Strategia innowacyjności
25 sie 2017 09:52

Innowacyjność. Zawsze. Żeby być o krok przed konkurencją i dać swoim klientom szansę na to samo. Tą ideą kierował się OMET planując swoją obecność na Labelexpo Europe, chcąc kolejny raz zaskoczyć wysokim poziomem technologii, wszechstronnością i kompletnością swojego portfolio.

Prezentacja trzech maszyn drukujących: XFlex X6.0, iFlex i XFlex X6 Offset, wzbogaconych o sterowanie zgodne z koncepcją „industry 4.0”, to dowód na to, że innowacja jest dziś jedyną możliwą strategią wzrostu.

Digitalizacja, wzajemne połączenia, zdalne sterowanie, diagnostyka o wysokiej precyzji – na tych kierunkach koncentruje się współczesny świat przemysłu. Od dawna wytyczają one drogę rozwoju firmy OMET, która nigdy nie przestaje eksplorować nowych rozwiązań automatyki przemysłowej.

Labelexpo Europe, najważniejsze targi rynku etykietowego na 

świecie, od lat są okazją do wprowadzania na rynek najnowszych rozwiązań firmy OMET. Historia targów to historia najważniejszych premier, które otwierały nowe rozdziały w produkcji etykiet.

Na tegoroczną edycję targów OMET przygotował trzy maszyny drukujące, wykorzystujące innowacyjną technologię OMET: iFlex, XFlex X6.0 i XFlex X6 Offset.

Topowy produkt to oczywiście XFlex X6.0. Zachowując silne strony XFlex X6, najlepszej maszyny wąskowstęgowej w ciągu ostatnich 10 lat, XFlex X6.0 podniesie standardy technologii i automatyzacji jeszcze wyżej.

X6.0 posiada unowocześnione zespoły fleksograficzne z automatyczną regulacją docisku i inteligentną regulacją temperatury, co pozwala na automatyczne ustawianie i korektę nacisku przy każdej zmianie zlecenia, rodzaju zadrukowywanego podłoża lub prędkości drukowania.

OMET opracował również nowy, wysokowydajny system regulacji i kontroli registrów Multivision. Składa się on z zestawu inteligentnych mikrokamer, po jednej na każdy zespół fleksograficzny, umożliwiając niezależne pasowanie kolorów w czasie rzeczywistym między zespołami drukującymi, bez czekania na przejście odbitki przez wszystkie zespoły drukujące. Dzięki temu czas narządu zostaje skrócony do kilku sekund, a ilość odpadów generowanych podczas narządu zmniejszona niemalże do zera!

Nowy, dopracowany interfejs maszyny sprawia, że jest ona bardziej przyjazna dla użytkownika, intuicyjna i ergonomiczna, a tym samym oferuje zupełnie nowe doświadczenie i komfort pracy z automatycznym niezależnym procesem.

OMET XFlex X6.0 zostanie zaprezentowany podczas targów razem z innymi innowacyjnymi produktami. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w pokazie drukowania na żywo z szybką zmianą zleceń dzięki nowym technologiom zapewniającym w pełni zautomatyzowany proces narządu maszyny.

OMET pokaże konkretne przykłady technologii, jak również kompletny wachlarz maszyn drukujących, zaspokajających pełny zakres potrzeb: od prostych etykiet po zaawansowane produkty, od łączonych technik drukowania po dedykowane, indywidualne rozwiązania.

***

iFlex z bębnami chłodzącymi

Wszechstronność iFlex wraz z technologią X6.0 rewolucjonizują koncepcję maszyn drukujących. Nowa maszyna pozwala na wydrukowanie każdego rodzaju etykiet maksymalnie wydajnie, również w przypadku etykiet typu wrap around czy shrink sleeve. Nadaje się do małych i dużych nakładów, posiada przyjazny dla użytkownika system zarządzania procesem i gwarantuje niespotykaną dotychczas prędkość. Jest to również pierwsza maszyna fleksograficzna z laserowym wskaźnikiem do wstępnego pasowania oraz systemem iVision służącym do ciągłej korekty pasowania.

Zbudowana w 2015 roku maszyna iFlex obecnie prezentowana jest w nowej, ulepszonej wersji, z rolkami chłodzącymi, które obniżają i stabilizują temperaturę zadrukowywanego podłoża. Pozwala to uzyskać doskonałą jakość drukowania nawet na foliach (dzięki modułowi Film Asset). iFlex posiada także odnowioną sekcję obróbki końcowej z uwzględnieniem cięcia na arkusze i ulepszony system zdejmowania ażuru: Rock’n’Roll Dual Function.

***

XFlex X6 Offset (Sleeve)

Maszyna XFlex X6 Offset z zastosowaniem tulei formowych jest przeznaczona dla największych drukarń opakowań giętkich i etykiet wysokiej jakości, zwłaszcza dla sektora alkoholi wysokogatunkowych. Gwarantuje maksymalną powtarzalność odbitek drukarskich, niezależnie od wielkości nakładu czy rodzaju zadania. Ta hybrydowa maszyna drukująca to pierwsze rozwiązanie łączące technologię fleksograficzną i offsetową z zastosowaniem lekkich tulei formowych. Na Labelexpo 2017 XFlex X6 Offset zostanie zademonstrowana w pełnej konfiguracji ze wstęgą o szerokości 430 mm, w kombinacji Flexo+Offset ze złoceniem na gorąco inline i rotacyjnym zespołem sitodrukowym, w celu zwiększenia wartości dodanej produktów poligraficznych drukowanych na różnych podłożach.

***

OMET i LABELEXPO: HISTORIA INNOWACJI

1995 – Multiflex, pierwsza maszyna z unikalną wymienną kasetą zespołu farbowego.

2001 – Varyflex, pierwsza maszyna wąskowstęgowa z napędami serwo i bez przekładni, wyposażona w pierwsze elektroniczne sterowanie. Pierwsza prezentacja koncepcji tulei fleksograficznych.

2007 – XFlex, pierwsza maszyna z krótką ścieżką zadrukowanej wstęgi. Integracja bębna chłodzącego z cylindrem dociskowym sprawiła, że żadna inna wąskowstęgowa maszyna fleksograficzna nie generowała tak niewielkich ilości odpadów podczas rozruchu. Jako pierwsza została wyposażona w Vision System umożliwiający doskonałe pasowanie na poziomie 0,05 mm.

2009 – MonoTwin Cut, pierwszy rotacyjny zespół wykrawający o zmiennym formacie i X-jet, pierwsza hybrydowa maszyna fleksograficzno-inkjetowa.

2013 – XFlex X6 Offset, pierwsza fleksograficzno-offsetowa maszyna z automatyczną zmianą formatu tulei formowych.

2015 – iFlex, pierwsza maszyna ze wstępnym pasowaniem za pomocą laserowego wskaźnika oraz z korektą pasowania w czasie rzeczywistym.

Opracowano na podstawie materiałów firmy WRH Global Polska