Wegner GmbH czerpie korzyści z maszyny Jet Press 750S
22 kwi 2020 12:11

Założona w 1985 r. w Bremie firma Wegner GmbH to kompleksowa drukarnia komercyjna oferująca usługi druku cyfrowego broszur, kalendarzy i fotoalbumów coraz szerszej grupie klientów. Najpierw, w 2015 roku, firma zainwestowała we flagowy model Fujifilm Jet Press 720S – atramentową maszynę drukującą w formacie B2, aby zapewnić obsługę rosnącej liczby zleceń druku cyfrowego. W następstwie doskonałych wyników w sierpniu 2019 dokonała modernizacji do modelu Jet Press 750S. 

Henning Rose, dyrektor generalny firmy Wegner GmbH, wymienia główne zalety pierwszej zakupionej maszyny Jet Press 720S. Model Jet Press był o wiele bardziej wydajny i dostarczał druk cyfrowy o znacznie wyższej jakości, niż jakiekolwiek posiadane wcześniej maszyny. Możliwości druku w formacie B2 i liczba zleceń, jaką byliśmy w stanie na niej wykonać, zrobiły na nas wszystkich ogromne wrażenie. Inwestycja umożliwiła nam dywersyfikację i pozyskanie nowych klientów, co znacznie zwiększyło sprzedaż. A teraz maszyna Jet Press 750S, która oferuje taką samą wyjątkową jakość jak poprzednia, ale większą wydajność i szybkość – pomaga nam dalej się rozwijać.

Postanowiliśmy kupić nowszy model Jet Press 750S, aby zabezpieczyć przyszłość naszej firmy i mieć pewność, że jesteśmy na bieżąco i posiadamy najnowszą i najbardziej zaawansowaną technologię na rynku – była to dla nas logiczna decyzja. 

Mając maszynę Jet Press 750S od około 7 miesięcy, Rose dostrzega wiele korzyści w gamie produktów oferowanych klientom. Tak jak wcześniej możemy drukować fotoalbumy, kalendarze i broszury – tyle że teraz możemy to robić na znacznie szerszej gamie podłoży, w tym na bardzo cienkich i grubych materiałach – kontynuuje. – Maszyna Jet Press 750S pozwoliła nam także zwiększyć wydajność – w ciągu godziny jesteśmy w stanie wydrukować o ponad 1000 arkuszy więcej niż poprzednio. Maszyna jest też znacznie łatwiejsza w obsłudze dla operatorów, a jej niezwykła, elegancka, czarna obudowa wspaniale się prezentuje na hali produkcyjnej.

Rose jest też przekonany, że maszyna Jet Press 750S stworzyła firmie Wegner nowe możliwości. Oferuje najwyższą możliwą do uzyskania jakość druku cyfrowego – tłumaczy. – Byliśmy w stanie przenieść na nią wiele zadań, które normalnie zostałyby wykonane na maszynie offsetowej, a teraz zajmują znacznie mniej czasu przy równie wysokiej jakości wykończenia.

Nawet klienci mówią, że są pod dużym wrażeniem wzrostu szybkości dostaw. W dużej mierze zawdzięczamy to szybszemu procesowi postpress, ponieważ ulepszone suszenie arkuszy sprawia, że możemy je ciąć i łączyć w krótszym czasie. Ta dodatkowa elastyczność i szybkość oznaczają, że często otrzymując zlecenie danego dnia, już następnego dostarczamy gotowy produkt. Dlatego jestem przekonany, że maszyna Jet Press 750S nie tylko pomoże nam wyprzedzać obecne i przyszłe rynkowe trendy, ale też sprawi, że nadal będziemy w stanie zadowolić naszych klientów, dostosowując się do ich potrzeb.

Rose przyznaje, że spójny poziom jakości druku również jest bardzo imponujący. Spójność wydruków, jaką jesteśmy w stanie osiągnąć dzięki maszynie Jet Press 750S, nie ma sobie równych. Obszerna biblioteka Pantone i gamut kolorów maszyny pozwalają nam z łatwością odtworzyć taką samą jakość i kolory dla naszych klientów. Na przykład kiedyś klient zlecił nam wyprodukowanie broszury handlowej w grudniu, a kilka miesięcy później ponownie zamówił dokładnie taką samą broszurę. Był zdumiony spójną jakością i wiernością kolorów. Zdarza się, że nawet my jesteśmy zaskoczeni możliwościami tej maszyny!

Dzięki maszynie Jet Press 750S firma Wegner może teraz także wkraczać na nowe rynki – nowatorskie podejście pozwoliło jej rozpocząć produkcję woblerów sklepowych do opakowań: Możliwości maszyny Jet Press w zakresie druku na podłożach syntetycznych zmieniły dla nas zasady gry. Stosujemy specjalny proces gruntowania i nakładania lakieru utwardzanego promieniami UV, dzięki czemu maszyna Jet Press może pracować z taką samą szybkością jak nasze pozostałe maszyny podające arkusze, uzyskując dokładnie taką samą jakość. Dlatego teraz, łącząc nasze umiejętności z fachową wiedzą Fujifilm, wkraczamy na kolejny rynek.

Rose chce także podkreślić wyjątkowe wsparcie otrzymane od zespołu Fujifilm: Zapewniono nam wspaniałą pomoc i nieustanne wsparcie w czasie sprzedaży i montażu, podobnie jak w przypadku poprzedniej maszyny Jet Press i wcześniejszych urządzeń. Montaż maszyny Jet Press przebiegł wyjątkowo szybko, a w razie potrzeby firma Fujifilm zawsze chętnie służy wszelką pomocą.

Taro Aoki, szef działu Digital Press Solutions w firmie Fujifilm Graphic Systems Europe: W czasie wieloletniej współpracy z firmą Wegner obserwowaliśmy jej rozwój i niesamowitą pracę, jaką wykonuje dla swoich klientów. Cieszymy się, że od chwili montażu maszyna Jet Press 750S dostarcza dodatkowych korzyści i jesteśmy bardzo ciekawi, jakie nowe rynki pozwoli jej zdobyć w kolejnych latach.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Fujifilm