Wystawa druku dekoracyjnego na targach FESPA 
22 mar 2019 13:36

Organizowana w ramach targów FESPA Global Print Expo 2019 (od 14 do 17 maja, Monachium) wystawa Printeriors 2019 ma na celu przybliżenie technologii druku dostępnych na rynku projektowania wnętrz i dekoracji zewnętrznych. 

Zlokalizowane przy bramie wschodniej budynku Messe Monachium wydarzenie kierowane jest do projektantów, drukarzy i producentów zainteresowanych możliwością wykorzystania druku na potrzeby dekoracyjne. Podobnie jak w zeszłym roku wystawa Printeriors przybierze formę interaktywnego doświadczenia, podczas którego demonstrowane będą rozmaite elementy dekoracyjne, w tym między innymi: tapety, kasetony, meble, zasłony i poduszki, blaty stołów, kredensy czy grafiki okienne.

Nowością będą elementy wystroju zewnętrznego eksponowane poza budynkiem targowym. Goście targów przechodząc między halami będą mogli zapoznać się z szeroką gamą drukowanych dekoracji takich jak leżaki, parasole oraz rozwiązań do oznakowań zewnętrznych. 

Do współpracy przy projektowaniu dekoracji organizatorzy zaprosili ilustratora Jaspera Goodalla. W tym roku grafiki będą inspirowane żywiołami: ziemi, powietrza, ognia i wody, a całość ekspozycji będzie opatrzona wspólnym hasłem: „Inspirowane naturą – zasilane przez druk”. Posiadanie motywu przewodniego dla wszystkich projektów oznacza według organizatorów lepszą spójność prezentowanych aplikacji.

Wystawa Printeriors ma na celu połączenie interesów właścicieli marek, dekoratorów wnętrz, projektantów i architektów oraz dostawców i producentów. Wszystkim interesariuszom wydarzenie zaoferuje wgląd w najnowsze technologie druku i przykłady ich zastosowań w branży wewnętrznych oraz zewnętrznych dekoracji. Odwiedzający zainspirowani aplikacjami będą mieli okazję porozmawiać i wymienić doświadczenia z wystawcami, co może okazać się pomocne w realizacji nowych projektów i urzeczywistnieniu pomysłów.

Duncan MacOwan, kierownik działu eventów w FESPA, tak komentuje zapowiadaną edycję wystawy Printeriors: W ciągu ostatnich kilku lat, podążając za rozwojem technologii cyfrowych, druk istotnie wpływał na sposób pracy projektantów i architektów. Staramy się nadążać za tymi trendami. W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się nadać naszemu wydarzeniu formę interaktywną. Zmiana cieszyła się popularnością zarówno wśród odwiedzających, jak i samych wystawców. Mamy nadzieję, że kontynuując ten pomysł ułatwimy zwiedzanie wystawy, przenosząc doświadczenia gości w nowy wymiar. Rozbudowa ekspozycji o część zewnętrzną pozwoli nam na prezentację jeszcze większej ilości zastosowań druku. Dzięki temu wystawa Printeriors będzie towarzyszyła gościom nawet podczas przerw w zwiedzaniu targów.

Więcej informacji na temat wystawy Printeriors, targów FESPA Global Print Expo 2019 i kolejnych imprez można znaleźć na stronie organizatora. 

Na podstawie materiałów FESPA opracowała BZ