Taśmy do mocowania płyt tesa Softprint® 
25 sie 2017 09:29

Zarówno globalne, jak i lokalne marki dążą do tego, aby opakowania ich produktów skutecznie oddziaływały na grupę docelową. Etykiety samoprzylepne mają na celu przekazywanie użytkownikowi końcowemu niezbędnych informacji o produkcie. Inna – być może jeszcze ważniejsza – funkcja etykiet polega na wzmacnianiu wrażenia wysokiej jakości produktu i budowie renomy marki.

Obecnie w branży obserwowany jest trend w kierunku opakowań „niewidocznych”. Według tej koncepcji nadrukowane informacje mają wyglądać tak, jak gdyby druk był umieszczony bezpośrednio na opakowaniu, a nie na etykiecie. Trend ten można zauważyć w wielu gałęziach przemysłu. Popularność zyskują na przykład „niewidoczne” etykiety umieszczane na przezroczystych butelkach na napoje czy nieprzejrzystych opakowaniach kosmetycznych.

Efekt „niewidocznej” etykiety jest osiągany przez wykonanie nadruku na materiale typu „przezroczyste na przezroczystym” złożonym z cienkiej warstwy wierzchniej o wysokim stopniu przejrzystości i optycznie przezroczystej masy klejącej na gładkim foliowym nośniku.

Obszar nadruku ma standardowo białe tło, które jest nadrukowywane jako pierwszy etap procesu. Na białe tło nanoszony jest końcowy wzór. Metoda zapewnia wysoki poziom nieprzejrzystości nadruku oraz gładkie nanoszenie poszczególnych farb.

Kategoria twardości pianki w stosowanej taśmie do mocowania płyt ma kluczowy wpływ na jakość druku. W firmie tesa opracowano idealne rozwiązanie do drukowania „niewidocznych” etykiet samoprzylepnych.

 

tesa Softprint® zielona pianka o twardości „HARD” 

Potwierdzona jakość

Przed wprowadzeniem twardej pianki „Hard” oznaczonej kolorem zielonym przeprowadziliśmy kompleksowe badania w różnych drukarniach. Celem było osiągnięcie powtarzalnego, wysokiej jakości nadruku dzięki wykorzystaniu naszych taśm do mocowania płyt opracowanych specjalnie pod kątem gładkiego, białego tła. Wszystkie badania zakończyły się pomyślnie, umożliwiając uzyskanie jednolitych powierzchni zadruku bez wad w postaci niewypełnionych otworków, a więc idealnej bazy pod „niewidoczne” etykiety.

Aby spełnić różne oczekiwania naszych klientów oraz konkretne wymogi technologiczne, oferta obejmuje trzy różne linie samoprzylepne dla każdej kategorii twardości naszych pianek. 

Dodatkowe informacje o kompleksowym asortymencie tesa Softprint®, który spełnia wszystkie wymogi fleksograficznego nadruku na etykietach, można uzyskać od przedstawiciela handlowego tesa.

Produkty tesa® dzień w dzień potwierdzają swoją imponującą jakość w wymagających warunkach i są regularnie poddawane surowej kontroli. Wszelkie informacje i zalecenia podajemy zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w oparciu o praktyczne doświadczenie. Należy je uznać za wartości średnie, które nie są odpowiednie do opracowywania specyfikacji. W związku z tym tesa SE nie udziela żadnych gwarancji, czy to wyraźnych, czy dorozumianych, w tym między innymi żadnych dorozumianych gwarancji po zakupie czy przydatności do określonego celu. Użytkownik jest zatem odpowiedzialny za 

ustalenie, czy produkt tesa nadaje się do określonego celu i do wybranego sposobu zastosowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości nasz personel pomocy technicznej chętnie udzieli Państwu porady.

tesa.pl

Artykuł sponsorowany

error: Kopiowanie zabronione!
cript>