W poszukiwaniu nowych możliwości
21 sie 2023 13:21

Durst Group zamierza wziąć udział w długo wyczekiwanych targach Labelexpo Europe 2023. W tym roku na stoisku firmowym będą dominować trzy główne obszary tematyczne: aplikacji, automatyzacji oraz zrównoważonego rozwoju.

Targi Labelexpo skupiają najbardziej wpływowych graczy działających w branży druku etykiet i opakowań. Impreza jest też postrzegana jako platforma do nawiązywania kontaktów, dzielenia się wiedzą i odkrywania najnowocześniejszych technologii, które napędzają rozwój sektora. Udział firmy Durst Group w tym wydarzeniu potwierdza zaangażowanie w dostarczanie wyjątkowych rozwiązań dostosowanych do zmieniających się potrzeb klientów.

Producent zamierza wykorzystać udział w nadchodzącej imprezie do zaprezentowania różnorodnych zastosowań swoich rozwiązań i przedstawienia, w jaki sposób mogą one odblokować nowe możliwości, a także wzmacniać pozycję firm w osiąganiu celów. Kluczowymi czynnikami w branży druku etykiet i opakowań są zdaniem specjalistów Durst wydajność i produktywność. Dlatego goście stoiska będą mieli możliwość zobaczenia, w jaki sposób najnowocześniejsze technologie stosowane w rozwiązaniach tego producenta umożliwiają większą automatyzację, usprawniają procesy produkcyjne i przyczyniają się do redukcji błędów ludzkich, co w konsekwencji podnosi produktywność i zapewnia lepsze wyniki pracy.

Kolejnym ważnym obszarem prezentowanej oferty targowej będzie w tym roku zrównoważony rozwój, traktowany jako wspólna odpowiedzialność branży. Firma Durst Group czuje się zobowiązana do minimalizowania ilości odpadów w całym procesie produkcyjnym. Wykorzystując zaawansowane technologie, zamierza pokazać, w jaki sposób jej rozwiązania przyczyniają się do bardziej zrównoważonej przyszłości, zmniejszając wpływ na środowisko bez uszczerbku dla jakości produkcji.

Na stoisku znajdą się nowoczesne systemy druku, w tym najnowsze cyfrowe maszyny przeznaczone do drukowania etykiet, rozwiązania programowe, narzędzia do automatyzacji przepływu pracy i nowe zestawy atramentów. Zespół ekspertów będzie dostępny, aby zapewnić spersonalizowane demonstracje, odpowiedzieć na pytania i omówić, w jaki sposób rozwiązania Durst mogą zrewolucjonizować operacje drukowania.

Tau 510 RSCi 

Goście odwiedzający stoisko Durst będą mogli zobaczyć na żywo cyfrową maszynę drukującą Tau 510 RSCi, która zapewnia liczne korzyści produkcyjne takie jak możliwość stosowania wszechstronnych materiałów, mnogość zastosowań, a także wysoką jakość druku nawet przy najwyższej prędkości pracy urządzenia. Durst wyposażył system Tau 510 RSCi w nowe funkcje automatyzacji, ułatwiając tym samym pracę operatorowi i podnosząc, i tak już wysoką, wydajność maszyny. Prezentowane na stoisku urządzenie będzie wyposażone w opcję podwójnej bieli, pozwalającą na drukowanie białym atramentem z zachowaniem doskonałych poziomów krycia przy prędkości 80 m/min.

Durst Hawk Eye

Zdaniem producenta na miano prawdziwej rewolucji zasługuje technologia Durst Hawk Eye. To innowacyjne rozwiązanie wykorzystuje systemy wizyjne w celu zautomatyzowania procesu drukowania, co skutkuje znaczną redukcją ilości odpadów i ogólną poprawą jakości druku. Durst Hawk Eye to więcej niż tylko system kontroli, to funkcja, która koryguje błędy i braki w druku bez konieczności konfiguracji i interwencji operatora.

Durst Hawk Eye zmienia zasady gry w branży druku cyfrowego – mówi Martin Leitner, menedżer produktu w Durst Group i dodaje: Ta technologia znacznie zwiększy produktywność i wydajność, ale co ważniejsze, zmniejszy ilość odpadów i ślad węglowy. Cieszymy się, że możemy wprowadzić to innowacyjne rozwiązanie na rynek i zapewniać dostęp do ekskluzywnych informacji podczas Labelexpo.

Na podstawie materiałów firmy Durst opracowała BZ