Wsparcie serwisowe kluczem do sukcesu
13 gru 2019 12:51

ROLAND 700 Evolution może poszczycić się ugruntowaną pozycją wśród drukarń offsetowych – maszyna ta z powodzeniem pracuje w wiodących drukarniach opakowaniowych i akcydensowych. Od premiery rynkowej na całym świecie zainstalowano już blisko 1000 zespołów drukujących. Dzięki wsparciu serwisowemu ProServ 360° maszyna bije kolejne rekordy wydajności.

50 milionów w 9 miesięcy

Gabwoo MoonHwaSa, drukarnia akcydensowa w Korei Południowej ustanowiła nowy rekord, osiągając 50 milionów odbitek podczas pierwszych 9 miesięcy od zainstalowania maszyny R705 3B Evolution. Gabwoo MoonHwaSa osiąga roczne przychody na poziomie 130 mln euro i specjalizuje się w druku wysokiej jakości czasopism oraz książek.

W 2018 roku firma postanowiła rozszerzyć swoją działalność w sektorze druku wysokiej jakości opakowań poprzez zakup czwartej już maszyny serii ROLAND 700. Dzięki zaawansowanej technologii Manroland oraz silnemu wsparciu serwisu nasza firma utrzymała dynamiczny wzrost – mówi SoonKwan Jeon, dyrektor zarządzający drukarni. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z niesamowitej wydajności tej maszyny. Nasz ROLAND 705 3B Evolution wydrukował 50 milionów arkuszy w ciągu zaledwie 9 miesięcy!

W pierwszym roku eksploatacji maszyna wydrukowała 62 miliony arkuszy. Gabwoo MoonHwaSa przywiązuje wielką wagę do serwisowania swoich maszyn i wykorzystuje system konserwacji oferowany przez Manroland Sheetfed – ProServ 360°.

Nie możemy sobie pozwolić na awarie maszyn, ponieważ nasze harmonogramy produkcyjne są bardzo napięte – dodaje SoonKwan Jeon. – Nasze maszyny drukujące są zawsze utrzymywane w najlepszym stanie dzięki ProServ 360°, a technicy Manroland są zawsze dostępni. Proserv 360° to najwyższy poziom wsparcia serwisowego i z pewnością był to główny czynnik, dzięki któremu osiągnęliśmy ten niezwykły rekord wydajności naszej maszyny.

W jednym przebiegu

ROLAND 700 Evolution to projekt zapoczątkowany przez Manroland Sheetfed w 2012 roku, podlegający – jak sama nazwa wskazuje – stałej ewolucji w związku z dynamicznie zmieniającymi się oczekiwaniami rynku. Od premiery na całym świecie zainstalowano już blisko 1000 zespołów drukujących. Zaprojektowana od podstaw, o eleganckim, futurystycznym wyglądzie, nagrodzonym prestiżowym wyróżnieniem red dot design award, najnowsza generacja maszyn ROLAND 700 Evolution zawiera wiele nowych rozwiązań technologicznych i udoskonaleń mających zapewnić maszynom niespotykany dotychczas poziom produktywności, wydajności, łatwości obsługi oraz jakości. Presja ceny i coraz krótsze terminy dostaw wymagają od drukarń redukcji etapów produkcji, a także możliwości uszlachetniania w jednym przebiegu. Zastosowanie technologii OnePass w maszynie ROLAND 700 Evolution znacząco podnosi wydajność produkcji. Skrócenie czasu przygotowania pracy do druku oraz zaawansowana automatyka nie są bardzo istotne w przypadku wysokich nakładów, ale stają się kluczowe, jeśli struktura zleceń składa się głównie z prac o krótkich nakładach. Manroland Sheetfed oferuje rozwiązania redukujące czas przygotowania zleceń, podnoszące wydajność oraz obniżające ilość makulatury. Są one szczególnie istotne dla producentów opakowań. Należą do nich m.in.:

– kałamarz farbowy pokryty specjalnym, utwardzonym polimerem obniżającym przyczepność farby;

– szybszy cykl mycia obciągów przy większej prędkości;

– symultaniczne mycie wałków, obciągów oraz cylindrów dociskowych w technologii DirectDrive;

– różne systemy zmiany form drukowych: APL (automatyczne podawanie płyt), SPL (symultaniczne podawanie płyt) oraz DirectDrive;

– oprogramowanie Quick Change Job+;

– QuickChange Clamp – wymiana formy lakierującej na obciąg lakierujący w 3 minuty;

– system PPL – cylinder lakierujący z półautomatycznymi zaciskami;

– bezpośredni dostęp do maszyny w technologii DirectDrive (symultaniczna wymiana płyt w zespołach drukujących i lakierujących);

– szybsze ustawienia registrów i kolorystyki dzięki systemom QuickChange Color printnetwork, ColorPilot i Inline ColorPilot oraz register inline z systemem ustawiania registrów Bobst;

– wyższa prędkość drukowania 18 200 ark./h (zamiast 16 000 ark./h);

– system logistyki AUPASYS;

– systemy TripleFlow (zapewniający lepszy balans woda-farba i optymalizujący sekwencje start-stop) czy InlineInspektor 2.0 (pomagający w szybkiej identyfikacji wad na formie drukowej i odbitce).

Pełny potencjał

Od momentu wprowadzenia na rynek pod koniec 2014 roku, ROLAND 700 Evolution został doceniony za wiele innowacji technicznych, w tym wspomniane systemy SPL czy PPL. Elastyczne wykorzystanie sprzętu jest cechą charakterystyczną maszyny ROLAND 700 Evolution, o czym świadczą zespoły drukujące przystosowane zarówno do farb konwencjonalnych, jak i UV. Nowo opracowany system odsysania mgiełki farbowej i czteroobwodowy system czyszczenia służą redukcji czasu przy zmianie jednego systemu na drugi. Oprócz wielu technicznych innowacji Manroland Sheetfed wprowadził również pionierski pakiet serwisowy ProServ 360° dla wszystkich posiadaczy maszyn ROLAND 700 Evolution. Przez 24 miesiące po instalacji kontrakt serwisowy zapewnia okresowe inspekcje, zdalne kontrole i konserwacje maszyn wraz z analizą wydajności oraz informacją o tym, jak wykorzystać potencjał maszyny.  AN

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>