Stawiamy na komplementarność 
16 lis 2018 11:27

Zmiana jest na stałe wpisana w DNA firmy Integart. Nowe wyzwania i potrzeba nowej wiedzy, starania, by robić wszystko jak najlepiej, aby zmiana, której firma dokonała, służyła rozwojowi jej klientów – to strategiczne zadanie na najbliższe miesiące. Rozwój klientów staje się miarą efektywności podejmowanych decyzji. 

Strategia rozwoju klientów 

Ostatnie miesiące były dla firmy Integart wyjątkowo pracowite, pełne wyzwań, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonujące biznesowo. Firma z OPTYMIZMEM patrzy w przyszłość i cieszy się z trafności podjętych decyzji będących wynikiem analiz potrzeb klientów i rynku. To był klucz do zmian i umocnienia strategii rozwoju firmy: „Rozwijamy się tylko wtedy, gdy rosną nasi Klienci!”. 

Zmiany właścicielskie i włączenie firmy Alma Trend w struktury Integart zbiegły się ze świętem, jakim w 2018 roku jest dekada technologii druku lateksowego na świecie. Połączenie potencjału obu firm powołało do życia nowe 170-osobowe przedsiębiorstwo, gotowe na czekające je wyzwania rynkowe oraz wyzwania wynikające z przyjętej strategii. Przeprowadzone działania organizacyjne i merytoryczne związane z przygotowaniem nowego portfolio maszyn oraz mediów do druku wielkoformatowego dały nową, jeszcze bardziej kompleksową ofertę. Najnowszy segment maszyn, który – jak przystało na lidera rynku – Integart zaoferuje klientom, nazwany został komplementarnym. Najbliższe miesiące w kampanii „Sięgnij po komplementarne” będą poświęcone wszelkim publikacjom, działaniom promocyjnym związanym z nowymi technologiami. O szerokim wachlarzu w portfolio najlepiej świadczą dziś liczby: ponad 20 różnych rozwiązań do druku firmy HP, pięciu nowych partnerów dostarczających technologię post finishingu, blisko 14 nowych modeli urządzeń i dziesiątki nowych rodzajów mediów do druku. Na mapie Polski cztery nowe HP Demo Lab – w Poznaniu, Warszawie, Krakowie oraz Katowicach. Regionalne Centra Demonstracyjne są przystosowane do testowania mediów do druku, prezentacji technologii i maszyn oraz prowadzenia szkoleń. Nowe, pierwsze takie rozwiązanie – Mobilne Centrum Inspiracji, czyli HP Demo Van, wyposażony w drukarkę HP Latex 315 i w niezbędne aplikacje z oferty Integart, przemierzył swoje pierwsze 25 tys. km. Z dużym sukcesem, realizując związane z tym projektem cele i plany, w okresie 4 miesięcy dojechał w najodleglejsze miejsca na południu, wschodzie czy północy Polski. Mobilne Centrum Inspiracji pokazuje technologię HP, uczy i dociera, z szerokim wachlarzem drukowanych mediów, do każdego klienta. Prowadząc działania związane z rozszerzonym portfolio maszyn i urządzeń firma nie zapomniała o tym, co do tej pory definiowało technologicznie Integart, czyli ekologicznym druku lateksowym. Certyfikowany Inżynier Druku to najnowsza propozycja dla klientów i priorytetowy cel, jaki Integart stawia przed sobą na 2019 rok, by wypracować najlepszą, dopasowaną do potrzeb i oczekiwań klientów ofertę szkoleń. Klienci poszukują nie tylko najniższej ceny, ale i wartości dodanej. Integart stara się to nieustannie dostarczać. Jedno, najlepsze słowo, puenta zmian, które nastąpiły w ostatnich miesiącach w firmie Integart, brzmiałoby ROZWÓJ. 

Pozycja „Lidera innowacji” – zobowiązuje 

Kluczem działań Integart jest dbałość o dobro klientów i szybka reakcja na ich potrzeby. Firma dokłada wszelkich starań, aby na wszystkich płaszczyznach prowadzonej działalności stawiać na jakość, innowacyjność i kreatywność w oparciu o wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie pracowników. Integart jest otwarty na „nowe” i na „rozwój”, jednocześnie chce być o krok przed innymi. Być może nie zabrzmi to skromnie, ale pozycja lidera innowacji i rynku zobowiązuje. Potwierdzeniem tego, oprócz wyników sprzedaży, są pozytywne opinie i referencje od klientów, partnerów biznesowych oraz dystrybutorów. Zbudowana przewaga konkurencyjna, co niezmiernie cieszy, motywuje firmę do jeszcze większej pracy, wyznaczania nowych celów, tworzenia nietuzinkowych ofert, kampanii promocyjnych czy narzędzi wspierających rozwój klientów. 

Nowy segment „Maszyny Komplementarne” 

Kompleksowa oferta w obszarze urządzeń dla branży poligraficznej to ogromny sukces. Tworząc portfolio nowego segmentu „komplementarne”, Integart wybrał zaufanych i cenionych w świecie dostawców ploterów tnących, manualnych oraz elektrycznych trymerów, aplikatorów i laminatorów. Do grona producentów maszyn – partnerów Integart: firm HP, Zünd i Neschen, dołączyły marki: Summa, Flexa, Mefu, Bubble Free czy KeenCut. Przygotowany przez Integart zestaw maszyn do post-finishingu jest jednym z najlepszych na rynku i dostępnym dla każdego, a wszechstronność i rozpiętość urządzeń pokazują, że w tej ofercie każdy klient znajdzie coś dla siebie, czy to mały punkt foto, niewielka agencja, czy duża i średnia drukarnia. Portfolio maszyn i urządzeń do post-finishingu opracowaliśmy z myślą o trzech rodzajach obróbki po druku: laminowaniu, cięciu i aplikacji. 

Oprócz wartości stałych, takich jak najwyższa jakość, bezpieczeństwo, wydajność i efektywność, przy zakupie maszyn tzw. komplementarnych klient otrzymuje w pakiecie wartości „dodane”, czyli wsparcie marketingowe, szkolenia oraz nowoczesne możliwości aplikacyjne. Bez post-finishingu nie ma dziś produktu końcowego. Ten etap procesu produkcji poligraficznej decyduje nie tylko o jej jakości, ale także o rentowności całego zlecenia. Oferta maszyn komplementarnych jest rozwiązaniem dla klientów chcących rozbudować swój park maszynowy nie tylko w celu wspierania dotychczasowej działalności, ale także umożliwienia jej dalszego i efektywnego rozwoju. Jako przykład może posłużyć aplikator Bubble-Free Pro, który jest jednym z najnowocześniejszych aplikatorów stołowych w Europie. Umożliwia szybką i sprawną aplikację wszelkiego rodzaju materiałów samoprzylepnych na różne podłoża, bez pęcherzyków powietrza lub zagnieceń materiału. To idealne urządzenie nie tylko dla firm z branży reklamowej; z powodzeniem wykorzystywany jest chociażby w branży szklarskiej. Podobnie wygląda kwestia w przypadku np. trymerów: Integart prezentuje pełen wachlarz tych urządzeń, w zależności od wymagań zleceń klientów. Firma oferuje zarówno trymery manualne firmy KeenCut, jak i automatyczne oraz półautomatyczne marki Flexa. Każdy klient w ofercie „Maszyny Komplementarne” znajdzie coś dla siebie. 

Sięgnij po komplementarne.pl 

Dla firmy Integart istotne było nie tylko opracowanie optymalnej, najlepszej oferty maszyn i urządzeń komplementarnych, ale przede wszystkim zapewnienie klientom łatwego dostępu do nich tak, by były niemal na wyciągnięcie ręki. Uruchomione, jak już wcześniej wspomniano, cztery nowe centra demonstracyjne przeznaczone na pokazy najlepszych technologii i maszyn udostępniają klientom do prób i testów nowe urządzenia z portfolio komplementarnych. W każdym Regionalnym HP Demo Lab znajduje się powierzchnia wystawiennicza, gdzie jest prezentowany przekrój urządzeń z pełnego portfolio Integart. Na stronie internetowej Integart w zakładce HP DemoLab przygotowano rejestratory online. Wystarczy wybrać miejsce, maszynę oraz datę, by w parę chwil zarezerwować termin prezentacji. 

Dodatkowo, pod hasłem „Sięgnij po komplementarne”, powstał zupełnie nowy Katalog Maszyn Komplementarnych, będący kompendium wiedzy technicznej i biznesowej na temat maszyn oraz technologii do post-finishingu. Doświadczony, profesjonalny zespół przedstawicieli, handlowców i serwisantów pozostaje do dyspozycji klientów na każdym etapie decyzji związanych z zakupem maszyn w firmie Integart. 

Udoskonalone, poprawione i skrócone procesy finansowania pozwalają klientom na zakup odpowiedniej maszyny w możliwie najkrótszym czasie. Większość sprzedawanych urządzeń jest dostępnych od ręki, przede wszystkim dzięki magazynom – nowym centrom logistycznym oraz zmianom w obsłudze logistycznej. Te i inne rozwiązania składają się na jeszcze wyższy poziom obsługi klienta, który oferuje Integart. Nie sposób przytoczyć wszystkich innowacji i zmian, które zostały przeprowadzone. Warto odwiedzić nowe Centra na mapie spotkań z firmą Integart i poznać bliżej wiele nowych rozwiązań oraz ofertę urządzeń komplementarnych. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Integart

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>