System suszący do używanych maszyn drukujących etykiety.
30 sie 2019 13:17

Na targach Labelexpo Europe IST Metz zaprezentuje nowy system LEDcure SCR, przeznaczony do łatwej instalacji na używanych offsetowych i fleksograficznych maszynach do druku etykiet.

LEDcure SCR jest bardzo wąski i kompaktowy: szerokość lamp 74x122 mm, długość 90-540 mm w krokach co 30 mm. Jest on wyposażony w technologię STEADYcool (chłodzenie wodą) oraz XT8, przez co moc diod LED jest większa o 30 proc., a ich żywotność jest dłuższa. Mocne diody LED zapewniają wysoką wydajność oraz maksymalną dawkę promieni UV, czyli perfekcyjne suszenie nawet przy największych prędkościach drukowania.

Tym, co niewątpliwie wyróżnia systemy LED produkowane przez IST METZ na tle konkurencji, jest możliwość wymiany podzespołów – nawet pojedynczych diod LED na miejscu w drukarni, czas przestojów ograniczony do minimum oraz zmniejszenie kosztów serwisu.

IST Metz dostarcza LEDcure SCR jako w pełni skonfigurowany pakiet obejmujący kable, zasilacz, sterowanie i agregat chłodniczy oraz blokady dla absolutnego bezpieczeństwa. Instalacja jest wykonywana przez doświadczonych techników, którzy dostosują system do każdej sytuacji produkcyjnej. 

LEDcure SCR jest częścią asortymentu produktów LED, które IST METZ oferuje we współpracy ze swoją spółką zależną Integration Technology Ltd, specjalistą w dziedzinie technologii LED przeznaczonych do utwardzania farb i lakierów. Synergia między obiema firmami ma bardzo duży wpływ na produkowane systemy. XT8-Booster to tylko jeden z przykładów. Dzięki tej technologii moduły LEDcure SCR mają do 30 proc. więcej mocy niż inne systemy LED dostępne obecnie na rynku. 

O IST Metz GmbH

IST Metz GmbH jest średniej wielkości firmą produkcyjną z siedzibą w Nurtingen w Niemczech. Grupa firm IST Metz na całym świecie zatrudnia obecnie około 550 pracowników. Od ponad 40 lat firma produkuje systemy do utwardzania farb, lakierów, silikonów, klejów, żywic za pomocą promieni UV. Grupa IST Metz oferuje swoim klientom największy na świecie asortyment wysokiej jakości lamp UV i systemów LED. Zakres usług uzupełniają systemy IR oraz technologia ekscymerowa.

Opracowano na podstawie materiałów firmy MPAJ