Tecnau wprowadza system StreamFolder 5152 
24 cze 2020 14:59

Międzynarodowy koncern Tecnau, dostarczający rozwiązania umożliwiające druk książek na żądanie oraz urządzenia do przetwarzania i obróbki końcowej w druku cyfrowym, wprowadza na rynek linię produkcyjną do cięcia i układania w stosy StreamFolder 5152. 

Przeznaczony do szybkiego wykańczania system obsługuje niskonakładowe zadania cyfrowego druku książek o różnych nakładach, pozwalając na obróbkę nawet pojedynczych egzemplarzy. Dostępny z opcją klejenia StreamFolder 5152 działa z prędkością do 230 m/min w pełni wykorzystując możliwości szybkich maszyn inkjetowych nowej generacji.

StreamFolder 5152 składa wstęgę raz lub dwa razy wzdłuż kierunku przesuwu, umożliwiając efektywne wykorzystanie maksymalnej szerokości druku. Złożona w ten sposób wstęga jest bardzo mocna, ponieważ złożony papier jest nawet trzykrotnie grubszy, co zapewnia skuteczność cięcia i układania, szczególnie ważną w przypadku podłoża o niższej gramaturze. Ponadto wszystkie moduły działają przy napiętej wstędze, tak aby wygenerować wyjątkowo gładki przepływ wymagany do pracy z dużymi prędkościami. Niepożądane fałdowanie papieru jest praktycznie eliminowane, ponieważ wstęga jest składana, co pozwala uzyskać optymalnie płaską książkę. StreamFolder 5152 ma również funkcję, która pozwala na przesuwanie bloków do przodu i do tyłu w kierunku transmisji. Celem tej funkcjonalności jest utrzymanie pełnej prędkości maszyny nawet w przypadku wielu małych zestawów drukowanych kolejno.

System obejmuje moduł składania wzdłużnego StreamFolder f50, gilotynę Cutter c51 (z pojedynczym cięciem) i moduł układający w stosy Stacker s52. Oparty na popularnym i sprawdzonym module StreamFolder f20 firmy Tecnau, StreamFolder f50 jest wyposażony w pakiet sterowania nowej generacji umożliwiając łączność z Internetem Rzeczy. Dzięki temu możliwe są zdalne monitorowanie i diagnostyka oraz automatyczne aktualizacje oprogramowania. Układarka s52 oferuje opcję klejenia, która pozwala utrzymać luźne arkusze razem w celu zautomatyzowanego transportu do finiszera lub w celu zachowania integralności bloku podczas ręcznego przenoszenia. Opcjonalnie może również zostać dodana utrząsarka, pozwalająca na uzyskanie idealnego pasowania sygnatur.

StreamFolder 5152 należy do serii urządzeń Revolution 50 przeznaczonych do obróbki arkuszy zadrukowywanych na rolowych maszynach inkjetowych. Rozwiązania z tej serii charakteryzują się wysoką prędkością pracy, kompatybilnością z Internetem Rzeczy (IoT) i dostosowaniem do obsługi różnorodnych podłoży, co odpowiada oczekiwaniom wymagającego środowiska druku cyfrowego. Cała seria systemów Revolution 50 została zaprojektowana z myślą o niezawodnej, ciągłej produkcji i obniżeniu kosztów konserwacji.

Na podstawie materiałów firmy Tecnau opracowała BZ