Vutek h  – to, co najlepsze w inkjecie
25 maj 2018 14:54

Na targach FESPA 2018 miała miejsce światowa premiera nowej generacji hybrydowej platformy drukującej EFI Vutek h stworzonej od podstaw i oferującej wyższą jakość, więcej możliwości oraz produktywność do 109 tablic/h. W Berlinie amerykański koncern zaprezentował również nową, przemysłową technologię tekstylnych atramentów pigmentowych EFI Reggiani do bezpośredniego zadrukowywania tekstyliów. 

Wysokonakładowa produkcja grafik premium

Nowa seria Vutek h powstała od podstaw na bazie dekad doświadczeń firmy EFI w zakresie technologii do produkcji oznakowań i grafik reklamowych z wykorzystaniem utrwalania LED UV. Nowa platforma drukująca wykorzystuje 7-pikolitrową technologię głowic drukujących UltraDrop ze skalą szarości, dzięki której podawanie kropli atramentu jest wyjątkowo precyzyjne i stabilne z arkusza na arkusz nawet przy wysokich prędkościach produkcyjnych. Drukarki są dostępne w konfiguracji 4- lub 8-kolorowej plus kolor biały, jak również z możliwością drukowania w pięciu kolorach (CMYK oraz biały) w jednym przebiegu. Prezentowany na targach model Vutek h3 posiada 3 rzędy głowic drukujących, dzięki którym osiąga prędkość do 74 tablic/h. Model Vutek h5 to pięć rzędów głowic drukujących i prędkość do 109 tablic/h – ta seria dostępna jest wyłącznie w ofercie EFI (z pominięciem dystrybutorów) lub jako upgrade. W obu przypadkach osiągana jest rozdzielczość druku do 1200 dpi. Utrwalanie jest realizowane w technologii UV LED, system został wyposażony również w możliwość pominięcia koloru białego w obu kierunkach druku, co przekłada się na ekonomikę produkcji. 

Kompletny ekosystem do produkcji tekstyliów

Nowy atrament pigmentowy EFI Reggiani jest oparty na innowacyjnym, nowym spoiwie. Atrament aktywowany jest przez suszarki w systemach EFI Reggiani, które rozpoczynają unikalny proces polimeryzacji, dzięki któremu produkcja nie tylko odbywa się szybciej, ale jest także bardziej przyjazna środowisku, ponieważ składa się z mniejszej liczby etapów produkcyjnych niż w przypadku innych przemysłowych, cyfrowych systemów inkjetowych. Nowe rozwiązanie pigmentowe to kolejna innowacja EFI Reggiani z ostatnich 12 miesięcy, uzupełniająca wprowadzone ostatnio na rynek systemy FLEXY oraz COLORS. Ten ostatni umożliwia druk przy dowolnej konfiguracji atramentów na tkaninach o szerokości 180, 240 i 340 cm, włączając atramenty specjalne, atramenty o różnej charakterystyce chemicznej (także do druku o wysokiej penetracji) w tym samym czasie. Prędkość drukowania dochodzi do 560 m2/h przy wysokiej jakości i stabilności kolorystycznej, z rozszerzonym gamutem barwnym, wysoką głębią kolorów oraz wyższą penetracją tkanin. Użytkownicy Reggiani COLORS mogą skonfigurować maszynę w sekwencji 6+6 w celu osiągnięcia wyższej produktywności oraz jakości druku. Innowacyjny system ciągłej recyrkulacji atramentu gwarantuje niezawodność i pozwala na wykorzystanie szerszej gamy atramentów przy jednoczesnej redukcji przerw w pracy maszyny oraz interwencji serwisowych. Uproszczona architektura głowic drukujących skraca czas przygotowania systemu do pracy oraz ułatwia prace serwisowe. Nowe oprogramowanie sterujące procesem produkcji pozwala na przetwarzanie obrazu w czasie rzeczywistym, co przekłada się na wzrost wydajności workflow. Rozwiązania drukujące uzupełniają dedykowane oprogramowanie EFI Fiery DesignPro oraz EFI Optitex. 

Kolejne instalacje Nozomi

Ze względu na rozmiar maszyny EFI Nozomi C18000 zwiedzający targi FESPA mogli się z nią zapoznać jedynie dzięki 360-stopniowym, interaktywnym pokazom VR (virtual reality). Próbki wydruków były także dostępne w przestrzeni Digital Corrugated Experience. Podczas targów FESPA 2018 firma EFI poinformowała o kolejnym europejskim nabywcy systemu do cyfrowego zadrukowywania tektury falistej. Jest nim Delta Group, londyński dostawca produktów z zakresu szeroko pojętej komunikacji wizualnej. W ciągu ostatnich 12 miesięcy z zainteresowaniem śledziliśmy postęp w zakresie technologii jednoprzebiegowej – powiedział Martin Shipp, dyrektor operacyjny w Delta Group. – Na tak agresywnym rynku, jakim jest rynek produktów POS, kluczowe czynniki to jakość, czas realizacji oraz koszt za odbitkę. Nozomi jest zdecydowanym liderem, jeśli rozpatrujemy prędkość produkcyjną, opcje podawania i odbierania podłoży, rodzaj atramentu, czas realizacji zlecenia i jego koszt, a także – co bardzo ważne – format arkusza. EFI Nozomi C18000 zostanie zainstalowany w Londynie latem br.  AN

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>