Usprawnienie workflow i automatyzacja produkcji
11 mar 2024 14:39

Producenci szyldów i ekspozytorów będą mogli zobaczyć, jak mogą osiągnąć lepsze produktywność, wydajność i swobodę twórczą, aby ożywić projekty, gdy Kongsberg Precision Cutting Systems (Kongsberg PCS) zaprezentuje swoje innowacje w zakresie cyfrowego wykańczania na tegorocznej wystawie FESPA Global Expo.

Odwiedzający wydarzenie, które odbędzie się w dniach 19-22 marca w RAI Amsterdam, w Holandii, odkryją, w jaki sposób moc, wydajność i wszechstronność wiodących na rynku stołów do cięcia Kongsberg i rozwiązań MultiCam CNC umożliwiają firmom zajmującym się oznakowaniem i ekspozycją usprawnienie przepływu pracy i automatyzację produkcji w celu zwiększenia wydajności i kreatywności.

Na naszej powierzchni wystawienniczej zademonstrujemy precyzję i moc, z jaką nasze systemy tną, bigują i wykańczają całą gamę materiałów – powiedział Frank Walter, dyrektor sprzedaży Kongsberg PCS na region EMEA. – Podkreślimy szybkość i łatwość produkcji – a także niektóre z cudownie nietypowych projektów, które powstały przy użyciu maszyn Kongsberg C24 i MultiCam Apex 3R.

Frank Walter dodał również, że Kongsberg C24 łączy w sobie wytrzymałość i wysoką prędkość z szybkimi i precyzyjnymi ruchami narzędzia, dzięki czemu możliwa jest jakościowa produkcja cyfrowa nawet w najbardziej napiętych deadline’ach: W ramach specjalnej konfiguracji FESPA pokażemy, jak jednostka frezująca o dużej mocy (HPMU) wyposaża solidną i niezawodną maszynę C24 do cięcia konturowego, frezowania, wiercenia i grawerowania. HPMU nadaje się do frezowania z dużą prędkością w szerokiej gamie materiałów – od spienionego i litego PVC/PS, akrylu i aluminium po materiały kompozytowe, MDF, drewno i inne. Co ważne, Kongsberg C24 jest również wyposażony w nasze najnowsze oprogramowanie iPC (i-cut Production Console), opracowane specjalnie w celu ułatwienia użytkownikom wykorzystania mocy i precyzji sprzętu oraz maksymalnego wykorzystania inwestycji. Dzięki iPC można skonfigurować standardowe przepływy pracy, tworzyć proste projekty i układy oraz uruchamiać produkcję ręcznie lub w pełni automatycznie. Dodatkową wydajność można uzyskać dzięki opcjom oprzyrządowania,

takim jak ręczny podajnik rolkowy. Z niecierpliwością czekamy na zademonstrowanie na targach FESPA, w jaki sposób może to pomóc w dalszym zwiększaniu produktywności firm.

Wyznaczanie standardów dla urządzeń do frezowania

Frank Walter powiedział, że odwiedzający targi FESPA będą również mogli obejrzeć pokazy plotera CNC MultiCam Apex 3R, urządzenia z gamy zaawansowanych systemów frezowania i cięcia CNC MultiCam.

Uczestnicy będą mogli zobaczyć z bliska moc i możliwości jednego z najbardziej wszechstronnych frezarek CNC na rynku, a także dowiedzieć się, w jaki sposób innowacje, takie jak automatyczny zmieniacz narzędzi, umożliwiają operatorom szybką wymianę między 11 różnymi narzędziami, aby przyspieszyć proces. Pokażemy, jak Apex 3R wyznacza standardy w zakresie możliwości frezowania dzięki doskonałej równowadze między wydajnością a precyzją oraz jak narzędzia, np. w pełni programowalny nóż CNC, mogą ciąć szeroką gamę materiałów, takich jak guma, pianka, uszczelki i tekstylia.

Po otwarciu naszego dedykowanego centrum obsługi klienta MultiCam w naszej siedzibie w Belgii w zeszłym roku, cieszymy się, że możemy przywieźć Apex 3R na targi FESPA i zademonstrować, jak szybko i łatwo możemy wprowadzić projekty naszych klientów w życie.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Kongsberg