Wysokość nakładu: jeden egzemplarz
18 paź 2017 12:03

Na konferencji Swiss Industry 4.0 w centrum kulturalno-kongresowym TRAFO w Baden innowacyjna firma z Zofingen otrzymała za swoją linię produkcyjną do książek Finishing 4.0 do nakładu 1 egzemplarz nagrodę Swiss Industry 4.0 2017.

Dzięki wywodzącej się z idei Industrie 4.0, wyznaczającej kierunek na przyszłość strategii Finishing 4.0, Müller Martini dopasowuje wszystkie systemy do wymogów rosnącej indywidualizacji i personalizacji drukowanych produktów oraz do produkcji najmniejszych nakładów. Wyróżniony nagrodą Swiss Industry 4.0 2017 system produkcji książek oferuje wyjątkowy, bezdotykowy workflow, w którym książki mogą być produkowane w jednym egzemplarzu bez ingerencji operatora.

Stworzony przez firmę Müller Martini system workflow Connex łączy przy tym wszystkie kroki i odczytuje w pierwszej kolejności informacje o książce z PDF. Zawarte w pliku dane o formacie i dane zlecenia są przetwarzane i przygotowywane na potrzeby cyfrowej maszyny drukującej. Indywidualna książka jest drukowana na jednej wstędze i przetwarzana w blok książkowy. W linii do 

oprawy bezszwowej Vareo blok książkowy jest sklejany z okładką, a następnie obcinany na końcowy format w trójnożu InfiniTrim. Format, grubość i zawartość każdej książki mogą być różne, a wszystkie ustawienia odbywają się całkowicie automatycznie. System workflow łączy z sobą wszystkie kroki procesowe – od zamówienia online, poprzez druk, oprawę i niezwłoczną dostawę książki – w ten sposób zalety systemu Connex podkreśla Roland Kost, kierownik działu techniki w firmie Müller Martini Druckverarbeitungs-Systeme AG.

Wysokość nakładu 1 egzemplarz, znana zwłaszcza z fotoalbumów, stawia przed produkcją najwyższe wymagania. Drukarnia musi być obecnie w stanie przetwarzać dziennie do 10 000 zleceń – podkreśla Volker Leonhardt, kierownik działu marketingu i sprzedaży firmy Müller Martini Druckverarbeitungs-Systeme AG. – Sprawdza się to jednak tylko z ciągłym i bezdotykowym rozwiązaniem workflow, takim jak Connex, który steruje całym procesem.

Aby umożliwić produkcję Book-of-one, Müller Martini rozwinął wraz z maszyną do oprawy bezszwowej Vareo i trójnożem InfiniTrim całkowicie nowe, technicznie rewolucyjne, wysoko zautomatyzowane systemy. W efekcie uzyskano również wiele korzyści logistycznych. Producenci książek mogą wyeliminować magazyny i nie muszą już drukować określonych, minimalnych nakładów. Istotna zaleta, jeśli uwzględnić fakt, że poważna część drukowanych na całym świecie książek nigdy nie opuszcza magazynów, skąd wędruje prosto do recyklingu. Produkcja na życzenie chroni tym sposobem również zasoby naturalne. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Müller Martini

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>