Uproszczone procesy przygotowania do druku i zarządzania etykietami 
25 sie 2017 10:16

Na tegorocznych targach Labelexpo Europe Esko zaprezentuje uproszczone rozwiązania obejmujące przepływ pracy w zakresie produkcji etykiet.

Firma Esko ogłosiła, że zwiększa wysiłki mające na celu pomoc producentom etykiet w zwiększeniu wydajności i zyskowności ich firm za sprawą nowych, gotowych do natychmiastowego użytku rozwiązań w zakresie przepływów pracy, które zostaną przedstawione na targach Labelexpo Europe 2017. Te fabrycznie skonfigurowane, łatwe w użyciu rozwiązania w zakresie przepływu pracy stanowią odpowiedź na wiele trudności ograniczających przepustowość i efektywność procesów produkcji etykiet.

Producenci etykiet coraz częściej borykają się z rosnącą liczbą niskonakładowych zleceń, szybszymi cyklami roboczymi, zwiększoną liczbą jednostek magazynowych, coraz surowszymi wymogami w zakresie zgodności oraz koniecznością mieszania konwencjonalnych i cyfrowych procesów drukarskich. Nie ma żadnego marginesu dla błędów i strat czasowych, a co gorsza, presja dotycząca pozostałych kwestii drastycznie rośnie. Aby sprostać tym wyzwaniom, producenci etykiet muszą znormalizować i usprawnić procesy produkcyjne przez wyeliminowanie jak największej liczby czynności ręcznych oraz zautomatyzowanie jak największej liczby powtarzalnych zadań. Implementacja standardowych procesów roboczych wspieranych przez oparte na sieci narzędzia do współpracy i zarządzania projektami jest kluczem do usprawnienia działalności biznesowej producentów etykiet, którzy pragną pozostać konkurencyjni. Firma Esko natomiast jest forpocztą zmian obejmujących ponad 5000 instalacji usprawniających procesy robocze na całym świecie. Mimo to wielu producentów nadal zgłasza trudności z zauważalną złożonością konfiguracji, implementacji i obsługi tego typu procesów roboczych oraz narzędzi do obsługi projektów.

Jesteśmy bardzo oddani sprawie uproszczonego pakowania – stwierdza Udo Panenka, prezes Esko. – Dostarczając tego typu wstępnie skonfigurowane rozwiązania społeczności producentów etykiet, Esko odpowiada na rosnące zapotrzebowanie branży na łatwe w użyciu i łatwe do wdrożenia, ale jednocześnie solidne i sprawdzone rozwiązania w zakresie przepływu pracy. Te uproszczone i gotowe do użytku rozwiązania, oparte na gromadzonym przez dekady doświadczeniu, eliminują złożoność łańcuchów dostaw w tych obszarach, w których występuje znaczna większość wąskich gardeł i strat czasowych.

Uproszczone pakowanie: zoptymalizowane procesy przepływu pracy 

Aby pomóc producentom etykiet w pokonaniu tych przeciwności, firma Esko kontynuuje rozwijanie oprogramowania do automatyzacji przepływu pracy i ma zamiar wprowadzić szereg potężnych, wstępnie skonfigurowanych i gotowych do użycia pakietów, które pozwolą zaspokoić konkretne potrzeby. Zaprojektowano je z myślą o prostocie wdrażania, eliminując złożoność i pozwalając osiągać zamierzone rezultaty w szybszym tempie. Podczas targów Label-

expo Europe firma Esko zaprezentuje dwa spośród tego typu rozwiązań dla producentów etykiet:

– WebCenter Essentials – gotowy do użycia zestaw do zarządzania projektami produkcji etykiet

– Automation Engine Essentials for Labels – gotowy do użycia zestaw narzędzi do automatyzacji przepływu prac przygotowujących etykiety do druku

WebCenter Essentials for Labels

Klienci zajmujący się produkcją etykiet zgłaszają, że jakość otrzymywanych danych i duplikacja zasobów stanowią nieprzerwane wyzwanie, a uzyskanie ostatecznego potwierdzenia ze strony ich klientów jest niespójnym i długotrwałym procesem. Jako że zachodzi konieczność coraz częstszego przetwarzania niskonakładowych zleceń, a wiele etapów tego typu procesów wymaga ręcznej ingerencji, prowadzi to do utraty czasu podczas procedur przygotowawczych. Równie kłopotliwe okazuje się lokalizowanie istniejących wydrukowanych i cyfrowych zasobów, a całemu procesowi brakuje ogólnej transparentności. Ponieważ procedury te nie obejmują ścieżki audytowej, pracownicy działu obsługi klienta spędzają dziennie nawet 70 proc. czasu na udzielaniu odpowiedzi na pytania klientów w sprawie stanu ich zleceń. Automatyzacja tego procesu, uzupełnionego o klarowne pojedyncze źródło informacji, pozwala zaoszczędzić czas i eliminuje ryzyko popełnienia błędów.

WebCenter Essentials for Labels to gotowe do użycia rozwiązanie obejmujące wstępnie skonfigurowane przepływy pracy. Wbudowany wyświetlacz graficzny połączony z narzędziami do akceptacji pozwala na zatwierdzanie zasobów 2D i 3D i zarządzanie nimi. Oprogramowanie zarządza bazą scentralizowanych treści cyfrowych, pozwalając na łatwą obsługę zasobów oraz reorganizację istniejących etykiet. Jest również wyposażone w stosowny interfejs i funkcję raportowania operacyjnego. Zainstalowane rozwiązanie WebCenter Essentials for Labels wprowadza procesy, które nie wymagają korzystania z papieru. Jest to ułatwienie pozwalające zarówno producentom etykiet, jak i ich klientom określić, gdzie i kiedy wykonywane jest zlecenie oraz na jakim etapie się znajduje. 

Oprogramowanie WebCenter Essentials for Labels można połączyć z rozwiązaniem Automation Engine, co pozwoli nie tylko na płynną integrację przepływu prac przygotowania do druku, ale również na znormalizowanie całego procesu. 

Oprogramowanie WebCenter Essentials for Labels może być wykorzystane jako rozwiązanie typu SaaS lub może zostać wdrożone lokalnie. Ponieważ całość jest już fabrycznie skonfigurowana, proces wdrażania lokalnego, wraz z pomocą techniczną udzielaną na żywo, może zostać przeprowadzony w czasie krótszym niż jeden tydzień.

Automation Engine Essentials for Labels

Proces przygotowania do druku w przypadku etykiet składa się z serii dobrze znanych etapów, w tym m.in. inspekcji wstępnej, dodawania i kontroli kodów kreskowych oraz treści, trappingu, powielania, dodawania znaczników i pasków kontrolnych. Wykonywanie tych czynności ręcznie może wywoływać problemy z zasobnością i przepustowością, przez co np. proces przygotowania do druku może stać się wąskim gardłem, tym samym powodując opóźnienia mające wpływ na sprawne działanie całego zakładu. Współcześni producenci etykiet rozumieją, że automatyzacja jest przyszłością. Pakiet Automation Engine Essentials został zaprojektowany tak, aby znacząco ułatwić adaptację automatyzacji przepływu pracy i aby móc natychmiast tworzyć dodatkowe wolumeny produkcyjne i tym samym sprostać rosnącej liczbie zleceń niskonakładowych, bez konieczności zwiększania liczby pracowników.

Automation Engine Essentials for Labels jest gotowym, wstępnie skonfigurowanym rozwiązaniem do zarządzania przepływem pracy, obejmującym większość kluczowych zadań przygotowania do druku wszelkiego typu etykiet, niezależnie od wykorzystywanej technologii drukowania (cyfrowej, fleksograficznej, offsetowej lub wklęsłej). Oprogramowanie może zostać zainstalowane, wdrożone i uruchomione wraz z pełnym szkoleniem operatora w zaledwie trzy dni, na miejscu u klienta. 

Automation Engine Essentials for Labels oddaje w ręce producentów etykiet niezawodne rozwiązanie, które zwiększy wydajność procesów przygotowania do druku w łatwy i oszczędny sposób. Przepływ pracy zapewniany przez Automation Engine Essentials jest skalowalny i może rozwijać się wraz z firmą klienta. Oprogramowanie może zostać wzbogacone o więcej funkcji, takich jak automatyczna kontrola jakości, zarządzanie kolorami i kontrola urządzenia wyjściowego, które zapewnią większą przepustowość i które można podłączyć do istniejącego systemu zarządzania firmą klienta.

Firma Esko zapowiada też, że do rozpoczęcia targów Labelexpo Europe przekształci całkowicie graficzny interfejs użytkownika Automation Engine Essentials for Labels, tak aby mógł być wykorzystywany z poziomu przeglądarki internetowej. Przeprojektowany interfejs ułatwi operatorom rozpoczynanie zadań we wstępnie skonfigurowanych przepływach pracy i sprawi, że procedury te będą jeszcze bardziej intuicyjne.

Przed rozpoczęciem targów Labelexpo oprogramowanie Automation Engine zostanie dodatkowo wzbogacone o funkcję wstępnej inspekcji kolorów. To automatyczne narzędzie jest oparte na opatentowanej technologii kolorystycznej Esko. Analizuje ono szatę graficzną i określa najlepszą przestrzeń kolorystyczną oraz separację tuszu, tak aby osiągnąć wydruk najwyższej jakości. Narzędzie automatycznie określa, czy w procesie zostaną wykorzystane kolory standardowe, kolory z gamy rozszerzonej czy kolory spotowe, tym samym przygotowując zadanie dla właściwego urządzenia wyjściowego.

Dzięki tym gotowym rozwiązaniom, przeznaczonym do produkcji etykiet, w bardzo wysokim stopniu ułatwiamy producentom możliwość wdrażania w pełni zautomatyzowanych przepływów pracy obejmujących unikalne funkcje i łączność, jakich nie oferuje żadna inna firma – mówi Bernard Zwaenepoel, starszy wiceprezes ds. oprogramowania firmy Esko. – Bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w branży opakowań i etykiet po raz kolejny dzierżymy palmę pierwszeństwa, oferując tak istotne technologie. Pierwsze opinie klientów okazały się niesamowicie pozytywne, co zachęciło nas do opracowania podobnych, gotowych pakietów przepływu pracy dla innych zastosowań związanych z opakowaniami, oznaczeniami i materiałami wystawowymi.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Esko

error: Kopiowanie zabronione!
cript>