Ten sam efekt, niższe koszty
31 mar 2022 13:00

DTM Print, międzynarodowy producent OEM i dostawca rozwiązań dla specjalistycznych systemów druku etykiet, wprowadza nowy materiał etykietowy DTM DryToner Paper Semi Gloss Colour Coated, uzupełniając nim specjalny pakiet przeznaczony dla drukarek etykietowych LED Pro1040 i Pro1050 firmy OKI. 

Pod marką „Genuine DTM Label Stock” DTM Print oferuje szeroką gamę sprawdzonych podłoży etykietowych. Powierzchnia nowego materiału może być wstępnie zadrukowana różnymi kolorami, a zaprojektowano ją specjalnie z myślą o połączeniu z podłożami na bazie papieru, metalu i więk- szością tworzyw sztucznych. Jest to powlekany maszynowo, bezdrzewny papier do druku o półbłyszczącym wykończeniu wyjątkowo odpornym na ścieranie i kontakt z wodą. Materiał wierzchni wykonano z papieru posiadającego certyfikat FSC. Podłoże nadaje się do drukowania na elektrofotograficznych drukarkach etykiet z suchym tonerem, takich jak kolorowa drukarka etykiet DTM CX86e, a także na maszynach z serii OKI Pro1040 i Pro1050.

Ekonomiczne etykietowanie serii produktowych

DTM DryToner Paper Semi Gloss Colour Coated to doskonały materiał do etykietowania serii produktowych, na które składają się nieznacznie różniące się od siebie wersje poszczególnych produktów takich jak suplementy diety. W przypadku tego typu zastosowań etykiety są zazwyczaj projektowane w tym samym wspólnym motywie kolorystycznym, pasującym do określonej identyfikacji korporacyjnej lub produktowej, ale różnią się nieznacznie nazwą, logotypem, listą informacji o produkcie lub innymi elementami projektu. Powierzchnia etykiety może być zadrukowana metodą „full-bleed” (bez spadów) we wszystkich kolorach CMYK. Możliwe jest także nakładanie wielokolorowych wzorów takich jak tęcza lub kolory kontrastowe (colour-blocking). Stosując kolorowy papier powlekany DTM Print, producenci i wytwórcy otrzymują w pełni kolorowe etykiety, co nie tylko pozwala zaoszczędzić toner, a tym samym obniżyć koszty każdej wydrukowanej etykiety, ale także umożliwia produkcję w pełni kolorowych, wstępnie zadrukowanych etykiet. Minimalna ilość zamówienia papieru DTM DryToner Paper Semi Gloss Colour Coated wynosi sześć rolek, niezależnie od wstępnie zadrukowanego koloru lub wzoru. Rolka etykiet 12,5x10 cm z 1250 etykietami kosztuje 72 EUR (sugerowana cena detaliczna). Ponieważ DTM Print oferuje również etykiety niestandardowe, ceny różnią się w zależności od zamówionego rozmiaru i kształtu etykiety.

Nowy standard kreatywności

Drukarka etykiet Pro1050 firmy OKI jest oparta na technologii LED, może drukować w pięciu kolorach (CMYK + biały) i obsługuje średnie oraz duże nakłady kolorowych etykiet na żądanie. Dzięki unikalnej opcji białego koloru drukarka Pro1050 wyznacza nowe standardy kreatywności w swojej klasie. Podobnie jak drukarki laserowe, model Pro1050 wykorzystuje proces elektrofotograficzny z suchym tonerem do obrazowania na bębnie światłoczułym; obraz jest przenoszony ładunkiem elektrostatycznym przez pas transferowy i utrwalany na nośniku za pomocą ciepła. Dzięki tej technologii powstają etykiety, które są odporne na wodę i promieniowanie UV oraz charakteryzują się doskonałą, realistyczną jakością druku. W porównaniu z tradycyjnymi drukarkami laserowymi, w których obraz jest tworzony przez obracającą się wiązkę laserową, w modelu Pro1050 zastosowano statyczne listwy LED, co oznacza niższe koszty konserwacji i dłuższą żywotność. Głowice drukujące LED zapewniają precyzyjne odwzorowanie, dzięki czemu etykiety są wyraźne i błyszczące. Wymagają również mniej miejsca, ponieważ nie ma w nich części obrotowych ani optyki; dzięki temu drukarka jest bardziej kompaktowa, przyjazna dla środowiska i energooszczędna, a w procesie produkcji zużywa się znacznie mniej surowców.

Kompletny proces produkcji etykiet

Jak informuje firma DTM Print, wykorzystanie dostarczanych przez nią kolorowych powlekanych materiałów papierowych pozwala uzyskać przetwórcom i producentom w pełni kolorowe etykiety, które nie tylko oszczędzają znaczne ilości tonera, a tym samym obniżają koszty druku etykiet, ale także pozwalają na pełnoarkuszowy druk bez spadów. Należy jednak pamiętać, że w przypadku druku laserowego taka technika nie jest preferowana ze względu na skapywanie tonera z krawędzi etykiety, który może uszkadzać drukarkę. Jak przekonuje DTM Print, odpowiednim urządzeniem do wykańczania etykiet jest model DTM LF140e, który w razie potrzeby może laminować, przycinać do kształtu, usuwać ażur oraz docinać i nawijać gotowe etykiety na rolki. Na uwagę zasługuje optyczna rejestracja registrów za pomocą zintegrowanej kamery i punktowego źródła światła LED, która gwarantuje dokładność powtarzania nawet przy skomplikowanych wykrojach. Dzięki zintegrowanemu ekranowi dotykowemu o przekątnej 29 cm można z łatwością kontrolować wszystkie funkcje i procesy. Do dyspozycji są również liczne złącza, takie jak USB, Ethernet oraz WLAN, umożliwiające dostęp do zewnętrznych zadań wykrawania. 

Firma DTM Print oferuje także wiele dodatkowych korzyści do wszystkich swoich produktów, takich jak: bezpłatne oprogramowanie do projektowania etykiet, trzyletnia gwarancja, wsparcie i serwis za pośrednictwem lokalnych partnerów oraz szeroki wybór zatwierdzonych podłoży etykietowych pod marką „Genuine DTM Label Stock”. 

Opracowanie: AN