Sześć kolorów w jednym przebiegu
29 sty 2019 09:19

Targi RemaDays Warsaw 2019 będą okazją do poznania możliwości pierwszego na świecie cyfrowego systemu drukującego w technologii tonerowej, umożliwiającego wykorzystanie sześciu kolorów w jednym przebiegu – Xerox Iridesse Production Press. 

Xerox od ponad 110 lat dostarcza technologię i rozwiązania skutecznie wspierające rozwój biznesu. Mając w swoim dorobku ponad 11 000 aktywnych patentów, na targach RemaDays firma zademonstruje między innymi jeden z najnowszych: Xerox Iridesse Production Press – urządzenie, które realnie zwiększa konkurencyjność na rynku poligrafii i pozwala na wydruki wysokomarżowych prac. 

Xerox Iridesse Production Press cechuje szeroki wybór możliwości w zakresie druku z użyciem kolorów specjalnych dzięki technologii Color FLX. Oprócz standardowego zestawu CMYK, dwie dodatkowe stacje zapewniają w jednym przebiegu druk dwoma kolorami specjalnymi: złotym, srebrnym, bezbarwnym lub białym w różnych kombinacjach. Możliwe jest użycie kolorów specjalnych jako poddruku, jak również nadruku, czy też zintensyfikowanie efektu poprzez wielokrotne naniesienie danego koloru (do 2 razy automatycznie, do 7 razy manualnie) z zachowaniem idealnego pasowania. Dzięki połączeniu wielu warstw podczas drukowania można uzyskać mnogość metalizujących odcieni, które doskonale odzwierciedlają efekty połysku, metalizy, migotania, świetlistości czy blasku. 

Szybka i łatwa wymiana kolorów specjalnych – EZ Swap pozwala na realizację różnorodnych zleceń i wykorzystanie w pełni potencjału druku cyfrowego. Dodatkowo technologie ACQS, Full Width Array oraz EZ Check dbają o jakościową powtarzalność każdej pracy, eliminując jednocześnie wiele manualnych czynności mających na celu kalibrację urządzenia pod każde indywidualne zlecenie.

Xerox Iridesse Production Press osiąga prędkość do 120 str./min (A4) dla gramatur od 52 do 400 g/m2. Cechuje się rozdziel-czością Ultra HD, tj. druk: 2400x2400 dpi, rastrowanie: 1200x1200 dpi x 10-bit, która pozwala na wierne odwzorowanie choćby najmniejszego szczegółu, co nie byłoby możliwe bez użycia nowego tonera HD EA o bardzo małej drobince (4,7 mikrona) dającego matowy efekt. Posiada dwa standardowe zasobniki papieru, dwa opcjonalne moduły podawania mediów o dużej pojemności po dwa zasobniki każdy, podajnik ręczny oraz inserter. Maksymalnie można wykorzystać aż 8 źródeł pobierania mediów. Standardowa ilość podawanego papieru to 4000 arkuszy, a maksymalna pojemność podajników papieru wynosi aż 12 500 arkuszy. Automatyczny druk dwustronny możliwy jest z wykorzystaniem mediów z każdej tacy; z zasobników wewnętrznych do 400 g/m2, z modułów dodatkowych do 360 g/m2, z zachowaniem nominalnej prędkości. 

Xerox Iridesse Production Press obsługuje arkusze w formacie od 102x152 mm do 330x488 mm, jak również banery do 1,2 m, w zakresie gramatur od 52 do 400 g/m2. Obsługuje nośniki powlekane, niepowlekane, z fakturą i barwione w masie, etykiety, folie samoprzylepne, papiery wzmacniane/syntetyczne, kartki okolicznościowe, papiery tłoczone, nośniki poliestrowe i inne nośniki niestandardowe. Opcja wydruków prac zawierających różnorodne media jest dostępna dzięki technologii Mixed Media Xceleration (MMX). 

Dzięki technologii Xerox Iridesse Production Press można uzyskać nową jakość wydruku detali i szeroką gamę uszlachetnień. Graficy mogą tworzyć ciekawsze projekty, których wydruk cyfrowy był wcześniej niemożliwy, a w innych technologiach bardzo drogi, szczególnie przy takich pracach jak zaproszenia ślubne, wizytówki, menu restauracyjne czy plakaty. 

Xerox zachęca również do poznania możliwości Xerox Versant 3100 Press. To urządzenie cechują wyjątkowy stopień automatyzacji oraz produktywność, spełniające najwyższe wymagania produkcji. Posiada ono w pełni zautomatyzowane zarządzanie barwą i drukiem dzięki zastosowaniu technologii Full Width Array oraz 10-bitowej rozdzielczości Ultra HD z czterokrotnie większą liczbą pikseli. Osiąga prędkość do 100 str./min (A4) w przedziale gramatur od 52 do 300 g/m2. 

W wyposażeniu znajdują się trzy tace standardowe, dwie tace o wysokiej pojemności oraz miejsce dla dodatkowej, opcjonalnej. Standardowa ilość podawanego papieru to 3900 arkuszy, ale Xerox Versant 3100 Press obsługuje nawet 9900 arkuszy o wymiarach od 98x146 mm do 330x660 mm dla gramatur od 52 do 350 g/m2. Dedykowany jest takim mediom jak: papier powlekany i niepowlekany, etykiety, wizytówki, broszury, naklejki na okna, papier trwały/syntetyczny, karty z życzeniami, zakładki, papier fakturowany, poliester i rozwiązania mieszane. 

Rozdzielczość wynosi 2400x2400 dpi VCSEL ROS, co zapewnia ostrość szczegółów, cieni i żywych kolorów. 

U Autoryzowanego Partnera DigiPress można będzie zapoznać się z urządzeniem Xerox Versant 180 Press, wyspecjalizowanym w druku wszelkiego rodzaju akcydensów o wyjątkowej jakości, m.in. przez zastosowanie technologii reprodukcji koloru Automated Colour Quality Suite dzięki narzędziu Full Width Array. Xerox Versant 180 Press to urządzenie drukujące z prędkością 80 str./min (A4) dla gamatur od 52 do 300 g/m2. Podobnie jak Xerox Versant 3100 Press posiada rozdzielczość 2400x2400 dpi VCSEL ROS oraz odwzorowanie 1200x1200x10 RIP bez próbkowania w dół w celu zapewnienia jakości Ultra HD. Zaopatrzony jest w trzy tace standardowe, dwie tace o wysokiej pojemności i jedną opcjonalną. Standardowa ilość podawanego papieru to 3900 arkuszy, natomiast pojemność wszystkich podajników wynosi 9900 arkuszy. Urządzenie obsługuje media o wymiarach od 98x146 mm do 330x660 mm dla gramatur od 52 g/m2 do 350 g/m2. Xerox Versant 3100 Press jest dedykowany takim mediom jak: papier powlekany i niepowlekany, etykiety, wizytówki, broszury, naklejki na okna, papier trwały/syntetyczny, karty z życzeniami, zakładki, papier fakturowany, poliester i rozwiązania niestandardowe. 

Xerox zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska w trakcie targów RemaDays Warsaw 2019, gdzie będą prezentowane systemy druku, aplikacje oraz najciekawsze przykłady prac klientów firmy. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Xerox

cript>