W trybie ekspresowym 
14 gru 2018 11:14

Sieć drukarń cyfrowych BBZ Polska, działająca od ponad 10 lat na lokalnym rynku krakowskim, nieustannie się rozwija i w związku z tym inwestuje w nowe technologie. Do jej najnowszych inwestycji należy wycinarka AeroCut Prime japońskiej firmy Uchida, dostarczona przez polskiego przedstawiciela – firmę Riset.

Pierwszy oddział BBZ Polska powstał w 2008 roku. Przez ponad 10 lat działalności na terenie Krakowa firma znacząco poszerzyła swoją ofertę. Obecnie prowadzi działalność w 5 lokalizacjach w różnych częściach miasta. BBZ Polska zajmuje się głównie drukiem cyfrowym realizowanym zarówno na potrzeby klientów biznesowych, jednostek oświatowych, jak i klientów indywidualnych. Ważną część działalności firmy stanowi również obsługa  branż budowlano-architektonicznej oraz reklamowej. 

Nasi klienci mogą realizować kompleksowe usługi z zakresu druku cyfrowego, solwentowego, sublimacji, a także indywidualnego opracowania graficznego. Park maszynowy umożliwia również wykonywanie cięcia i grawerowania laserowego. Zlecenia realizowane są przez 7 dni w tygodniu w trybie pracy dwuzmianowej, dając klientom możliwość odbioru ekspresowych zamówień nawet w godzinach wieczornych. Zespół wykwalifikowanych pracowników umożliwia wykonywanie nietypowych zleceń w możliwie najkrótszym czasie. Duży popyt na usługi powoduje stałe inwestycje w nowe technologie, poprawiające jakość i skracające czas ich realizacji – mówi Artur Czaja, współwłaściciel BBZ Polska.

W takie inwestycje wpisuje się zakupiona ostatnio od firmy Riset wycinarka AeroCut Prime, która idealnie realizuje te założenia. 

Zalety urządzenia to przede wszystkim wydajność, a także kompaktowa budowa, możliwość obsługi przez sieć oraz nieczęsto spotykana możliwość fragmentarycznej perforacji wzdłużnej i poprzecznej. Wycinarka firmy Uchida jako jedyna na rynku obsługuje papier o gramaturze 400 g/m2 i formacie 370x1800 mm. Umożliwia szybkie i efektywne przeprowadzenie takich prac jak wycinanie, perforacja oraz bigowanie w jednym przebiegu arkuszy.

Jak mówi Artur Czaja, o wyborze tego urządzenia zadecydowały jakość wykonania, prostota obsługi i jego szybkość. Podkreśla też: Od października wycinarka AeroCut Prime znacząco przyspieszyła procesy poprodukcyjne drukowanych materiałów przy zachowaniu bardzo wysokiej precyzji cięcia i bigowania. W codziennym użytkowaniu pracę ułatwia wykorzystywanie czytnika kodów kreskowych automatyzujące tryby pracy. I dodaje: Dziękujemy firmie Riset, która kompleksowo zaprezentowała, dostarczyła i zainstalowała urządzenie w naszej firmie. Profesjonalne i elastyczne podejście do klienta utwierdza nas w przekonaniu, że tę współpracę będziemy kontynuować w przyszłości.

A przyszłość rysuje się obiecująco. W najbliższych miesiącach planujemy poszerzenie oferty o wielkoformatowy druk płaski UV, powiększenie kadry pracowniczej  oraz otwarcie kolejnych oddziałów – zapowiada współwłaściciel BBZ Polska.

Artykuł sponsorowany

www.riset.pl