Unowocześniona platforma druku hybrydowego
25 maj 2018 14:45

Firma Mark Andy ogłosiła premierę unowocześnionej wersji platformy druku hybrydowego Digital Series pod nazwą Digital Series HD. Rozwiązanie cyfrowe klasy produkcyjnej zostało stworzone z myślą o podniesieniu poziomu wydajności i zyskowności współczesnych producentów etykiet i opakowań. 

Maszyna Digital Series HD może być skonfigurowana do druku 5-8 kolorami i obsługiwać procesy wykańczania w linii lub – w przyszłości – blisko linii (near-line). Ta dodatkowa elastyczność rozszerza liczbę potencjalnych użytkowników maszyny z uwagi na kwestię ceny, jak również ilości możliwych zastosowań. Standardowa konfiguracja rola – rola jest przeznaczona dla klientów dopiero wkraczających w ten obszar działalności; w miarę rozwoju ich biznesu modułowość platformy pozwala na zastosowanie wykańczania w linii w celu lepszego wykorzystania możliwości maszyny.

Druk rozszerzonym gamutem, oferowany w zestawie CMYK + OVG, uzupełnia wcześniej dostępną, wysokopigmentową białą farbę, która zapewnia efekty porównywalne z drukiem sitodrukowym. Dział rozwoju produktu Mark Andy informuje, że farba zapewnia trzykrotnie silniejsze krycie od białej farby fleksograficznej. Druk nową farbą może się odbywać z maksymalną prędkością 73 m/min. 

Najbardziej widoczną modyfikacją zastosowaną w Digital Series HD jest moduł cyfrowy, w którym system transportu materiału został zmieniony z płaskiego na łukowy, co pozwala na zadruk monofolii i poprawia ergonomikę obsługi, gwarantując szybką i czystą wymianę farb. Nowa technologia głowic drukujących zastosowanych w module spełnia standardy jakości druku 1200 dpi. 

Digital Series HD posiada zdolność konfiguracji również w zakresie 3 możliwości czyszczenia głowic: manualnej, automatycznej i półautomatycznej. Taka różnorodność zapewnia krótsze przestoje, poprawia trwałość głowic oraz ogranicza koszty dla użytkowników. Dodatkowo platforma oferuje obecnie bardziej zaawansowane narzędzia do druku danych zmiennych (VDP) w odpowiedzi na rynkowe zapotrzebowanie na bardziej zaawansowaną personalizację. 

Digital Series HD wykorzystuje system transportu roli Mark Andy, utrzymując prędkości produkcji na poziomie 73 m/min. W połączeniu z elastycznością w zakresie druku i wykańczania cyfrowego maszyna zachowuje nieograniczoną możliwość konfiguracji opcji fleksograficznych w linii. Wszystkie akcesoria dostępne dla platform Digital Series lub Performance Series mogą być wykorzystywane również przez Digital Series HD, teraz i w przyszłości. 

Wypowiadając się na temat nowych rozwiązań produktowych Tom Schelmbauer, wiceprezes ds. inżynieryjnych w Mark Andy, wyjaśnia: Platforma Digital Series odniosła sukces, którego potwierdzeniem jest nagroda w konkursie 2017 FTA Technical Innovation Award. Digital Series HD jest oparta na tym sukcesie i jest najwyższej jakości, najwydajniejszym rozwiązaniem hybrydowym dostępnym na rynku. Rozwinięcie linii produktowej sprawia, że Mark Andy pomaga w cyfrowym rozwoju każdego biznesu. Nasi użytkownicy zyskują elastyczność pozwalającą na unowocześnienie swoich maszyn w miarę rozwoju firmy. Zaprojektowaliśmy platformę jako rozwiązanie modułowe, ponieważ zdajemy sobie sprawę z nieustannie zmieniających się potrzeb. Mark Andy jest przygotowany, by mierzyć się z tymi rynkowymi zmianami pospołu z klientami.

Na podstawie materiałów firmy Mark Andy opracował TK

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>