych przy najwyższych prędkościach. Opierając się na sukcesie wielozadaniowej serii farb Fujifilm OW, atrament Uvijet OX będzie początkowo dostępny jako sześciokolorowy zestaw CMYK Lc Lm i umożliwi maszynie Onset X HS drukowanie na szerokiej gamie sztywnych nośników z tworzyw sztucznych z dużą prędkością i maksymalną przyczepnością, szybkością utwardzania oraz jakością, pomagając w otwarciu nowych rynków dla tej gamy drukarek. 

Wierzymy, że wprowadzenie na rynek nowej generacji maszyn Onset X plasuje Inca Digital w ścisłej czołówce rynku wysokowydajnych drukarek atramentowych – mówi Stephen Tunnicliffe-Wilson, dyrektor generalny Inca Digital. – Inca Digital zawsze koncentrowała się na przesuwaniu granic tego, co jest możliwe w druku. Poprzez znaczący wzrost ogólnej produktywności, możliwy dzięki dalszej integracji robotyki i wielkim postępom w zakresie prędkości drukowania, jakości druku i kompatybilności z podłożem, wszystkie przedsiębiorstwa poligraficzne zyskają możliwość oraz zdolność do zwiększenia udziału w rynku i pewnego wejścia na nowe rynki.

Wyższa produktywność

Nowa seria HS jest kompatybilna z gamą robotów manipulacyjnych Inca Digital i obejmuje 30-sekundowe ustawianie zadań. 

Dodanie do urządzenia Onset X HS nowego trybu drukowania w jednym cyklu, możliwe dzięki optymalizacji profili natryskiwania kropli atramentu oraz jego częstotliwości oznacza, że nowa seria HS może drukować z prędkością do 1450 m2 na godzinę – o ponad 50 procent większą niż poprzednio opublikowane dane dotyczące wydajności. Właściwości adhezyjne nowego atramentu Uvijet OX zapewniają również maksymalną przyczepność do znacznie szerszego zakresu nośników, nawet przy najwyższych prędkościach drukowania. 

Czas przestoju maszyny spowodowany przez zmiany zadań i procedury narządu został również zdecydowanie zredukowany dzięki integracji szeregu nowych, zautomatyzowanych funkcji. Systemy załadunku i rozładunku, wyrównywanie migawek lamp UV oraz regulacja stołu zostały zautomatyzowane, co zmniejszyło interwencję operatora i skróciło czas ustawiania zadań ze średnio 15 minut do około 30 sekund. Własne badania Inca Digital w tym zakresie sugerują, że znacznie zwiększy to wydajność maszyny i stopień jej wykorzystania w warunkach produkcyjnych. 

Nowy poziom wszechstronności 

Skalowalna architektura Onset X i możliwość drukowania na różnych podłożach sprawiły, że jest to maszyna wybierana przez dostawców usług druku, dla których kluczowe są maksymalna wydajność i elastyczność. Nowy system Onset X HS, w połączeniu z właściwościami adhezyjnymi atramentu Uvijet OX firmy Fujifilm, otwiera szeroki zakres nowych zastosowań i możliwości na rynkach, na których rośnie zapotrzebowanie na krótsze serie przy utrzymaniu najwyższej jakości druku na podłożach takich jak tektura falista i inne tektury opakowaniowe, a także sztywnych podłożach z tworzyw sztucznych innych niż PCW. 

Wszyscy wiemy, że rynek stale się rozwija, a firmy poligraficzne muszą zapewnić, że posiadają technologię druku, która nie tylko odpowiada dzisiejszym potrzebom, ale także daje im możliwość szybkiego i sprawnego reagowania na wyzwania jutra – dodaje Stephen Tunnicliffe-Wilson. – Wierzę, że linia produktów Onset X HS zapewnia tym firmom szybkość, wydajność, jakość i elastyczność, dzięki którym mogą pewnie podejmować te wyzwania.

Kamień milowy

Opierając się na sukcesie wielozadaniowej serii farb Fujifilm OW, atrament Uvijet OX będzie początkowo dostępny jako sześciokolorowy zestaw CMYK Lc Lm i umożliwi nowej serii Onset X HS drukowanie na szerokiej gamie sztywnych nośników z tworzyw sztucznych z wysoką prędkością oraz maksymalną przyczepnością, szybkością utwardzania i jakością, pomagając w otwarciu nowych rynków dla tej gamy drukarek. 

Wprowadzenie na rynek nowego zestawu atramentów Uvijet OX uważamy za kamień milowy w rozwoju przemysłu atramentowego – mówi David Burton, dyrektor handlowy Fujifilm Speciality Ink Systems. – To wysokowydajny, specjalistyczny atrament o najsilniejszej przyczepności do najszerszej gamy wymagających, sztywnych podłoży z tworzyw sztucznych takich jak polistyren czy polipropylen. Ta adhezja jest osiągalna nawet przy najwyższych prędkościach pojedynczego cyklu nowego Onset X HS, bez wpływu na jakość gotowego wydruku. Wprowadzenie na rynek serii atramentów Uvijet OX jest doskonałym przykładem siły partnerstwa firm Fujifilm i Inca Digital – dostawcy serii Onset X, wielkoformatowej platformy druku atramentowego UV, która jest powszechnie uznawana w branży za najlepszą w swojej klasie pod względem wydajności, jakości, skalowalności i niezawodności. Fujifilm ściśle współpracował z zespołem Inca Digital w całym procesie opracowywania atramentu. Naszym wyzwaniem było opracowanie całkowicie nowej technologii atramentu UV, która radykalnie zwiększyłaby przyczepność do wielu podłoży, ale bez uszczerbku dla wytrzymałości, niezawodności i jakości, z których znane są platformy drukujące Onset X.

Unikalna technologia

Nowy atrament Uvijet OX wykorzystuje unikalną technologię specjalnie ważonej mieszanki monomerów. Kluczowe cechy mieszanki to szczególnie niski skurcz przy polimeryzacji i niska polaryzacja. Te dwa czynniki łącznie oferują doskonałe właściwości zwilżania zarówno przed polimeryzacją, jak i po niej, zapewniając wyjątkową przyczepność na styku tworzywa sztucznego i tuszu. 

Koncentrując się na ograniczeniu wykorzystania tworzyw sztucznych i ich wpływu na środowisko, wiele marek zwiększa swoje zaangażowanie w stopniowe wycofywanie drukowanych produktów z PCW i zmierza w kierunku produktów uznawanych za bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska lub „neutralne dla środowiska”, takich jak polipropylen. Lepsze właściwości adhezyjne oferowane przez atrament OX wspierają ten trend, umożliwiając drukarniom odejście od drukowania na nośnikach PCW na rzecz polipropylenu i polistyrenu, pomagając im reagować na wymagania środowiskowe przemysłu.

Kluczowe zalety serii atramentów Fujifilm Uvijet OX to między innymi: 

– doskonała przyczepność do szerokiej gamy sztywnych podłoży z tworzyw sztucznych, zwłaszcza polistyrenu oraz płaskiego i falistego polipropylenu (osiągana zarówno w trybie czteroprzebiegowej satynowej, jak i błyszczącej powierzchni);

– wydajne utwardzanie we wszystkich trybach drukowania bez utraty przyczepności; 

– może być stosowany z bardziej przyjaznymi dla środowiska i bezpiecznymi materiałami polipropylenowymi bez pogorszenia jakości druku lub wykończenia; 

– zwiększona odporność na zarysowania; 

– taka sama jednorodność połysku, gama kolorów i właściwości wykończeniowe, jak w przypadku innych systemów atramentów Uvijet;

– taka sama stabilność i wydajność natryskiwania atramentu, jak osiągana w innych systemach Uvijet.

Wierzymy, że połączenie zestawu atramentów Uvijet OX i platformy Onset X HS stanowi najpotężniejszy, wysokowydajny, wielkoformatowy system atramentowy w branży i po raz kolejny wyznacza nowy standard pod względem jakości, wydajności i wszechstronności – uważa David Burton. – Przemysł poligraficzny rozwija się w szybkim tempie, a wyzwaniem Fujifilm Speciality Ink Systems jest dalsze odgrywanie kluczowej roli w określaniu, dokąd zmierza branża i pomaganie firmom poligraficznym w dywersyfikacji oraz rozszerzaniu oferty w celu sprostania wszystkim wyzwaniom i możliwościom, jakie stwarza rynek. Wprowadzenie na rynek zestawu farb Uvijet OX i Onset X HS stanowi doskonały przykład tego, co jest możliwe, gdy dwóch liderów branży współpracuje jako zaufani partnerzy z jasną, spójną i konsekwentną wizją przyszłości druku.  AN