„Talk to me” 
25 sie 2017 09:51

Firma MPS Systems B.V., doceniany w skali globu holenderski producent maszyn drukujących, szykuje się do premierowego pokazu innowacji, której celem będzie wspieranie współdziałania między maszynami MPS oraz systemami MIS. Nowa technologia komunikacji, nazwana przez firmę „talk to me” („mów do mnie”), umożliwia wymianę danych oraz kontrolę w czasie rzeczywistym i w dowolnym momencie. 

Podnoszenie wydajności druku

Koncepcja „talk to me” jest protokołem do wymiany danych między systemami informacji zarządczej (MIS) oraz maszynami drukującymi MPS, dostarczającym w czasie rzeczywistym informacje niezbędne dla firm, które chcą osiągnąć wysoką produktywność i pozostać konkurencyjne. Oprócz typowego interfejsu MIS, operatorzy maszyn mogą uzyskać dostęp do rozbudowanej funkcjonalności „kiedykolwiek, gdziekolwiek” za pośrednictwem specjalnie opracowanej aplikacji „talk to me”, którą łatwo zainstalować na dowolnym smartfonie lub tablecie obsługiwanym przez systemy operacyjne Android bądź iOS. 

Bert van den Brink, współzałożyciel oraz dyrektor techniczny MPS, wyjaśnia, że stworzenie „talk to me” było logiczną konsekwencją filozofii przyświecającej MPS: To, co obiecujemy rynkowi, można streścić hasłem „Operator Focused, Results Driven” (czyli w wolnym tłumaczeniu: „skoncentrowanie na potrzebach operatora i wynikach”). Najlepszym sposobem na osiągnięcie maksymalnej wydajności druku jest zagwarantowanie obsłudze maszyn narzędzi i swobody do pełnego wykorzystania możliwości urządzeń. Z „talk to me” to właśnie oferujemy. Jestem przekonany, że poprzez stałą komunikację z maszynami do druku obsługa może zoptymalizować swoje działania oraz – w efekcie – cieszyć się większą satysfakcją z pracy. Dane, które są przekazywane z systemu MIS do maszyny, to: nazwa klienta, nakład, sekwencja barw, oprzyrządowanie, typ i grubość materiału, kod płyt drukowych oraz planowanie kolejki zadań. Informacje trafiające z maszyny do MIS zawierają: dane operatora, prędkość drukowania, stan zamówienia (długość zadrukowanej pracy), ilość odpadów (zużytych arkuszy) oraz czas narządu i druku. 

Debiut na Labelexpo Europe

Koncepcja „talk to me” oraz stosowna aplikacja będą miały swoją światową premierę na targach Labelexpo Europe w Brukseli na stoisku firmy MPS. Goście targów będą mieli okazję przekonać się o zaletach nowego rozwiązania, obserwując codzienne pokazy na żywo prezentowane z wykorzystaniem w pełni zautomatyzowanej maszyny MPS EF. 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia debiutu na wrześniowym Labelexpo, gdzie pokażemy prawdziwie przełomową technologię komunikacji i wyjaśnimy jej zawiłości – podsumowuje Bert van den Brink.

MPS pokaże na targach także drugą w pełni wyposażoną maszynę drukującą EF w sektorze automatyzacji (Automation Arena) przygotowanym przez firmę Taurus w hali 11. Zostaną tam zaprezentowane dwie zautomatyzowane linie do cyfrowego i konwencjonalnego druku etykiet, począwszy od przygotowania zlecenia, poprzez etapy prepress, druku, wykańczania oraz fakturowania.

Na podstawie materiałów firmy MPS opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>