Wyczekiwane nowości partnerów Digiprint
24 maj 2019 10:13

Jak co roku targi FESPA przyciągnęły tłumy odwiedzających – nie mogło być inaczej, ponieważ poza drupą są to największe targi na rynku poligraficznym w Europie. Czy tym razem edycja odbywająca się w Monachium czymś nas zaskoczyła? To, na co trudno było nie zwrócić uwagi, to ilość premier zaprezentowana podczas targów. Zwiedzający mieli nie lada gratkę, jeśli chodzi o nowe produkty skierowane do wielkoformatowego rynku poligrafii. 

Esko

Stoisko Esko zdecydowanie przyciągało uwagę odwiedzających; jak zawsze w charakterystycznych biało-zielonych barwach i tym razem nie zawiodło. Podczas tegorocznej edycji producent zaprezentował najnowsze rozwiązanie skierowane między innymi do firm potrzebujących dobrych rozwiązań od zaraz, ale jednocześnie kierujących się przy wyborze aspektem przyszłościowym. Kongsberg C Edge jest rozwiązaniem dedykowanym między innymi tym przedsiębiorstwom. To podstawowa wersja plotera tnąco-bigująco-frezującego wersji C, którą wraz z rozwojem firmy można udoskonalać o funkcje niezbędne w związku z rozwijającą się produkcją. Dzięki wysokiej wydajności wynoszącej do 75 m/min oraz przyspieszeniu wynoszącemu 1G ploter ten umożliwia produkcję z zachowaniem wysokiej jakości, jednocześnie nie tracąc produktywności – dzięki temu doskonale odnajduje się w dobie dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku. Model C Edge idealnie sprawdzi się między innymi przy pracy z szeroką gamą podłoży wykorzystywanych w sektorze oznakowań. Może być wyposażony w nowe przyłącze Fast Tool, zmniejszające liczbę ręcznych wymian narzędzi i redukujące do minimum czas przestojów. Korzystając jednocześnie z dwóch przyłączy Fast Tool, można osiągnąć wyższą wydajność dzięki inteligentnemu połączeniu narzędzi oraz poprawić jakość produkcji – zwłaszcza w przypadku takich materiałów do produkcji oznakowań jak winyl. 

HP 

To, na co czekało wielu, znajdowało się na stoisku HP. Wyczekiwana premiera maszyny do druku na tekstyliach doczekała się swojej odsłony na tegorocznych targach ISA Expo, a pokaz dla Europy odbył się właśnie podczas targów FESPA. HP Stitch, bo o tej serii mowa, to najnowsze rozwiązanie skierowane do rynku druku tekstylnego. Seria drukarek Stitch łączy technologię termicznego druku atramentowego z sublimacyjnymi farbami stosowanymi w branży w celu uzyskania doskonałej trwałości kolorów. Pierwszy w historii wbudowany spektrofotometr umożliwia szybkie i dokładne dopasowywanie kolorów w drukarkach Stitch. Najszerszy z dostępnych modeli HP Stitch to S1000 o szerokości zadruku 3,2 m, skierowany do przemysłowej produkcji na tekstyliach (więcej o drukarkach HP Stitch na s. 18).

Targi FESPA to doskonała okazja, aby przekonać się, co przygotowali dla nas wiodący producenci na światowym rynku poligrafii. Dla nas jako firmy Digiprint to kolejna możliwość spotkania się z klientami i zaprezentowania najświeższych rozwiązań będących na rynku. Tegoroczna edycja obfitowała w premiery i pod tym względem była na pewno wyjątkowa. Nowe produkty mogliśmy zobaczyć na stois-kach HP, Esko czy Fotoby. Przed nami kolejne działania mające na celu promocję rozwiązań cyfrowych w poligrafii. Z naszej strony to jeszcze nie koniec nowinek – już oficjalnie możemy powiedzieć, że do grona producentów, których reprezentujemy na polskim rynku, dołączyła firma Highcon – mówi Krzysztof Książek, dyrektor sprzedaży w firmie Digiprint. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Digiprint

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>