Systemy Sei Laser do obróbki plastiku i akrylu
24 sty 2023 12:41

Firma Sei Laser jest wiodącym producentem urządzeń laserowych, od 1982 roku mieszczącym się we Włoszech w miejscowości Bergamo. Posiada 3 fabryki z wydziałami: mechaniki, optoelektroniki, oprogramowania, optyki oraz dziesiątki przedstawicielstw na całym świecie. Oferuje innowacyjne rozwiązania, aby zaspokoić nawet najbardziej wymagających klientów. 

Dzięki know-how i ciągłym inwestycjom produkuje systemy laserowe, które gwarantują dużą wydajność operacyjną i perfekcyjny końcowy produkt. Zespół R&D firmy Sei Laser opracował ponad 3000 różnych konfiguracji systemów laserowych dla wielu branż przemysłowych typu: obróbka tworzyw sztucznych, oświetlenie, komunikacja wizualna, tekstylia, projektowanie wnętrz, motoryzacja, sztuka, produkcja etykiet samoprzylepnych, opakowania tekturowe, obróbka metali oraz elektronika. 

Jeden z głównych sektorów referencyjnych Sei Laser, dla których firma opracowała szeroką gamę systemów laserowych, to przetwórstwo tworzyw sztucznych i akrylu. Są to plotery wielkoformatowe, średnio- i małoformatowe oraz systemy laserowe ze skanerami galvo do znakowania tworzyw sztucznych i termoplastycznych. Systemy laserowe firmy Sei Laser mogą występować jako samodzielne urządzenia, jak również jako integralna część linii produkcyjnej. Wszystkie urządzenia z oferty firmy Sei Laser mogą być wyposażone w szereg automatyzacji w celu podwyższenia produktywności. Autorskie, opatentowane oprogramowanie ICARO BLU pozwala na błyskawiczną produkcję paneli podświetlanych LED LGP o formacie do 200x300 cm. 

Główne zalety systemów firmy Sei Laser: jakość i precyzja: Krawędź cięta przez systemy laserowe jest perfekcyjna w porównaniu z tradycyjnymi frezarkami, ponieważ nie wymaga dalszej obróbki; znakowanie laserowe plastiku jest nieusuwalne w porównaniu do druku atramentowego; produktywność: Technologia laserowa gwarantuje dużo wyższą prędkość obróbki w porównaniu do standardowych metod; elastyczność: Możliwość wykonania różnych prac podczas jednego procesu (od wycinania do znakowania logotypów, bar-kodów) importując tylko plik do programu sterującego ICARO; wydajność ekonomiczna: Podczas cięcia lub znakowania laserowego występuje brak odpadów produkcyjnych.

Plotery laserowe SEI Mercury 609 oraz SEI NRGL to wielkoformatowe systemy do cięcia, grawerowania oraz znakowania laserowego. Występują w ponad 100 różnych konfiguracjach. Moc lasera CO2 wynosi od 150 W do 2 KW przy polu pracy do 200x400 cm. W zależności od aplikacji klient ma do wyboru 4 konfiguracje stołu roboczego: stały stół roboczy, podwójny stół paletowy z windą, dzielony stół roboczy z dwiema szufladami oraz stół typu conveyor do pracy z materiałami z rolki. Kamera CCD pozwala na pracę ze znacznikami nadrukowanymi. Stabilna metalowa konstrukcja w połączeniu z ruchem w osi X-Y za pomocą silników liniowych i kontrolą pozycji poprzez 

enkodery optyczne pozwala na pracę 24/7 z dokładnością do 0,05 mm/m i prędkością do 2 m/s przy przyspieszeniu 4 g. Oprócz wycinania tworzyw sztucznych ploter laserowy Sei Mercury 609 ma możliwość wycinania tkanin, drewna oraz metalu bez konieczności wymiany źródła laserowego. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Integrators