#UNLEASHPRINT 
3 lut 2017 14:02

Targi RemaDays Warsaw to od lat mekka największych producentów rozwiązań dla branży poligraficznej i sektora kreatywnego. To największe forum dyskusji i wymiany opinii, podczas którego można zasięgnąć porady branżowych ekspertów – specjalistów ds. wielkoformatowego druku, aplikacji produkcyjnych, color managementu czy kreatywnych zastosowań w branżach stricte komercyjnych, takich jak retail, reklama, produkcja opakowań, a nawet sektor rozwiązań dla przemysłu i wielu innych.

Jak co roku podczas targów RemaDays firma Canon przygotowuje specjalną strefę technologiczną, w ramach której zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania druku – w tym także zaawansowane drukarki 3D – oraz profesjonalne technologie do rejestrowania obrazu.

6Stoisko Canon na RemaDays Warsaw 2017 zostanie podzielone na kilka stref, tworząc nowoczesną przestrzeń produkcyjną i ekspozycyjną. Bardzo ważnym punktem będzie strefa aplikacji, gdzie można będzie zobaczyć kreatywne zastosowania z wykorzystaniem różnorodnych mediów. Koncepcja każdej strefy opiera się na trzech filarach znanych z kampanii Canon #UNLEASHPRINT: innowacji technologicznej, inspiracji do rozwoju i transformacji biznesowej. Połączenie tych trzech elementów z biznesowym know-how i ekspercką wiedzą specjalistów Canon ma pomóc klientom odkrywać nowe możliwości druku.

Targi RemaDays Warsaw to wyjątkowa okazja, aby pokazać naszym klientom z branż poligraficznej i reklamowej nieograniczone możliwości wykorzystania cyfrowego druku – mówi Rafał Osiekowicz, Canon Polska. – Realizując główne przesłanie naszej kampanii #UNLEASHPRINT, która zachęca do odkrywania pełnego potencjału druku, na naszym stoisku zaprezentujemy szeroki zakres aplikacji i zastosowań naszych innowacyjnych technologii – od najwyższej jakości albumów fotograficznych Canon hdbook produkowanych na 

maszynie DreamLabo 5000, przez personalizowane zadruki na przedmiotach codziennego użytku (laptopy, gitary), aż po elementy dekoracji wnętrz (płytki ceramiczne, tapety). Chcemy pokazać klientom, że poprzez kreatywne zastosowania druku mogą uwolnić potencjał biznesowy i rozwijać się na nowych polach, właśnie dzięki technologiom cyfrowym Canon. 

Co Canon pokaże na RemaDays

Podczas tegorocznej edycji RemaDays Canon zaprezentuje topowe produkty z całego portfolio rozwiązań druku. Będą to zarówno technologie druku wielkoformatowego – plotery graficzne czy płaskie plotery UV – jak i systemy druku produkcyjnego czy profesjonalne urządzenia 3D. Dopełnieniem samych maszyn będą także najnowsze wersje software’u, które pozwolą odwiedzającym krok po kroku przejść przez cały proces realizacji konkretnego zadania. Nie zabraknie także strefy foto-wideo, z najnowszymi modelami lustrzanek cyfrowych EOS i profesjonalnymi kamerami wideo.

Artystyczne DNA ploterów serii imagePROGRAF PRO 

Model PRO-4000 to zaprezentowany w marcu 2016 roku ploter do zastosowań w branży kreatywnej. Dostępny w dwóch konfiguracjach – 24- i 44-calowej – doskonale sprawdza się w studiach graficznych, agencjach reklamowych i profesjonalnych studiach fotograficznych. Maszyna posiada nową głowicę o szerokości 1,28 cala i zestaw 12 atramentów LUCIA PRO, które zapewniają szeroki zakres dynamiczny kolorów, lepsze odwzorowanie szczegółów w ciemniejszych obszarach, wyjątkowo intensywną czerń, a także niską ziarnistość i dobrą charakterystykę odbicia światła. 

Stabilność kolorystyczna imagePROGRAF iPF6450

24-calowy ploter imagePROGRAF iPF6450 ze spektrofotometrem to rozwiązanie charakteryzujące się wyjątkową stabilnością kolorystyczną. Doskonale sprawdza się w zastosowaniach z obszaru druku artystycznego, reklamowego i fotografii – czyli tam, gdzie najważniejsze są precyzja i stabilność kolorystyczna wydruku. Ta 12-kolorowa drukarka posiada właściwości proofera automatycznego i umożliwia drukowanie próbek kolorystycznych (proofów) o identycznych właściwościach barwnych co wydruk docelowy w różnych technologiach druku. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że wydruk tej samej kreacji na różnych nośnikach (plakatach, foliach samoprzylepnych czy niestandardowym papierze) będzie dokładnie taki sam.

Technologia UV do zadań specjalnych – Océ Arizona 1280GT

Część wielkoformatową dopełnia najbardziej zaawansowany, innowacyjny ploter płaski UV Océ Arizona 1280GT, który podczas zeszłorocznej edycji RemaDays otrzymał Złoty Medal The Prize for Innovative Technologies – najwyższe wyróżnienie w kategorii innowacyjnych rozwiązań druku.

Océ Arizona 1280GT to przedstawiciel najnowszej serii urządzeń UV, po raz pierwszy zaprezentowanej europejskim klientom właśnie na RemaDays 2016. Innowacyjność tej serii kryje się w niemal nieograniczonych możliwościach druku na szerokiej gamie materiałów dekoracyjnych (m.in. tapetach, personalizowanych płytkach ceramicznych, meblach czy elementach oświetleniowych) oraz takich zastosowaniach jak: zadruk oznakowań i materiałów reklamowych (POP/POS, szyldy podświetlane) czy krótkie serie opakowań, elementy dekoracyjne produktów, także z wykorzystaniem elementów wypukłych.

Sprawdzone funkcjonalności dla biznesu – imagePRESS C850

W części druku produkcyjnego będzie można zobaczyć wysokowydajny, wszechstronny system druku dla środowisk produkujących powyżej 170 tys. stron A4 miesięcznie – imagePRESS C850. Urządzenie zapewnia dostawcom usług druku wiele zaawansowanych funkcjonalności – od możliwości dwustronnego druku bannerów i zadruku kopert po nowe zastosowania druku na podłożach fakturowanych i mediach o gramaturze nawet do 300 g/m2. Dodatkowo system imagePRESS C850 posiada m.in. nowy trymer do przycinania broszur i dziurkacz GBC, co daje jeszcze większe możliwości w zakresie finiszingu. Dodatkowo imagePRESS C850 to pierwsze z serii urządzenie integrujące się z kontrolerem Canon PRISMAsync w wersji 5.0, który poprawia użyteczność i optymalizuje codzienną pracę dostawców usług druku.

Innowacyjny rozwój w 3D – ProJet CJP 660 Pro i ProJet 2500 Plus

W części poświęconej drukowi 3D Canon zaprezentuje dwa najbardziej profesjonalne urządzenia amerykańskiego producenta – firmy 3D Systems: drukarki ProJet CJP 660 Pro i ProJet 2500 Plus.

Drukarka ProJet CJP 660 Pro to najbardziej profesjonalna i zintegrowana maszyna drukująca w technologii ColorJet Printing. 

To urządzenie mające zastosowania niemal w każdej branży, w której jest zapotrzebowanie na tworzenie (w bardzo krótkim czasie) skomplikowanych kształtów w kolorze. Dzięki zastosowaniu pięciu odrębnych głowic drukarka może mieszać barwy z palety CMYK, aby tworzyć w pełni kolorowe modele 3D bezpośrednio z pliku CAD.

Drugi prezentowany podczas RemaDays model to ProJet 2500 Plus – narzędzie dla profesjonalistów, którzy na co dzień projektują nowe rozwiązania i produkty, wykorzystujące technologię druku z fotopolimerów akrylowych utwardzanych światłem UV. To rozwiązanie wykorzystywane do produkcji nowych – lub poprawy ergonomii i użyteczności już istniejących – elementów w firmach projektujących nowe rozwiązania. Rozwiązanie ProJet charakteryzuje się najwyższą precyzją wykonania – daje pewność, że elementy i produkty będą dokładnie takie, jak na projekcie. 

Strefa Foto-Video

Jak co roku na stoisku Canon nie zabraknie najnowszych rozwiązań do rejestrowania obrazu. Dostępne dla odwiedzających będą profesjonalne lustrzanki cyfrowe z serii EOS: EOS-1Dx Mark II, EOS 5D Mark IV, EOS 5Ds i 5Dsr oraz EOS 7D Mark II. Z myślą o osobach zajmujących się produkcją wideo dostępne będą również profesjonalne modele kamer cyfrowych, w tym produkty dla niezależnych operatorów EOS C100 Mark II oraz XC 15 – kompaktowa i łatwa w użyciu kamera 4K z 10-krotnym zoomem, a także zaawansowane modele XF205 i XA30.

Artykuł sponsorowany