Po burzliwym i niezwykle trudnym roku nieśmiało myślimy o czasie „po pandemii”, ale dzięki trwającej akcji szczepień widać już światełko w tunelu. Gdy wyjdziemy na prostą, kluczowe znaczenie będzie miał wybór partnerów technologicznych, którzy rozumieją, jak proaktywnie reagować na zmieniające się potrzeby rynku i wspierać ewoluujące wymagania firm poligraficznych oraz klientów końcowych.
Systemy drukujące z portfolio serii 100 firmy Mimaki, na które składają się wysokiej jakości, wysokowydajne drukarki atramentowe UJV100-160 UV, solwentowe JV100-160 oraz tekstylne TS100-1600, doskonale odzwierciedlają sposób, w jaki technologia dostosowuje się do wymagań branży, jednocześnie ukierunkowując ją na przyszłość. Aby to udowodnić, zidentyfikowaliśmy trzy czynniki technologiczne, które pomogą firmom poligraficznym odnieść sukces w warunkach niepewności.
Po pierwsze – wydajność
Pandemia okazała się być głównym katalizatorem dla istniejących trendów, a nasz rosnący apetyt na wszystko „na żądanie” otrzymał ogromny impuls. Dla drukarni rozwiązanie cyfrowe, które oferuje najwyższą produktywność, jakość i wydajność przy zachowaniu podstawowego poziomu cenowego, z pewnością będzie nieocenioną inwestycją, aby sprostać zmieniającym się wyma- ganiom „na żądanie”. Dodanie cyfrowego elementu produkcyjnego do firmy nie musi być trudne, skomplikowane ani drogie – seria 100 firmy Mimaki naprawdę spełnia hasło „Expert Printing Made Easy”, oferując niezwykle intuicyjną obsługę, która zapewnia sprawne, ultrawydajne drukowanie, wysoką jakość i szybki zwrot z inwestycji.
Nowa drukarka do tekstyliów z serii 100, TS100-1600, jest doskonałym przykładem sprzętu opracowanego z myślą o przyszłości rynku – przemysł tekstylny rozwija się szybko i nieustannie wprowadza innowacje, a drukarka musi nadążać za kreatywnością projektantów.
Po drugie – różnorodność
Rok 2021 ma być okresem przejściowym. Choć będzie to oznaczać poruszanie się w dużej niepewności, podejście „szklanki w połowie pełnej” polega na postrzeganiu nadchodzącego roku w kategoriach możliwości, takich jak rozszerzenie działalności, zbadanie alternatywnych źródeł przychodów i wejście na nowe rynki. W przeszłości można było odnieść wrażenie, że bariery wejścia na rynek, jeśli chodzi o wyjście poza podstawową działalność, były zbyt duże. Jednak w świecie po pandemii musimy przełamać niektóre z tych barier i pokazać, że sukces druku cyfrowego jest w zasięgu ręki, jeśli zainwestuje się w odpowiedni sprzęt. Seria 100 udowadnia, że Mimaki wie, czego dostawcy usług druku oczekują od swoich partnerów technologicznych – modele UJV100-160 i JV100-160 są odpowiednie do szerokiego zakresu zastosowań, pozwalają łatwo i tanio zróżnicować ofertę, a dzięki drukarce do tekstyliów TS100-1600 ukierunkowanie się na rozwój w dobrze prosperującym sektorze tekstylnym nigdy nie było łatwiejsze, nawet w trudnych czasach.
Po trzecie – koszt
Przystępność cenowa jest jedną z najistotniejszych barier wejścia na nowe rynki. Rok 2020 był rokiem bezprecedensowych wyzwań gospodarczych, więc ważniejsze niż kiedykolwiek jest myślenie o uzyskaniu przewagi konkurencyjnej, a drukarki z serii 100 firmy Mimaki zostały specjalnie opracowane, aby pomóc zwiększyć wydajność przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. Niezależnie od tego, czy rozpoczynamy pierwszą przygodę z drukiem cyfrowym, rozszerzamy zakres oferowanych usług, czy po prostu zwiększamy bazę klientów, koszty mogą być głównym punktem spornym. Wspieranie klientów jest priorytetem firmy Mimaki, która zaprojektowała serię 100 z myślą o ich potrzebach i towarzyszy im w rozwoju. Inwestycja w JV100-160 w celu wzbogacenia portfolio o graficzne aplikacje zewnętrzne, szybszy czas realizacji zamówień poprzez dodanie UJV100-160 do swojej konfiguracji produkcyjnej czy też skok w kierunku nowych źródeł przychodów dzięki TS100-160 – wszystko to jest dostępne w 100 procentach.
Martial Granet, dyrektor Mimaki Francja
Tłumaczenie: AN