Wciąż bez konkurencji
18 paź 2017 12:10

Koncern EFI ogłosił dostępność kolejnej generacji swojej wiodącej platformy sterującej Fiery. Kontrolery druku nowej generacji w innowacyjnej platformie sterującej EFI Fiery FS300 zostały zaprojektowane z myślą o systemach do druku arkuszowego, wysokoprędkościowego druku ciągłego z podawaniem papieru z roli, druku w formacie B1 dedykowanym tekturowym opakowaniom składanym oraz druku na tekturze falistej. 

Jak zapowiada firma, nowe produkty umacniają pozycję technologii Fiery jako najbardziej wydajnej i wszechstronnej platformy oferującej nowe funkcje w kluczowych dla branży obszarach: dokładności odwzorowania kolorów, wydajności, łatwości w obsłudze i integracji.

Podążając za rynkowym trendem do mniejszych nakładów i szybszego czasu realizacji, cyfrowe drukarnie potrzebują systemów, które podczas pracy liczą się z każdą minutą i każdym krokiem produkcyjnym. Mogą one podwoić prędkość przetwarzania zleceń dla bardziej zróżnicowanych prac dzięki usprawnionym funkcjom Fiery HyperRIP na serwerze druku Fiery NX Premium – powiedział John Henze, wiceprezes ds. marketingu w firmie EFI. – Wyższa prędkość przetwarzania Fiery umożliwia 10-krotnie większą przepustowość niż na serwerach Fiery XB, napędzając moduły druku do 2400 str./min i więcej.

Ponadto platforma Fiery FS300 Pro jest dostarczana z nową, bezpłatną i całkowicie przeprojektowaną wersją 6. Fiery Command WorkStation, najpopularniejszego na rynku rozwiązania do zarządzania zadaniami drukowania i jak obliczono, używanego przez ponad ćwierć miliona drukarń.

Wydajniej niż kiedykolwiek 

Platforma sterująca Fiery FS300 Pro z nowym oprogramowaniem Command Work-Station oferuje zdecydowanie ulepszony wariant tego rozwiązania do zarządzania pracami w branży. W ciągu niespełna dwóch miesięcy ponad 41 tysięcy użytkowników uaktualniło już swoje systemy do nowej wersji, aby efektywniej zarządzać swoimi drukarniami.

Przejście do Command WorkStation 6 było łatwe – powiedział Dan Moore, operator maszyny drukującej, Star Digital Print w Lincoln w stanie Nebraska. – Kiedy tylko dokonaliśmy aktualizacji, zdaliśmy sobie sprawę, że szybciej możemy odnaleźć konkretne prace dzięki nowym narzędziom wyszukiwania. Ponadto nasze ogólne doświadczenia związane z interakcjami prac oraz z ustawieniami wstępnymi i szablonami pokazują, że są one również znacznie szybsze, tak aby zautomatyzować nasze przepływy prac i utrzymywać silniki w ruchu. Stwierdziliśmy, że Command WorkStation 6 jest solidnym i wydajnym sposobem zarządzania zadaniami drukowania w naszych trzech maszynach drukujących.

Inna firma używająca nowego oprogramowania to Avantika Printers Pvt. Ltd. z siedzibą w New Delhi w Indiach, która produkuje więcej zleceń podczas jednej zmiany dzięki wzmocnionym funkcjom wyszukiwania Command WorkStation 6. Himanshu Pandey, dyrektor Avantika Printers skomentował: Przejście na Command WorkStation 6 zwiększyło produkcję drukarni Avantika o 15 proc.

Wersja 6. zawiera wiele ulepszeń dotyczących wydajności, w tym:

– możliwość zarządzania różnymi systemami podczas całego procesu produkcyjnego, łącząc się poprzez Fiery Driven z wysokoprędkościowymi, inkjetowymi maszy- nami do druku arkuszowego, a od 2018 roku także z maszynami wielkoformatowymi i superwielkoformatowymi;

– podgląd wszystkich prac i nowe narzędzia wyszukiwania, które zapewniają szybsze sposoby interakcji z drukowanym zleceniem;

– możliwość wykonania ponownego wydruku szybciej i lepiej przy użyciu zapisanych rastrów z wcześniej drukowanych prac;

– Home, nowy widok w Command Work-Station 6, który zapewnia podgląd wszystkich skonfigurowanych serwerów Fiery i najważniejszych statystyk dotyczących produkcji;

– nowe wersje Fiery Impose, Compose i JobMaster w pełni zintegrowane i dostępne bezpośrednio przez Command WorkStation, co pozwala użytkownikom drukować produkty o wysokiej jakości w sposób bardziej rentowny, w krótszym czasie i poświęcając mniej czasu na klikanie klawiszami.

Niezrównana kolorystyka

Podobnie jak w poprzednich wersjach Fiery, w platformie FS300 Pro położono duży nacisk na dostarczanie wyjątkowych kolorów, ale poza tym pojawiły się narzędzia do eksperymentowania z systemem.

Platforma Fiery FS300 Pro oferuje łatwą hierarchizację kolorów dodatkowych w zależności od zlecenia, aby zaspokoić specyficzne preferencje klientów.

Udoskonalenia Fiery ImageViewer obejmują nowe funkcje Object Inspector i Total Area Coverage, które ułatwiają identyfikację problemów związanych z obrazowaniem. Operatorzy mogą diagnozować i rozwiązywać problemy z kolorami bez powrotu do plików źródłowych, oszczędzając godziny w czasie realizacji.

Badania inwestycyjne w Keypoint Intelligence dotyczące oprogramowania zawsze wskazywały, że automatyzacja przepływu pracy, zarządzanie krótszymi cyklami prac i podgląd danych produkcyjnych drukarni stanowią kluczowe obszary zainteresowania w decyzjach biznesowych dostawców usług druku – powiedziała Pat McGrew, dyrektor ds. produkcji w firmie Keypoint Intelligence. – Dzięki nowym Fiery FS300 Pro i Command WorkStation, EFI reaguje na to, czego drukarnie najbardziej oczekują od swoich serwerów druku.

Zaawansowane projektowanie – wysoka produktywność 

Nowe stacje drukowe Fiery są kompaktowe, ergonomiczne i wymagają o 20 proc. mniej miejsca niż ich poprzednie wersje. Wysokość powierzchni roboczej NX Station LS dostosowuje się o 15 cm w celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkownika. Czujnik zbliżeniowy stacji roboczej LS automatycznie wyświetla Command WorkStation, gdy operator znajduje się w pobliżu. Oprócz dużego, regulowanego 27-calowego monitora Fiery NX serwery LS zawierają unikalny, 7-calowy ekran dotykowy z oprogramowaniem Fiery QuickTouch, który zapewnia szybkie przeglądanie informacji o statusie prac i dostęp do zarządzania serwerem.

Na podstawie materiałów firmy EFI opracował TP