Sklepy branżowe on-line dla profesjonalistów i nie tylko
26 kwi 2019 08:40

Wszyscy bardzo sobie cenimy czas, szczególnie gdy gonią nas terminy. Nierzadko bywa tak, że gdy mamy bardzo napięty grafik, dopadają nas inne nieprzewidziane ,,opóźniacze’’: maszyny psują się w nieodpowiednim momencie; kończy nam się tusz w ploterze, a pracę trzeba oddać już… 

Nie każdy użytkownik plotera lub drukarki jest w stanie znaleźć część zamienną lub kończący się materiał eksploatacyjny. Do tego trzeba mieć odpowiednią wiedzę serwisową, wiedzieć, jak nazywa się popsuta część w drukarce lub ploterze, jaki ma symbol, ile kosztuje i co najważniejsze: czy jesteśmy w stanie szybko ją kupić i sami wymienić bez zbędnych kosztów serwisowych. Odpowiedzią na takie problemy są profesjonalne branżowe sklepy internetowe z przyjaznym konfiguratorem materiałów eksploatacyjnych oraz części zamiennych. 

Nie sztuką jest wiedzieć, czego szukamy i to znaleźć; gorzej, jeżeli wiemy, o jaką część zamienną nam chodzi, ale nie znamy jej numeru tudzież nazwy. Pomocne są w takich przypadkach sklepy internetowe, ale takie, które posiadają schematy, rysunki oraz odpowiednie inteligentne konfiguratory. Jedynym tak rozbudowanym sklepem w Europie jest sklep.cloud-digital.pl. To pierwszy w Europie sklep on-line z dosłownie wszystkimi częściami dostępnymi do drukarek oraz ploterów EPSON. Dzięki szczegółowym rysunkom możemy bez problemu „pokazać” myszką na rozrysowanym szczegółowo urządzeniu, o którą część nam chodzi, sprawdzić jej cenę, dostępność, ale również – co najważniejsze – zamówić serwis do jej wymiany. Ponadto możemy w tym sklepie zamówić naprawę gwarancyjną ploterów EPSON oraz umówić usługę serwisu pogwarancyjnego urządzeń drukujących innych producentów takich jak: HP, Canon, Roland, Mimaki, Mutoh, a także chińskich maszyn drukujących. 

W przyszłości funkcjonalność sklepu zostanie poszerzona o filmy instruktażowe z wymianą podstawowych części oraz o możliwość diagnostyki urządzeń opartej na kodach błędów, dzięki czemu użytkownik końcowy bez odpowiedniej wiedzy serwisowej będzie w stanie określić, co w jego urządzeniu się popsuło i jaki będzie maksymalny koszt naprawy. 

Twórca sklepu, firma Cloud Digital, to lider serwisowy na rynku europejskim. Firma posiada wykwalifikowany, autoryzowany serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny EPSON; specjalistów z dziedziny Color Managementu, a także specjalistów działu IT z dziedziny oprogramowania dla poligrafii. Sklep posiada więc mocne podstawy merytoryczne. Jego asortyment nie ogranicza się tylko do części oraz materiałów eksploatacyjnych; znajdziemy w nim również urządzenia drukujące, oprogramowanie, różnorodne media do druku jak np. folie samoprzylepne do druku na tanich ploterach wodnych pigmentowych, płótna, papiery. 

Interesujący jest również program lojalnościowy. Przy zakupie każdego produktu niebędącego aktualnie w cenie promocyjnej zdobywamy punkty lojalnościowe, które możemy w każdej chwili wymienić na towar. Okresowo pojawiają się również atrakcyjne promocje, np. w dniach od 01.03.-01.04.2019 można było kupić głowicę drukującą DX5 za 3000 zł, podczas gdy regularna cena rynkowa to ok. 4500 zł. 

Sklep firmy Cloud Digital to bardzo ciekawa odpowiedź na zapotrzebowanie rynku poligraficznego, a w szczególności dla wzrastającego sektora cyfrowego druku wielkoformatowego oraz nakładowego, gdzie czas realizacji zlecenia jest wyznacznikiem dynamiki wzrostu. W przyszłości tego typu platformy będą wyznaczać standardy w sprzedaży B2B.

Artykuł sponsorowany

 

error: Kopiowanie zabronione!