System stworzony dla opakowań
23 lut 2018 12:04

Sistrade MIS|ERP jest zintegrowanym systemem informatycznym dedykowanym branży opakowań z tektury litej (kartoników) oraz tektury falistej. Posiada moduły do całkowitego zarządzania drukarnią opakowaniową, począwszy od kalkulacji, poprzez zarządzanie produkcją i magazynem, aż po pełną analitykę i moduł raportowania.

Sistrade jest rozwiązaniem konfigurowalnym, które dopasowuje się do kultury pracy drukarni opakowaniowej. Unikalne funkcje dedykowane sektorowi opakowań twardych sprawiają, iż jest wiodącym rozwiązaniem na rynku w tym segmencie.

Dzięki architekturze systemu opartej na technologii www użytkownicy mogą korzystać z systemu z dowolnego urządzenia (komputer, tablet, smartfon) wyposażonego w przeglądarkę internetową. 

System jest instalowany na serwerze klienta (tam znajdują się też dane wrażliwe) i wszyscy pracownicy przebywający wewnątrz bądź na zewnątrz firmy mogą z niego korzystać.

Unikalne funkcjonalności

Ponad 17-letnie doświadczenie w tworzeniu systemów dla branży opakowaniowej oraz wdrożenia w 25 krajach sprawiły, iż obecnie system ma do zaoferowania funkcjonalności pożądane przez branżę opakowaniową takie jak:

– Kalkulacja opakowań kartonowych z tektury falistej 

– Biblioteka własnych konstrukcji opakowań oraz baza konstrukcji ECMA i FEFCO

– Integracja z oprogramowaniem typu CAD poprzez pliki CAD/DXF

– Impozycja pudełek na arkuszu uwzględniająca wymogi technologiczne

– Kalkulacja zużycia farb i lakierów

– Baza danych wykrojników (wykrawanie, sztancowanie, tłoczenie, Braille itp.)

– Śledzenie partii materiałów

– Kontrola jakości biorąca pod uwagę wymogi branży farmaceutycznej

– Kalkulacja pakowania kartoników w opakowania zbiorcze i na palety

– Zarządzanie przygotowalnią

– Planowanie typu multi-plant uwzględniające alternatywne scenariusze planistyczne

– Zbieranie faktycznych kosztów produkcji i porównanie ich do estymacji

– OEE – Overall Equipment Effectiveness

– Zarządzanie wyrobami gotowymi (w tym uwzględnienie standardu GS1)

– Szybka lista wysyłki wyrobów gotowych oraz fakturowanie

Kalkulacja – fundament procesu

Sistrade tworzy dokładną kalkulację uwzględniającą wszystkie aspekty technologiczne procesu produkcji opakowania. W dalszym etapie powyższą kalkulację można porównać z faktycznymi kosztami wytworzenia danego opakowania. Dzięki temu uzyskujemy informację, czy produkcja naszego wyrobu jest zyskowna, czy też nie. 

Tylko w systemie SISTRADE

System zawiera bazę konstrukcji opakowań FEFCO i ECMA. Użytkownik może importować w czasie rzeczywistym własne konstrukcje z systemu typu CAD.

Dzięki dostępności konstrukcji ECMA i FEFCO można tworzyć własną optymalną impozycję. System dodatkowo pilnuje impozycji zgodnej z ułożeniem kierunku włókien na papierze. 

System podpowiada, jaki scenariusz pod względem kosztowym wybrać, który karton oraz jaka impozycja wygenerują najmniejszy koszt produkcji.

Raportowanie nigdy nie było tak proste

Pulpity managerskie przedstawiają KPI z każdego działu. Sistrade wybrało ze wszystkich swoich wdrożeń najbardziej istotne KPI i zaimplementowało je do systemu. Know-how i dobre praktyki pozwalają na podniesienie kultury organizacji na wyższy poziom. 

SmartStatistics pokazuje tendencje panujące w danym dziale w ujęciu dziennym, tygodniowym, miesięcznym, kwartalnym i rocznym. SmartStatistics jest pierwszym narzędziem, który otwiera manager danego działu.

Sistrade Business Intelligence jest narzędziem pomagającym w zarządzaniu strategicznym firmą, pozwala na poznanie obrazu firmy w różnych okresach oraz z różnych punktów widzenia (np. sprzedaż, finanse, zakupy i produkcja). Moduł jest dedykowany kadrze zarządzającej definiującej cele długoterminowe oraz rozliczającej kadrę średniego szczebla z postępów osiągania celów krótkoterminowych i średnioterminowych.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Sistrade 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>