Technologie cyfrowe do uwierzytelniania i łączenia produktów drukowanych
15 lis 2023 11:52

Po udanym wprowadzeniu rozwiązań uwierzytelniających, Koenig & Bauer kontynuuje drogę do dalszych innowacji cyfrowych w sektorze wysokiego bezpieczeństwa. Nawiązując współpracę z Veracity Protocol, Koenig & Bauer dąży do tego, aby móc wspólnie opracowywać rozwiązania do uwierzytelniania dowolnego rodzaju drukowanych produktów bez konieczności dodawania funkcji. Rozszerzając istniejące obszary specjalizacji o innowacje cyfrowe, decyzja o partnerstwie z Veracity Protocol doskonale wpisuje się w strategię Grupy „Exceeding Print”.

Każdy produkt – drukowany lub nie – ma pewne właściwości swojej powierzchni. Są one porównywalne z ludzkim odciskiem palca, biometrią twarzy lub skanem tęczówki. Obrazy produktów mogą być już wykorzystywane do generowania modeli opisowych. Ta tak zwana selekcja cech umożliwia specjalną formę zabezpieczenia, ponieważ opiera się na niezmiennej mikrostrukturze produktu (Physical Code). Otwiera to również różne możliwości takie jak ochrona marki przed

manipulacją, innowacyjne rozwiązania w zakresie interakcji między klientem a produktem, nieinwazyjne metody łańcucha dostaw i śledzenia produktów lub wdrożenie wizji cyfrowego paszportu produktu i nowych standardów uwierzytelniania kryminalistycznego.

Veracity Protocol to firma opracowująca zaawansowane technologicznie, wysoce bezpieczne i zdecentralizowane metody. Umożliwia to użytkownikom śledzenie tożsamości, autentyczności i jakości obiektów fizycznych. Jest to możliwe dzięki połączeniu fizycznych produktów z ich cyfrową tożsamością: cyfrowy odcisk palca jest skanowany za pomocą wizji komputerowej i sieci neuronowych, chroniąc firmy, ludzi oraz ich aktywa w cyfrowym świecie w nieinwazyjny, zrównoważony i opłacalny sposób.

Po zawarciu współpracy obie firmy łączą swoje mocne strony i wiedzę: innowacyjną technologię Veracity Protocol i dziesięciolecia doświadczenia Koenig & Bauer w opracowywaniu maszyn drukarskich dla praktycznie wszystkich podłoży. Wspólnym założe- niem jest opracowanie spersonalizowanych rozwiązań między innymi dla opakowań, dokumentów zabezpieczających i banknotów. Ma to na celu urzeczywistnienie wizji, zgodnie z którą każdy produkt może być „zabezpieczony drukiem” bez konieczności zmiany projektu produktu lub zakłócania procesu produkcyjnego.

Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Koe-nig & Bauer i połączeniem sił w przyszłości – podkreśla Dominique El Bez, dyrektor handlowy Veracity Protocol. – Koenig & Bauer jest wiodącym na świecie dostawcą zaawansowanych technologicznie maszyn i systemów drukujących. Wspólnie chcemy zrealizować wizję, w której każdy drukowany produkt może stać się strażnikiem własnej tożsamości, spełniając jednocześnie wymogi zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa i przejrzystości.

Julian Schubert, wiceprezes ds. danych, wizji i rozwiązań uwierzytelniających w Koenig & Bauer, dodał: Zwiększamy nasze wysiłki w zakresie oferty cyfrowego uwierzytelniania. Po sukcesie ValiCash – rozwiązania do uwierzytelniania banknotów – robimy teraz kolejny krok. Dzięki Veracity Protocol znaleźliśmy partnera, z którym możemy szybko zaoferować rozwiązania do uwierzytelniania wszystkich rodzajów produktów drukowanych bez dodawania konkretnych elementów. W ten sposób wspólnie ustanawiamy nowy standard „Bezpieczeństwa w Druku”.

A najlepsze jest to, że bezpośrednio wspieramy naszych klientów i ich klientów, ponieważ nie trzeba zmieniać istniejącego projektu produktu. To najprostsze i, co najważniejsze, najbardziej zrównoważone rozwiązanie.

Koenig & Bauer Banknote Solutions, jako firma z dużym doświadczeniem w dziedzinie zabezpieczeń banknotów, wyrobiła sobie renomę. Dzięki łatwo dostępnym rozwiązaniom, takim jak uwierzytelnianie banknotów za pomocą aplikacji na smartfony ValiCash, firma dąży do wzmocnienia bezpieczeństwa i zaufania poprzez wykorzystanie nowatorskich technologii.

Na podstawie materiałów firmy Koenig & Bauer opracowała Iga Zagrabska