Szybkie i łatwe łączenie bez zanieczyszczeń 
14 lip 2017 12:04

3M jest liderem w rozwijaniu technologii taśm do łączenia w biegu. Nasze taśmy pozwalają na połączenie różnego rodzaju podłoży, takich jak: poliester, polipropylen, polietylen, jak również laminaty i podłoża metalizowane.

Historia taśmy 3M™ 7387 rozpoczęła się w 2014 r. wraz z projektem Gekon. W tej enigmatycznej nazwie zawarta była cała esencja tego produktu – taśmy do łączenia wstęgi w locie, która miała znaleźć zastosowanie w łączeniu wstęg zrobionych z materiałów o niskiej energii powierzchniowej.

Polski oddział R&D zlokalizowany we Wrocławiu, przy największym centrum produkcyjnym 3M w Europie, stworzył zupełnie nową taśmę do łączenia wstęgi 3M™ 7387 – niezawodną, szybką i przylegającą do najbardziej wymagających powierzchni. 

Taśma 3M™ 7387 znajduje zastosowanie w łączeniu różnorodnych materiałów polimerowych. Najczęściej wykorzystywana jest przy produkcji opakowań dla przemysłu spożywczego. Technologia druku obejmuje druk fleksograficzny, rotograwiurowy, ale także prace wykończeniowe: laminację, przewijanie i konfekcję. Taśma sprawdza się w aplikacjach na różnorodnych materiałach od polietylenu, przez polipropyleny, po poliestry, niezależnie od ich aktywacji, przygotowania powierzchni czy też użytego systemu koronowania. Na testach łączyliśmy materiały technicznie nieprzygotowane do takiego systemu z wynikiem pozytywnym przy zachowaniu prędkości dochodzących do 650 m/min.

Właściwości i korzyści taśmy 3M™ 7387

– taśma do łączenia wstęgi materiału bez zatrzymywania maszyny (w biegu) 

– możliwość zastosowania dla różnych podłoży: poliester, polipropylen, polietylen, jak również laminaty i podłoża metalizowane 

– taśma nie pozostawia żadnych zanieczyszczeń i drobnych włókien po łączeniu, co zapobiega zanieczyszczeniu elementów maszyny 

– łatwy do usunięcia papier powlekany 

– taśma łatwa w aplikacji z możliwością ręcznego odrywania 

Artykuł sponsorowany

cript>