Świat nowych możliwości
16 lis 2018 11:32

Między 26 a 29 stycznia 2019 roku na terenach Messe Frankfurt odbędzie się kolejna edycja targów Paperworld. Producenci z całego świata przedstawią nowości w dziedzinie zaopatrzenia biurowego i artykułów papierniczych. Organizatorzy imprezy liczą na ponad 1600 wystawców z niemal 60 krajów, którzy będą prezentowali swoje oferty w siedmiu halach wystawienniczych. 

W roku 2019 międzynarodowym targom branży papierniczo-biurowo-szkolnej będą przyświecać dwa hasła: „the visionary office” i „the stationery trends”. Celem jest pokazanie odwiedzającym bogatej oferty produktów w jak najlepszym otoczeniu; umożliwi to zaprezentowanie przeglądu tego, co obecnie dzieje się na rynku. Jak zapewniają organizatorzy, nowa aranżacja hal nada nową perspektywę ekspozycji, zaini-cjuje świeże pomysły, a co najważniejsze – ułatwi nawiązywanie wartościowych kontaktów biznesowych.

Nowości z branży biurowej

Od urządzeń biurowych i wyposażenia biur, poprzez środki do organizacji i prezentacji, papiery biurowe, przybory do pisania, aż po akcesoria drukarskie i komputerowe – reprezentowane będą wszystkie segmenty produktów, dzięki którym dzisiejsze miejsca pracy staną się innowacyjnymi „biurami przyszłości”.

W hali 3.0 swoje produkty przedstawią producenci zaopatrzenia. Wśród nich znajdą się m.in. firmy: Exacompta-Clairefontaine, Herma, HSM, Krug&Priester (Ideal), Olympia, Veloflex, Durable, HoltzOffice Support, Jakob Maul, Novus Dahle, Schneider Schreibgeräte, Sigel, Tesa i Trodat.

W hali 4.0 zostaną zaprezentowane przybory do pisania, artykuły szkolne i biurowe oraz materiały pochodzące z recyklingu. Uzupełnieniem będzie oferta plecaków, toreb szkolnych, teczek, zeszytów i bloków. Goście targów będą mogli odwiedzić tu m.in. firmy: Adel, Carioca, Kum, Möbius &Ruppert-undScrikss.

Natomiast materiały eksploatacyjne i akcesoria do drukarek będzie można obejrzeć w hali 5.1. W tej sekcji zaprezentują się m.in: Axro, Clover, Integral, Imcopex, Pedro Schöller, SAS Armor, Static Control, Winterholdt&Heringi, WTA CarstenWeser oraz KMP AG. 

Biuro przyszłości 

„Biuro przyszłości” to hasło przewodnie, którego interpretacją będą stoiska ulokowane w hali 3.0. Natomiast odbywającym się równocześnie wykładom będzie towarzyszył motyw „Elastyczności”. Paperworld ponownie pochyla się nad aktualnym tematem branżowym świata pracy. Elastyczna aranżacja przestrzeni biurowych to odpowiedź na wymagania w zakresie elastycznych form pracy. Dlatego firmy coraz chętniej inwestują w nowe koncepcje i wyposażenie biur oraz urządzenia mobilne. Wystawa „Biuro przyszłości” pokaże, jak wdrożyć te pomysły w miejscu pracy – powiedział Michael Reichhold, dyrektor targów Paperworld. 

Hala 4.0 zostanie podzielona na obszary artykułów biurowych i szkolnych. Firmy takie jak: Gabol, LycSac, SportandemiLannoo Graphics, Zipit zaprezentują pełną ofertę artykułów szkolnych. Nowością będzie pokaz specjalny „Nauka przyszłości”, w ramach którego odwiedzający będą mogli uczestniczyć w wykładach i prezentacjach na temat aktualnych oraz przyszłościowych koncepcji nauki. 

Targi Paperworld to także doskonałe miejsce dla przedstawicieli sklepów papierniczych, księgarni, sklepów z zabawkami czy nawet supermarketów – specjaliści z tych sektorów mogą się spodziewać pełnej oferty artykułów biurowych, piśmiennych oraz wysokiej jakości papierów. Również nabywcy reprezentujący sklepy spożywcze, drogerie, markety, sklepy z artykułami dekoracyjnymi czy z wyposażeniem wnętrz znajdą tu ciekawy asortyment artykułów szkolnych, kartek okolicznościowych, papeterii, artykułów upominkowych, opakowań, a także akcesoriów skórzanych. 

Program wydarzeń towarzyszących

W hali 3.1 będą prezentowane „PaperworldTrends”, określające najnowsze trendy w rozwoju całej branży artykułów piśmiennych i biurowych. Na zlecenie Messe Frankfurt projektanci z biura bora.herke.palmisano przedstawią najnowsze kierunki w modzie, architekturze i sztuce adaptując 

je na potrzeby świata produktów piśmiennych i biurowych. Goście codziennie będą mogli wziąć udział w spacerach po wystawie odbywających się w towarzystwie przewodnika oraz wysłuchać specjalistycznych prezentacji. 

Pokaz specjalny Mr. Books & Mrs. Paper, odbywający się w hali 3.1, będzie skierowany szczególnie do księgarń i sprzedawców, którzy chcą łączyć sprzedaż książek, papeterii i artykułów piśmiennych, czyli tak zwanych artykułów nonbook. Odpowiednio zaaranżowane zestawienia produktów pokażą, w jaki sposób sklepy stacjonarne mogą podkreślić nowe ekspozycje, zachęcając do zakupu produktów dodatkowych. Kuratorka wystawy – Angelika Niestrath kilka razy dziennie będzie oprowadzała gości po hali opowiadając o aktualnych trendach nonbook w księgarniach.

Inną atrakcją targów będą pokazy WrapUp! prezentujące trendy w materiałach i sposobach pakowania. Goście obejrzą i poznają triki oraz praktyczne porady, jak można pakować szybko, a zarazem ciekawie. Kilkakrotnie w ciągu każdego dnia ekspertka ds. pakowania Ulla Büning krok po kroku wyjaśni, w jaki sposób małym nakładem pracy można w sklepach detalicznych stworzyć jedyne w swoim rodzaju kreacje.

Pełen łańcuch wartości 

Targi Paperworld we Frankfurcie to od lat istotny punkt spotkań nie tylko przedstawicieli branży artykułów papierniczych, biurowych i piśmiennych z całego świata, ale także dostawców i producentów marek własnych. Sprzedawcy i hurtownicy reprezentujący przedsiębiorstwa importowe i eksportowe z całego świata będą mogli znaleźć partnerów handlowych na specjalnie przygotowanym do tego terenie tzw. International Sourcing. Hale 1.1 i 1.2 oraz Forum 0 zostały zarezerwowane dla wystawców prezentujących produkty z segmentów papieru, zaopatrzenia biura i artykułów piśmiennych właśnie dla hurtowników. W 2018 roku segment ten odnotował znaczący wzrost, dlatego też w 2019 roku dostępna będzie nowa hala – Forum 0. 

Opracowano na podstawie informacji organizatora – firmy Targi Frankfurt Przedstawicielstwo w Polsce