Wielki format i druk wypukły
29 sty 2019 09:17

Firma PolKos jako dystrybutor marek Roland, Bordeaux i Dimense zaprezentuje całą gamę urządzeń do druku wielkoformatowego w technologiach solwentowej oraz UV. 

Z parku maszynowego Rolanda nie zabraknie sprawdzonego plotera Versa EXPRESS RF 640, doskonale nadającego się do niewielkich agencji reklamowych, które chcą poszerzyć swoją działalność o wydruki wielkoformatowe.

Zostanie również zaprezentowany model z serii VersaCAMM VS 640i, który w połączeniu z funkcją cięcia po obrysie, a także z możliwością zainstalowania koloru białego i metalicznego daje nieograniczone możliwości produkcji nawet dla najbardziej wymagających klientów.

PolKos zaprasza też na warsztaty druku w technologii UV – na stoisku firmy przez cały czas trwania targów będzie prezentowana maszyna Roland LEF 300 przeznaczona do druku gadżetów.

Nie zabraknie także cieszących się coraz większą popularnością na rynku maszyn do gięcia i tworzenia liter z taśm aluminiowych.

Nowością będzie ploter Dimensor przeznaczony do druku wypukłego. 

To maszyna, która w zestawieniu z odpowiednimi atramentami oraz materiałem może tworzyć tapety o widocznych strukturach. Jako iż temat strukturalnych tapet przeznaczonych do druku technologią solwentową jest już dobrze znany i są one powszechnie stosowane, chodzi o to, aby tym razem tworzyć struktury w miejscach żądanych. W przypadku technologii Dimense to my tworzymy dekorację od początku do końca: od pomysłu, poprzez projekt, aż po druk. Mogą to być wewnętrzne i zewnętrzne tapety, plakaty, opakowania, gadżety, cały rynek reklam, reprodukcje obrazów itp.

Dimense to pierwsza technologia druku cyfrowego na wszystkich rynkach, która tworzy strukturę poprzez spienianie i tłoczenie mediów drukowanych w sposób cyfrowy.

W tradycyjnym przemyśle tapetowym struktura jest wykonywana kosztownymi metodami poprzez tworzenie bardzo kosztownej formy do jednego wzoru tapety. Aby koszty formy mogły się zwrócić, konieczne jest wyprodukowanie tysięcy metrów tapety o jednym wzorze.

Technologia Dimense, w której wykorzystywane są kalander oraz specjalny bezbarwny atrament strukturalny, zupełnie eliminuje ten długotrwały i niezwykle kosztowny proces.

Targi RemaDays Warsaw będą okazją do poznania walorów tej unikalnej technologii.

Opracowano na podstawie materiałów firmy PolKos

error: Kopiowanie zabronione!